Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głogowska podróż w czasie
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-15, 12:32   Głogowska podróż w czasie

Zapraszamy do odwiedzenia ciekawego miejsca w internecie dotyczącego miasta Głogów. Na stronie prezentowane są wydarzenia, które odcisnęły się w historii miasta różnym piętnem. Przypominane są fakty znane bardziej i mniej. Z reguły nie są to kamienie milowe Historii, ale drobiny historycznego kurzu, który jeszcze unosi się w bibliotekach, muzeach, archiwach czy odgrzebywanych zakamarkach Starego Miasta.

Prezentacja ta jest subiektywną projekcją zainteresowań autora i chęcią przedstawienia ich odwiedzającym te strony. Swoistym, popularnym dawniej "silva rerum". Co miesiąc będą zamieszczane mikroopowieści o tym co się wydarzyło w tym miesiącu w przeszłości. Tak więc np. w marcu 2010 przybędą kolejne "wydarzenia marcowe". Wiele z nich będzie nosiło mundur, z niektórych dochodzić będzie szczęk oręża. Bo taka była historia Miasta I Twierdzy.

Operatorem podróży jest Wiesław Maciuszczak, głogowianin, absolwent "Mechanika" i historii na Uniwersytecie Warszawskim, historyk wojskowości, regionalista, urzędnik..


Zobacz stronę:
http://www.glogow.pl:1608...hikul_czasu.htm
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-15, 13:39   

strona oczywiście jest mi znana - podoba mi się ;-) też polecam :mrgreen: ...chociaż to nie żadna nowość :-P
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-15, 13:45   

Nowość o tyle, że na forum i Malachu jeszcze nie było ;P
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-15, 17:06   

Stare, stare - od miesiecy witryna byla na TZG, ale jak najbardziej texty warte polecenia.
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-15, 18:38   

o matko Spirit dopiero to odkryles .. juz dawno to prowadzimy razem z Maciuszczakiem ...
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-15, 21:45   

No widzisz słabo z reklamą skoro dopiero na to trafiłem ;)
Na forum też nie przyuważyłem.

Znalazłem przypadkiem na stronie TZG.

A jako, że Google mnie lubi:
http://www.google.pl/#hl=...18374ae4105a7fd

Jak widać cisza straszna w internecie o ciekawym pomyśle...
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-15, 22:45   

a jak mamy to reklamowac .. jest na stonie TZG juz od dawna wytarczy zagladac od czasu do czasu
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-16, 07:05   

Patrick, Ty sie chyba w czasie przenosisz: czytam posta wyslanego "Dzisiaj o 23:45", a jest dokladnie godzina 8:07 :D
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-16, 09:16   

He he he faktycznie :P

A co do strony TZG - nie zaglądałem bo zazwyczaj ktoś od was podsyła mi informacje o tym co się u was dzieje - tej informacji nikt mi nie podesłał, nie jestem w stanie odwiedzać regularnie wszystkich stron bo bym nie wyrobił czasem i umarł z głodu :P

Po za tym samo zamieszczenie na stronie nie wystarczy, trzeba porozsyłać co nie co emaili, zaproszeń, pododawać do jakichś katalogów stron, podesłać kilka informacji prasowych do różnych mediów itp. - prócz strony TZG nie znalazłem żadnej informacji w innych miejscach.
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-16, 09:56   

Marcin, ale jak widać nam reklama nie była potrzebna - się chcę, się wie :-D Myślisz, że jak ktoś nie wchodzi na stronę TZG to będzie wchodził na Wehikuł Czasu? Może w sezonie ogórkowym takie informacje zyskują na atrakcyjności :mrgreen:

Cytat:
A co do strony TZG - nie zaglądałem bo zazwyczaj ktoś od was podsyła mi informacje o tym co się u was dzieje - tej informacji nikt mi nie podesłał

aaach no tak, to teraz rozumiem na czym polega Twój warsztat dziennikarski :mrgreen:

...mam nadzieję, że się nie obrazisz za tę małą złośliwość, bo tak naprawdę bardzo cenię to co robisz na malachu i generalnie podoba mi się sama idea tego portalu, ale ...jest on tak samo wtórny jak wszystkie inne głogowskie portale, a czuję, że stać Cię na więcej ;-) ...no cóż, może we Wrocławiu rozwiniesz skrzydła :-P
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-16, 10:12   

Cytat:
Myślisz, że jak ktoś nie wchodzi na stronę TZG to będzie wchodził na Wehikuł Czasu? Może w sezonie ogórkowym takie informacje zyskują na atrakcyjności

No komuś może się akurat bardzo spodoba Wehikuł Czasu i dzięki reklamie będzie częściej wchodził na stronę TZG :P

Cytat:
aaach no tak, to teraz rozumiem na czym polega Twój warsztat dziennikarski

No niestety prawda ;) Chciałoby się więcej ale nie mam czasu aby sam gromadzić materiały, pracy nie mam, Malach jednak troszkę mnie finansowo kosztuje a póki co ledwo się zwraca z reklam google.

Tak to niestety jest jak się robi coś za darmo - nie ma możliwości się rozwinąć, obecnie jestem w trakcie szukania pracy we Wrocławiu i jest ogólnie ciężko...

Mam pewne plany, jak dobrze pójdzie dużo się pozmienia na Malachu.
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-16, 12:30   

,,Po za tym samo zamieszczenie na stronie nie wystarczy, trzeba porozsyłać co nie co emaili, zaproszeń, pododawać do jakichś katalogów stron, podesłać kilka informacji prasowych do różnych mediów itp"

Nie jest to jakies wielkie ogolno glogowskie przedsiewziecie na bog wie jaka skale zeby to az tak naglasniac, jezeli ktos sie tym interesuje to znajdzie ;D
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-16, 12:37   

Heheh ale poinformować na forum i Malacha nie zaszkodzi - czy może mam usunąć ?? :>
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-16, 16:18   

heh no oczywiscie ze nie .. bedziesz od dzisiaj ,,glownym propagatorem tej ideii" hehe ;D
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-16, 20:17   

eeee no co Ty, Marcin ;-) autor Wehikułu powinien się cieszyć, że samoistnie znalazł mu się taaaki patronat medialny :mrgreen: ...dobrze, dobrze - to że my wiemy nie znaczy, że wiedzą wszyscy... masz rację, że szkoda, że jak dział startował nikt nie dał cynka ;-)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła