Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glogau w gazecie :)
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
  Wysłany: 2010-04-13, 18:02   Glogau w gazecie :)

No proszę, przeglądam sobie jak zwykle wiadomości lokalne, a tu taka niespodzianka! :mrgreen: Zapraszam do lektury! Łukasz to dobry temat do gazety ;-)
http://www.gazetalubuska....IAT03/732110252
...zaraz wrzucę na fb :mrgreen:
 
 
 
Wieslaw 

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Głogów-Lublin
Wysłany: 2010-04-13, 19:41   

Gratuluję Panie Łukaszu. Świetnie zdjęcie, fajny tekst. Zachęcam do dalszych działań o których rozmawialiśmy i rozmawiamy.
A forumowiczom polecam na linku Balbiny artykuł poniżej Łukaszowego - też z 13 kwietnia. Tym razem nieznany z nazwiska redaktor pokazuje co można zrobić z materiału mówionego przez przepytywanego. Nie wierzę, że prezes Józef używał aż takich skrótów. To jest anty dziennikarstwo. No i czas skończyć z "blokiem koszarowym". To były "Czerwone koszary", już ostatecznie podwalnia, ..... ale bardzo ostatecznie.
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-04-13, 21:33   

No niestety tak sie wyglada po kilku godzinach snu :D Text byl o wiele dluzszy, ale dziekuje Pani z 'lubuskiej' za wywiad i bardzo miłą atmosfere.No i oczywiscie cmoki :* dla ludzi z Forum, ktorzy zauwazyli te wzmianke!

Zdjecie Franka zamieszczone i podpisane Panie Wieslawie, w ciagu 1-2 tygodni ukaze sie nowa broszura, oczywiscie umieszcze tu info.

"Czerwone koszary" - ta nazwa chyba źle kojarzyla sie za czasow PRL'u i podczas kadencji poprzedniej wladzy...
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-04-14, 12:48   

Cytat:
artykuł poniżej Łukaszowego - też z 13 kwietnia. Tym razem nieznany z nazwiska redaktor pokazuje co można zrobić z materiału mówionego przez przepytywanego.

A jest podpis, zaraz pod tytułem art., Szymon Czaja ;-) Nie wiem ile z tego rzeczywiście powiedział przepytywany, ale z pewnością autor już sam ukuł nazwę stowarzyszenia!

Wieslaw napisał/a:
No i czas skończyć z "blokiem koszarowym".

a skąd się to w ogóle wzięło? Generalnie właśnie taka nazwa funkcjonuje, nie tylko w mediach... Taka nazwa figurowała np. we wszystkich informacjach nt. akcji Lato w Twierdzy czy Zima w Twierdzy. Ludzie sami sobie tego nie wymyślili :-?

Wiesławie, może czas uwierzyć?
 
 
 
Wieslaw 

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Głogów-Lublin
Wysłany: 2010-04-14, 13:58   

No tak. jak sie człowiek spieszy .... Nieznane mi nazwisko - to miałem na myśli. Oczywiście wiem kto podpisał tekst. Podtrzymuje tezę o antydziennikarstwie. jeszcze większa winę od p. Szymona ponosi Redaktor, który nie przeczytał tekstu. Bo oczywiście na autoryzację nie było czasu.
Każdy ma prawo do błędu i m.in dlatego dopiero teraz puszczam uwagę o tzw bloku koszarowym. to właśnie organizatorzy piszą czasami za szybko i wychodzi co wychodzi. W trakcie ostatniej "Zimy" spotkałem sie z żargonem - "kontrmina" - czyli chodnik kontrminowy. Itd.
Blok koszarowy i podwalnia to sa daleko idące skróty. Piszmy "Czerwone koszary".
Pozdrawiam
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-04-14, 14:12   

Ja ze swej strony mam nadzieję, że w następnych akcjach zwiedzania pozostałości fortyfikacyjnych, również organizatorzy, a więc SMGF wraz ze swym kierownictwem, m. in. prezesem J. Wilczakiem, również zastosuje się do tych sugestii ;-) ...niestety, ale to od Was wychodzą te skróty, a potem jest zdziwienie i zarzuty o nierzetelne dziennikarstwo. Nie bronię autora, bo jego obowiązkiem jest dotrzeć do jak najbardziej merytorycznych informacji.... ale jak słusznie zauważyłeś, każdy ma prawo do błędów. Myślę, że poza naszym wąskim gronem, nikt niestety nie zwróci na to uwagi.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła