Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie z dr Grzegorzem Podrucznym
Autor Wiadomość
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-07-24, 20:21   Spotkanie z dr Grzegorzem Podrucznym

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza 26 lipca o godz. 16.30 do Klubu Batalionowego na spotkanie z dr Grzegorzem Podrucznym, znawcą tematyki fortyfikacyjnej, autorem wielu publikacji w tym o Głogowie, wykładowcą Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach.Pretekstem spotkania jest wydanie jego ostatniej książki „Król i jego twierdze. Fryderyk Wielki i pruskie fortyfikacje stałe w latach 1740-1786“. W publikacji tej nie brakuje nowych informacji dotyczących twierdzy głogowskiej, zdobytych podczas kilkuletnich prac w archiwach niemieckich.Wstęp wolny!

Ja się wybieram czy ktoś z forum też będzie?

Z tego co się orientuję to będzie możliwość nabycia książki "Król i jego twierdze. Fryderyk Wielki i pruskie fortyfikacje stałe w latach 1740-1786" na miejscu (koszt 70 zł) o ile wystarczy egzemplarzy.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-07-29, 19:29   

Wykład był interesujący, materiały rzeczywiście rodem z Berlina, z tamtejszego archiwum wniosły trochę nowych informacji na temat również i twierdzy głogowskiej. Książka "Król i jego twierdze. Fryderyk Wielki i pruskie fortyfikacje stałe w latach 1740-1786" jest interesująca, dane oparte o pisma Fryderyka II pozwalają uściślić niektóre informacje o historii naszej, głogowskiej twierdzy. Znalazłem też pewną nieścisłość a mianowicie na stronie 160, wersach od góry licząc 19 do 20 jest napisane, cytuję:
Cytat:
Przecież w równocześnie modernizowanej Twierdzy Głogów inżynierowie nie mieli skrupułów przed zniszczeniem tamtejszego Kościoła Pokoju;

Z tego co mi wiadomo głogowski Kościół Pokoju spalił się w wyniku wielkiego pożaru miasta w roku 1758 a nie został zniszczony przez prace modernizacyjne twierdzy.

Tak poza tym nie zauważyłem innych błędów w tym wydawnictwie.
Książka zaś była w cenie 50 zł, cena promocyjna i tylko z tej okazji tak niska.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła