Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pamiątka spod Bismarckturm cz.2
Autor Wiadomość
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-06-02, 21:11   Pamiątka spod Bismarckturm cz.2

Wpadły mi w ręce kilka zdjęć rarytasów
Kontynuuje więc wątek zdjęć spod wieży

Szkolna wycieczka w 1921r

 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-06-03, 18:34   

Ta sa akurat znane, przynajmniej mnie.
_________________

 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-06-03, 18:47   

Bo Ty już wszystko widziałeś :-P
A to znasz?
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-06-03, 18:52   

Tak, wczesniejsze z restauracji tez gdzies mialem. Moze mamy te sama plyte dvd :) Jak tam sa prywatne fotki fortyfikacji z gostkiem w kapeluszu, to w 100% to samo.
_________________

 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-06-03, 21:49   

Może tak
Może nie.
Nie ma zdjęć z gostkiem z kapeluszem
W sumie zaciekawiło mnie jakie to zdjęcie
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-11-14, 09:31   

Spacerując po wzgórzu wszędzie można znaleźć resztki granitowej wieży
Zastanawia mnie ile jeszcze tych kamiennych bloków jest ukryte pod warstwą ziemi. Przecież po jej wysadzeniu nikt chyba nie zbierał tych fragmentów i nie wywoził?
Wieża w takim razie powinna być kompletna.
A ja znalazłem taki fragmencik pasujący do zdjęcia

 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-05-26, 17:06   

Relacja z dzisiejszej wycieczki (26.05.2018r.) po poligonie Górków.
Zbiórka na pętli autobusowej ul. Henryka Brodatego o godzinie 11:00, forsownym marszem skierowaliśmy się na szczyt Chrobrego (dawniej góra górkowska niekiedy nieprawidłowo nazywana góra Biskarcka). Tak zapoznanie się z historią wieży widokowej w miejscu gdzie pozostały fundamenty wieży Bismarcka, pozostałości po pomniku Bismarcka oraz rejon lokalu i pozostałości murków prowadzących do lokalu oraz do miejsca zwanego "Grotą". Dalej zejście na tor motocrossowy i dalej w kierunku poligonu wojskowego, mijając punkt triangulacyjny oraz z boku stojący jednoosobowy schron typu Einmanbunker, dalej w pobliżu poligonu gdzie wysadzane są niewybuchy oraz materiały wybuchowe. Kolejnym punktem była dawne obiekty szkoleniowe, strzelnica, rzutnia granatem, ogródek szkoleniowy. Potem grupa rozdzieliła się, większość udała się na grilla na teren pobliskich ogródków działkowych, a ośmioro osobowa grupa kontynuowała zwiedzanie rejonów trudno dostępnych: schron żelbetonowy, bojowy z okresu II Wojny Światowej, schron w skarpie, żelbetonowy, który w czasach PRL był użytkowany jako "tajna" świniarnia. Tam były hodowane świnie które nie były ewidencjonowane w raportach jednostki wojskowej, na potrzeby kadry, oczywiście bez wiedzy przełożonych. Następnie rejon miejsca gdzie był kiedyś pomnik przyrody Lipa Torstensona, rejon elementów do ćwiczeń z minowania mostów, przepustów i następnie już mała grupa surwiwalowców udała się do pozostałych na grilla na terenie ogródków działkowych. W pobliżu wejścia na ogródki znajdują się pozostałości przedwojennego toru przeszkód nazywanego "małpim gajem". Link do galerii fotograficznej:
https://photos.google.com/share/AF1QipMXZmWgiIuCBDuxG-6yYN1t8g6nhCpwQ2H44M0PRuye010UkBAKrcMl5b17xrdGwA?key=UUhSVjFfX1puWlI5THZDVkt6VmlZT180aUwwVVFB
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła