Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-10-21, 13:43   Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa

15 października 2010r. o godz. 13:00 w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie odbyło się spotkanie założycielskie przyszłych członków powoływanego Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa (SPMiHMG). Stowarzyszenie ma na celu integrować środowisko osób przychylnych muzeum, a przede wszystkim wspierać badania nad historią miasta Głogowa oraz ich popularyzację.

Stowarzyszenie stawia sobie za cel likwidację białych plam w dziejach miasta, wynikających głównie z braku zainteresowania przedwojennych historyków niemieckich okresem panowania w Głogowie Piastów i Jagiellonów. Ze względu na niepełną dokumentację wydarzeń z czasów powojennych w Głogowie, szczególnie należy zwrócić uwagę na dzieje opozycji niepodległościowej oraz na badania nad okresem Referendum (3xTAK) oraz wyborów do Sejmu Ustawodawczego.

Inf prasowa za Muzeum
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-26, 12:02   

Ciekawe. Ktoś z was należy?
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2010-10-26, 13:29   

Z tego co widziałem to gro członków stanowią dyrektorzy szkół i organizacji samorządowych i pozarządowych, nie widziałem tam ,,zwykłych pasjonatów z ulicy"
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-10-26, 14:03   

Spirit_of_Martin napisał/a:
Stowarzyszenie stawia sobie za cel likwidację białych plam w dziejach miasta, wynikających głównie z braku zainteresowania przedwojennych historyków niemieckich okresem panowania w Głogowie Piastów i Jagiellonów.

...Bart, ja bym powiedziała, że bardzo ciekawe :lol: ...oj ciekawa ta motywacja, naprawdę ciekawa. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki i udowadniania po raz kolejny polskości ziem zachodnich. Natomiast badanie historii najnowszej to zupełnie inna kwestia. Dla mnie sprawa bezdysusyjna i jest mi bez różnicy kto to bada, byle dobrze i zachowaniem zasad sztuki. Biorąc pod uwagę sprawę z Królakiem myślę, że czas najwyższy by Głogów uporał się z tym co działo się całkiem niedawno. Pożyjemy - zobaczymy. Z tego co słyszałam w różnych mediach, była też motywacja finansowa...
_________________
 
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-10-26, 18:33   

balbina napisał/a:
...Bart, ja bym powiedziała, że bardzo ciekawe ...oj ciekawa ta motywacja, nawet bardzo. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki i udowadniania po raz kolejny polskości ziem zachodnich.


No właśnie, co najmniej dziwi mnie postawa muzeum. Czuć w tekście nutkę niedwuznacznej pretensji :-/ ...
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła