Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Film o Rapocinie 2014
Autor Wiadomość
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
  Wysłany: 2015-02-12, 07:15   Film o Rapocinie 2014

Pod koniec zeszlego roku nagralem taki oto materiał:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Ruina jak sie patrzy, nie ma juz czego tam ratowac, te mury nie wytrzymaja kilku nastepnych zim.
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2015-02-12, 09:18   

No niestety, i tak długo się trzyma, biorąc pod uwagę jakie hieny w tym kraju żyją, wstyd!
Dzięki za filmik, szkoda że jest bez dźwięku. No i przydałby się jakiś fachowy komentarz. Yedyny, nie myślałeś, żeby nagrać jakiś cykl w rodzaju głogowskie sensacje XX w. ? ;-)
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-02-12, 10:25   

Myslalem, ale byloby pozniej za duzo pytan :)
_________________

 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-02-12, 15:49   

Ja już mam kilka
Ale to przy okazji
Następną razą daj znać.
Mam lepsząlatarkę ;-)
 
 
DanutaEwa 
DanutaEwa

Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-02-14, 17:35   

Przykre są takie widoki, tym bardziej, że zdarzało mi się uczestniczyć we mszach w tym kościele. Niestety niewiele pamiętam. Jedynie utkwiły mi w głowie stare nagrobki na przykościelnym cmentarzu. Moi rodzice mieszkali tam przez kilka lat. Szkoda, że wtedy nie robiło się zdjęć. Przecież żyją jeszcze ludzie, którzy się tam wychowali. Z tego co wiem żyje nawet ostatni rapociński proboszcz (obecnie parafia -Kopernik). W naszym ogrodzie rósł dość stary orzech. Kiedyś przyjechali w odwiedziny "rapocińscy" Niemcy. Do mamy przyszła jedna z pań i powiedziała, że jej rodzice posadzili tego orzecha gdy ona się urodziła. A w chwili wizyty miała około 70 lat. Duży dom był w ruinie. Została jedynie mała chatka, którą rodzice przekształcili na w miarę dobre mieszkanie. Podczas wizyty tej Niemki, mama się dowiedziała, że w tym domu mieszkali jej dziadkowie. Rodzice mieli zamiar się tam budować ale niestety nie zezwolono, bo huta wykupywała teren. Ze względu hutniczego zatrucia. Sami ludzie ciągnęli do miasta :-/ Później budynki rozbierano i sprzedawano cegłę. Powstał las. Jeszcze parę lat temu była tablica z nazwą wsi. Teraz nawet tego nie ma :->
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła