Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomnienia holenderskiego pracownika przymusowego z Głogowa
Autor Wiadomość
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-12-09, 23:07   

Glogovia Urbs napisał/a:
w polskim tłumaczeniu wyszła w Heerenveen i to już w połowie 2013 roku.

Tylko gdzie ją nabyć?
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-12-10, 00:42   

Glogovia Urbs napisał/a:
By zakończyć Państwa dywagacje: (...)

a co, Głogowiak z Twoim artykułem o wykładzie Antoniego słabiej się przez nas rozchodzi, czy co?
Darek, jak zwykle wyskoczyłeś! Nie chce Ci się czytać tego co piszemy, to nie czytaj, tylko powstrzymaj się też od komentarzy ni z gruchy ni z pietruchy i zrozum, że TO JEST FORUM DYSKUSYJNE. Będziemy sobie tu rozmawiać na takie tematy na jakie chcemy, czy to się Tobie podoba, czy nie.

Wracając do tematu
demiane napisał/a:
Glogovia Urbs napisał/a:
w polskim tłumaczeniu wyszła w Heerenveen i to już w połowie 2013 roku.

Tylko gdzie ją nabyć?

Wujek google wie wszystko, ale o tym akurat coś nie bardzo...
 
 
 
Wieslaw 

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Głogów-Lublin
Wysłany: 2014-12-11, 09:28   

Przeczytałem dyskusję wątku jak zwykle od pierwszego - inauguracyjnego wpisu po kolei. Wpis Ali spowodował, ze spokojnie przeczytałem jeszcze raz od poczatku i dopiszę kilka słów.

Otóż, dzięki p. Antoniemu Bokowi od końca ub roku dostępny jest 1 (jeden) egzemplarz książeczki, który jeżeli nie trafił to na pewno trafi na półki Działu Regionaliów Biblioteki PWSZ. Do tej pory służył do badań i opracowań a o efektach piszecie wyżej. I to jeszcze nie koniec badań i publikacji. Bo szykowana jest kolejna.

Celem zasygnalizowania materiału jako źródła, korzystając z przyzwolenia autora pisałem o tym już w ubiegłorocznym, grudniowym Wehikule [patrz 12/2013].

Trwają prace koncepcyjne nad planem działań TZG w 2015 r. Bo przecież przed nami 70 rocznica przybycia Polaków i polskiego Głogowa, ale i rocznica zniszczenia miasta.....
Wśród pomysłów na upamiętnienie i popularyzację tej daty są min. propozycje wydania źródeł, - wspomnień, listów itp. nieznanych, niepublikowanych szerzej a wartościowych materiałów. Oczekujemy tez propozycji tekstów i podpowiedzi. Szerzej będę do tego wracał w Wehikule.

Ale liczę tez na pomoc niezawodnego Forum.

Zapraszam do kontaktu czy przez forum czy innymi drogami np: wehikulczasuglogow@interia.pl

Pozdrawiam
Wiesław Maciuszczak
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-12-11, 11:05   

Wieslaw napisał/a:
Wpis Ali spowodował, ze spokojnie przeczytałem jeszcze raz od poczatku i dopiszę kilka słów.

...staram się panować nad emocjami, ale tym razem po prostu nie mogłam się powstrzymać. Określenie "dywagacje", którym skwitował naszą dyskusję Darek, kojarzy się w w takich rozważaniach jednoznacznie pejoratywnie. Mój wpis jest tylko reakcją na aroganckie zachowanie.

Dziękuję, Panie Wiesławie za jak zwykle cenny głos. Sam Pan dobrze wie, że jest Pan dla nas nieocenionym źródłem informacji. Chciałoby się Pana więcej w naszych rozważaniach ;-)

Ja powiem szczerze, że na wykładzie pan Antoni tyle razy podkreślał, że to co nam prezentuje to tłumaczenie studentów niderlandystyki z Wrocławia, że odniosłam wrażenie, że nie mamy do czynienia z żadnym wydawnictwem, jedynie jakimś materiałem źródłowym, który jest w opracowaniu.
_________________
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2014-12-11, 12:11   

Piękne podziękowanie Alicjo za przedstawienie forumowiczom przeze mnie tytułu książki, którą miałem w rękach już jakieś 1,5 roku i o której wydaniu drukiem rozważania forumowiczów powyżej trwały. Tak to rozumiałem idąc z pomocą - ale widać masz inny tok rozumowania. Widzieć w moim wcześniejszym wpisie arogancje? Jestem tym głęboko poruszony. No ale nic, googluj dalej. Powodzenia. Uzupełniłaś chociaż swoją wiedzę na tyle, że już wiesz o istnieniu opracowania.

Mam prośbę. Zmień cel swoich ataków. Bo bzdury, które wypisujesz pod moim adresem są po prostu już niesmaczne. Żenujące wręcz.

Bez odbioru.
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-12-11, 19:05   

Oj spoko, spoko... Alicja troche za ostro czasem reaguje, a ze jestesmy glogowainami wiec szanujmy sie troche. Dzieki, ze wogole piszesz na Forum. Nie ma tu zadnej elity czy guru i jest miejsca dla kazdego.
_________________

 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-12-15, 12:48   

A tu artykul w "Głogowiak Extra", jak ktos chce calosc, to podesle skan.
_________________

 
 
Eulenburg 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 349
Skąd: świat
Wysłany: 2014-12-15, 16:52   

Ja "poprosię" ;)
_________________
Eulenburg
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-12-15, 17:14   

Ja też "prosię" a nawet "świniam" ;-)
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-12-15, 17:23   

Eulen wyslij mi swojego maila na: yedyny@poczta.fm
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła