Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycinka drzew na Alei Wolności
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2016-12-04, 18:54   Wycinka drzew na Alei Wolności

Głośno jest ostatnio o remoncie Alei Wolności. Miasto od dawna ma jakieś plany, raczej z nikim nie konsultowane, chyba że w ramach tego śmiesznego programu "rewitalizacji" i powołanego społecznego komitetu, którego nawet byłam członkiem. Tu biję się w pierś, bo poszłam tylko na jedno spotkanie po którym nie miałam chęci na dalsze uznając je za stratę czasu. Sprawdzę to, ponieważ mam wszystkie dokumenty i protokoły na mailu. Tak czy owak uważam remont za potrzebny, ale już samą wycinkę ponad stu lip uważam za skandal. Za jeszcze większy skandal uważam decyzję konserwatora zabytków, który podpisał się pod każdym z setki drzew z osobna z adnotacją, że koliduje z projektem. Bulwersuje nas wypalanie dżungli gdzieś w odległej Azji pod plantacje palmy olejowej, a tu pod nosem sto drzew w różnym wieku, czasem pamiętających Niemców i obie wojny światowe idzie pod piłę. Ciekawi mnie Wasze zdanie w temacie. Stosowne dokumenty, z którymi możecie się zapoznać są w BIP na stronie miasta. Dla leniwych podaję link: http://glogow.bip.info.pl...550&idmp=15&r=r
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-12-04, 21:01   

Alicja, tu jestem za, bo miasto TO NIE LAS, jak takie drzewko przygniecie w aucie rodzine i zginie przy tym ktos, to wtedy bedzie problem dla kogos za to odpowiedzialnego. Wycinac OK, ale sadzic nowe, karlowate drzewa. Takie po 50m to sobie w parkach i puszczach moga rosnac, a nie przy ulicach.
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2016-12-04, 21:18   

Yedyny napisał/a:
Takie po 50m to sobie w parkach i puszczach moga rosnac, a nie przy ulicach.
To chyba nie mówisz o Głogowie, bo te lipy na Al. Wolności to w sumie drobnica, ale może dawno nie byłeś :-P
_________________
 
 
 
Eulenburg 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 349
Skąd: świat
Wysłany: 2018-01-29, 22:33   

Podczas remontu Alei Wolności wymieniane są także oryginalne granitowe krawężniki. Wiadomo co się dzieje ze starymi? I co najważniejsze, znikają także stare, wykonane w Glogau żeliwne kratki ściekowe!!! Wiecie coś o tym?!
_________________
Eulenburg
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-01-30, 15:02   

Ja nie wiem.
Być może są składowane jak inne rzeczy na starej zajezdni MPK.
Mnie jest trochę szkoda że aż tak mocno idzie ten remont.
Te nowe, kanciaste krawężniki nie mają takiego klimatu...
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2018-01-30, 23:44   

Jeeej, wszystko przecież takie piękne! Jak od cyrkla :-P
Wracając do tematu wycinki, dzięki Eulenburg za przypomnienie! Jak już zaczęto wycinać drzewa, podczas rozmowy z radnym Pawłem Chruszczem nagle mnie olśniło, że może trzeba pocisnąć miasto, aby zamiast wycinać zdrowe drzewa (przypomnę, że cała Aleja przetrwała wszystkie śmieszne orkany w ostatnich miesiącach!!!) powinno je przesadzić. Chruszcz obiecał zająć się tematem i zaproponował interpelację i podobno nawet dostał odpowiedź, że miasto rozważa taką opcję i że tak to będzie w dalszych etapach wyglądało. No więc mamy drugi etap i jakoś nic z tego.
Szkoda, bo takie duże drzewa rosną latami, a chętni na duże drzewo na pewno by się znaleźli... O tym jakie to proste można poczytać tutaj http://muratordom.pl/ogro...w,128_9478.html
...naprawdę nigdy nie zrozumiem decyzji o tej wycince, serce me krwawi na samą myśl :-(
Dopytam kogo trzeba o te krawężniki.
_________________
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-01-31, 12:40   

Kiedyś coś na temat granitowych krawężników słyszałem, że sprawiają duże kłopoty w trwałym malowaniu np. białą farbą. Nie dotyczyło to akurat krawężników z Al. Wolności ale innych i tak sobie to przypomniałem.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła