Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokalny Program Rewitalizacji dla miasta Głogowa
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2016-05-05, 17:19   Lokalny Program Rewitalizacji dla miasta Głogowa

Wspólnie z Yedynym stwierdziliśmy, że warto aby GROT miał swojego przedstawiciela w Komitecie Rewitalizacji, więc jestem. Oficjalne info w tej sprawie:



Temat zakładam, aby Wam na bieżąco relacjonować co się dzieje. Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane. ;-)
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-06, 05:39   

Ja zglaszam projekt zrobienia porzadku z placem Wilhelma, moze klasycznie jakas mala fontanna na tym skwerku? Bo plac zabaw jakos tam nie pasuje.
_________________

 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-06, 05:59   

Na początek gratuluję Alicjo. Gratuluję też Dominowi bo zauważyłem, że też jest na liście.

A teraz mam pytanie, obawiam się, że chyba retoryczne. Czy pomnik poległych żołnierzy z Żarkowa jest całkowicie już stracony czy jest jeszcze szansa ocalić od "rewitalizacji" osiedla Żarków ;)
Miałem nadzieję, że pomnik pozostanie i to w dodatku jako kapliczka, bo jego metamorfoza na kapliczkę była też już faktycznie historią i przypuszczam, że dzięki temu drugiemu zadaniu w ogóle przetrwał.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-06, 11:41   

Ja też gratuluję Alicji i Dominowi, że są w składzie komitetu i że będą przyglądali się wszelkim propozycjom z historycznego punktu widzenia

Mam jednak mocno mieszane uczucia. Dlaczego nie ma nikogo "oficjalnego" np. z TZG, MAH czy z urzędu konserwatora zabytków? Przecież chodzi o rewitalizację? Patrząc na pełnione funkcje, osoby w składzie będą starały się patrzeć na rewitalizację z punktu widzenia sportowego, użyteczności publicznej itp. itd.
Już nie mówię że samo słowo "rewitalizacja" b. źle mi się w Głogowie kojarzy - a jej dowodem jest "redestrojyzacja" dawnych koszar pruskich 58 Batalionu na Żarkowie

A właśnie Tadueszu
Pomnik na Żarkowie jest już nie do uratowania, bo nie istnieje. Został zrewitalizowany - postawiono z nowych kamieni, nową kapliczkę. Po tamtym zostały tylko zdjęcia.
Gdzieś zresztą tu jest wątek opisujący smutny koniec takiego pomnika

Mam nadzieję jednak że nasi przedstawiciele będą mocno protestować przeciwko takim "rewitalizacjom" i z wyprzedzeniem będziemy na bieżąco wiedzieli co się dzieje w naszym mieście

Alicjo możesz zamieścić cały dokument? Czym ten komitet będzie się dokładnie zajmował?

A Yedyny ma rację - stary Plac Wilusia mógłby być jako pierwszy do zrewitalizowania, obok "naszego muru"
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2016-05-06, 23:43   

Noooo kochani, trochę się rozpędziliście ;-)
...i z gratulacjami i z tematami, ale po kolei.
Składałam wniosek w ostatni dzień naboru i jak mi się udało dowiedzieć, byłam JEDYNĄ kandydatką! Temat w ogóle nie był nagłośniony, choć w internecie na stronie miasta wisiał już chyba od m-ca. W związku z tym przedłużono nabór i ktoś, jak widać, poza mną jeszcze się znalazł.
http://www.miasto.glogow....62-news/2155-ma

Generalnie komitet, wg informacji na które gdzieś tam się natknęłam, ma się koncentrować na bulwarze nadodrzańskim i teatrze... REGULAMIN
_________________
 
 
 
Domin 


Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 73
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-07, 13:53   

Rzeczywiście nie było żadnej informacji, zarówno w mediach (np. miedziowe.pl czy Facebook itp.) jak i w papierowych nośnikach. Ja składałem wniosek w ostatniej minucie ostatniego dnia :)
Oficjalnie zapisywałem się z ramienia SMGF Twierdza Głogów nie GFH ale to przecież bez różnicy.
Dokładnie - na pierwszy ogień idą bulwar i teatr. Później przyjdzie czas na kolejne miejsca.
Myślę, że mogę się wypowiedzieć też za Alicję, że będziemy tam głosem rozsądku i nie pozwolimy żeby "upiększanie" Głogowa poszło w złym kierunku.

P.S.
Trochę offtop ale niedługo jadę na konferencję w zakresie dawnych fortyfikacji, zabytków i właśnie rewitalizacji. Może coś ciekawego podłapię i z sukcesem przełożę na głogowskie podwórko ;) Po powrocie napiszę relację.
Konferencja Toruń 12-14 maja 2016
_________________
Przepraszam, gdzie w Głogowie jest Twierdza ?
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-07, 18:56   

Dzieki za chec pracy na rzecz miasta i powodzenia, z mojej strony powiem tyle: zadnych gów...ych "rzezb" z dziwnej masy, przenosnych fontann i 'kioskow ruchu' jak na przystani....... No i wiecej dzieciakow z brązu na Starym Miescie.
_________________

 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-09, 07:14   

Popieram przedmówcę.
Nigdy więcej blaszaków.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2016-05-16, 09:29   

Dostałam informację z ratusza, że pierwsze spotkanie komitetu odbędzie się 02.06.2016 r.
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-17, 07:52   

Powiem tak: albo sie zniechecisz, albo przekonasz do tego programu.
_________________

 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
  Wysłany: 2016-05-17, 09:40   

Jeśli chodzi o mnie, to akurat wiedziałem o tym naborze, bo informacja pojawiała się na FB (ale poza nim to rzeczywiście temat słabiutko nagłośniony). Z braku czasu i zaangażowania w szereg innych rzeczy, odstąpiłem ze składania papierów. Nie mogę być wszędzie ;) Może następnym razem... Choć co do tematu rewitalizacji, akurat kończę pewien duży projekt z nią zawiązany. Szczegóły wkrótce ;)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-17, 12:39   

Glogovia Urbs napisał/a:
Choć co do tematu rewitalizacji, akurat kończę pewien duży projekt z nią zawiązany. Szczegóły wkrótce ;)


Jestem ciekaw ale też pełen obaw...
 
 
Eulenburg 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 349
Skąd: świat
Wysłany: 2016-05-17, 21:59   

Wiem ale nie powiem. Każdy swoją "rzepkę" skrobie... :(((
_________________
Eulenburg
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2016-05-18, 09:06   

Miękkie działanie ;) Chodzi o kwestię edukacji młodych mieszkańców w tej dziedzinie.
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-05-19, 06:44   

Z tym murem to lepiej się pospieszyć
Nie dosyć że nagarniają w odkopane wcześniej wnęki wszystko co tylko można, to jeszcze jak widać na pierwszym planie niszczą go przy tym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła