Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Malach
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-20, 23:53   Nowy Malach

Nowa odsłona Malacha

http://www.malach.org/

Witamy w nowej odsłonie głogowskiego Malacha. Całkiem nowy wygląd oraz funkcjonalność. Mamy nadzieję, że nowy układ przypadnie wam do gustu i szybko przyzwyczaicie się do ustawienia bloków i elementów informacyjnych. Podstawowe informacje na temat miasta, kultury i wiary znajdują się w nagłówku strony. Już niedługo zostaną uruchomione dodatkowe możliwości, które szczegółowo opiszemy. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w serwisie Malach.

Co sądzicie o nowym wyglądzie ?? ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-21, 08:44   

Niezle, szkoda tylko, ze takie DNO ! Hehe, zartuje - kolorystyka cieplejsza, skrypty na razie chodza bez zarzutu (platne czy darmowe?).Poza tym chyba robiona pod IE6 - ja mam jeszcze wersje 5.5 i wysuwa mi sie zawsze od gory gigantyczne okna z propozycja uaktualnienia :/
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-21, 09:54   

Tak to okno to dodatkowy skrypt - pokazuje się jak ktoś ma IE 6 lub niżej - jest baaardzo zalecana aktualizacja lub rezygnacja w ogóle z IE. Polecam albo Opere albo Firefoksa albo Chrome ;P

A dodatkowe skrypty to narzędzia mootools - znajdziesz w Google co i jak.
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-21, 10:09   

ja mam IE8 i jest okej :-D Marcin, piszesz "Mamy nadzieję..." - udało Ci się kogoś zwerbować do współpracy? Mi się podoba, jest jakby większy porządek na stronie, bez wizualnego bajerowania, zresztą w ogóle bez bajerowania - to się może obronić, jeśli merytoryczna zawartość będzie świadczyć o tym, że macie rzeczywiście coś do powiedzenia!
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-21, 10:13   

Piszę "mamy" z nadzieją, że znajdą się ludzie którzy aktywnie będą działać :P

A co do merytorycznej zawartości - będę się starał, choć samemu ciężko ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-22, 12:19   

Ładny, nowoczesny :)
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-22, 12:32   

Podobny do wczesniejszego , ale moze mi sie tak wydaje. Fajna ;D
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-10-22, 21:51   

Jeśli mam być szczery, to zdecydowanie wolę wcześniejszą stronę, była bardziej czytelna... wiec generalnie nie rozumiem tej całej "podniety" powyżej :-D jestem na "NIE". Pozdrawiam
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-22, 23:05   

No niestety dogodzić się wszystkim nie da ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-26, 09:28   

Strona mi się podoba. Dobrze że jest prosta nawigacja i chyba trochę szybciej skrypt chodzi niż na poprzedniej. Szkoda, że pojawia się pod starszymi przegladarkami IE info o aktualizacji, np. na Windows 98 nie można zaktualizowac a wiele firm i nie tylko firm ma te systemy. Pod przegladarka Maxton 1.6 nie działaja animowane zakladki (Głogów, Działy, WWW), może skrypt animacyjny zastapić klasycznymi zakładkami? Tym bardziej, ze wieksza ilość róznych dodatków to także większa ilość luk... i to nie tylko dotyczy skryptów portalu ale również możliwości ataku na przegladarke lub programy wspołpracujace z przegladarką.
A co z forum Malacha? Czy tez będzie zmiana skryptu? Ikonka forum prowadzi do linku http://www.malach.org/forum/ pod którym na razie prawie nic nie ma.
Radio rodzinne pod przegladarka Maxton 1.6 tez nie otwiera się w postaci pliku czy odtwarzacza domyślnego dla danego formatu a wywala nowa zakladke z tekstem adresowym:
Kod:
[playlist]
NumberOfEntries=1
File1=http://156.17.54.5:8000/128.mp3
Title1=Radio Rodzina 92FM
Lenght1=-1
Version=2

Ogólnie jest przyzwoicie zrobiony portal, podoba mi sie, ze nie ma przeładowania grafiką oraz efektami specjalnymi, kolor biały calosci bardzo ułatwia czytanie treści.
Dobra robota
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-26, 10:00   

Cytat:
Szkoda, że pojawia się pod starszymi przegladarkami IE info o aktualizacji, np. na Windows 98 nie można zaktualizowac a wiele firm i nie tylko firm ma te systemy.

Mam tego świadomość, jednak IE 6 (tylko tam pojawiać się powinno okno z ostrzeżeniem) generalnie jest tak niezalecany że aż strach :P To okno jest też informacją, że strona nie będzie na tej przeglądarce w pełni funkcjonalna, to taki info bez niego ktoś mógł by mieć pretensje, że strona nie działa prawidłowo.
Cytat:

Pod przegladarka Maxton 1.6

Niestety nie jestem w stanie przetestować i dostosować strony do wszystkich dostępnych przeglądarek, skupiłem się tylko na wiodących: Firefox, Opra, IE7+, Chrome.
Cytat:

Tym bardziej, ze wieksza ilość róznych dodatków to także większa ilość luk... i to nie tylko dotyczy skryptów portalu ale również możliwości ataku na przegladarke lub programy wspołpracujace z przegladarką.

Dlatego trzeba dbać o stała aktualizację skryptów, CMS itp., dlatego straszna bolączką jest masowe powstawanie stron na Joomli - firmy stawiają ludziom strony na tym skrypcie a potem już nikt nie myśli o aktualizacji skryptu...

Cytat:
A co z forum Malacha? Czy tez będzie zmiana skryptu? Ikonka forum prowadzi do linku http://www.malach.org/forum/ pod którym na razie prawie nic nie ma.

Forum Malacha troszkę się zmieni, będzie osobne forum pod adresem www.forum.malach.org - które będzie osobnym tworem, oraz www.malach.org/forum gdzie jest systemowy skrypt i można zobaczyć go np. na edycji Wrocławskiej www.wroclawm.pl/forum/

Cytat:
Radio rodzinne pod przegladarka Maxton 1.6 tez nie otwiera się w postaci pliku czy odtwarzacza domyślnego dla danego formatu a wywala nowa zakladke z tekstem adresowym:

Link do Radio Rodzina to standardowy plik dla winampa: http://www.radiorodzina.pl/index.php?page=on-line tutaj są też inne opcje dla innych programów.


Dzięki wielkie za konkretną opinię :)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-26, 22:14   

Dodałem nową wrzutkę na Malachu - teraz w każdym newsie pojawiła się ikonka Śledzika - wiem, że niektórzy najchętniej nadzialiby na niego widelca :P ale jeżeli ktoś używa tego narzędzia do dzielenia się linkami to teraz będzie to ułatwione - jeden klik i informacja z linkiem dodana :)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-02-13, 20:20   

Malach został poszerzony do 900px, zostały wprowadzone reklamy Adtaily - na próbę mam nadzieję, że nie przeszkadzają za bardzo (strona główna, nad każdym artykułem i nad każdym zdjęciem w galerii).

Po za tym jeżeli ktoś miałby ochotę może mnie dofinansować za pomocą konta PayPal, na dole Malacha wystarczy kliknąć banerek ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-03-14, 22:32   

Nastąpiła lekka kosmetyka nagłówka, zmiany w lewych ikonkach szybkiego dostępu, dodana funkcjonalność Add This.

Zmiany nie są zbyt drastyczne ale za to wszystko na stronie będzie bardziej przejrzyste (przynajmniej z założenia takie teraz powinno być) :)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła