Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do nowych Forumowiczow (i nie tylko) !
Autor Wiadomość
krakus57 

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 69
Skąd: Kraków /Głogów
Wysłany: 2014-05-11, 15:43   

Alicja napisał/a:
1./ uwielbiam Kraków! Mam tam trochę rodziny, przyjaciół... 2./10 lat w Głogowie, to Ty już nasz jesteś, SWÓJ krakus57 ;)


PT Alicja ( czyżby z...Krainy Czarów ? )

ad1./ Niestety , ostał się jeszcze genis loci murów ( nie do końca ) . Natomiast MÓJ KRAKÓW ten z lat 1946 - 1985 - zszedł na psy ( nie te z Psiego Pola ) . Wszędzie wyziera plastik , co gorsza .... w myśleniu/zachowaniu !

ad 2./ bez przesadyzmu Acanko - stare drzewa nie lubią przesadzania . Aczkolwiek Głogów miał ( teraz tez ) sporo kontaktów w Krakowem .

Jak że Traf jest diabłem konieczności - pomieszkuje na ...Koperniku .

Całując dłoń

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-05-11, 18:02   

krakus57 napisał/a:
czyżby z...Krainy Czarów ?

...coś jest na rzeczy ;-)

krakus57 napisał/a:
MÓJ KRAKÓW ten z lat 1946 - 1985 - zszedł na psy ( nie te z Psiego Pola ) . Wszędzie wyziera plastik , co gorsza .... w myśleniu/zachowaniu !

Chyba wszędzie ludzie mentalnie cofają się do jakiś pierwotniaków, widać myślenie boli, więc tego nie robią. Może takie uogólnianie nie jest sprawiedliwe, ale nikt nie zakłada, że powinno....
krakus57 napisał/a:
Głogów miał ( teraz tez ) sporo kontaktów w Krakowem .

Jasne, znam osobiście kilka osób, z którymi miałam swego czasu przyjemność pracować w głogowskiej PWSZ. Jest kilku wykładowców w Instytucie Politechnicznym związanych z AGH, których osobiście bardzo lubię i szanuję. To właśnie z Krakowa przyjeżdża tam do pracy pani prorektor K. Pantoł... wiele osób związanych jest z KGHM.
krakus57 napisał/a:
Jak że Traf jest diabłem konieczności - pomieszkuje na ...Koperniku .

Ja tu na osiedlu też "napływowa" ...emigrantka z Piastowa ;-)
_________________
 
 
 
krakus57 

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 69
Skąd: Kraków /Głogów
Wysłany: 2014-05-11, 19:56   

PT Alicjo

Taż właśnie ze słynnej AGH ( nie będę cytował obiegowego akronimu bo nie przystoi )Jego Magnificencją Śp. Kowalczyk z nobliwej profesorskiej Familii raczył był mnie oświecić na werandzie swej willi na Dębnikach , tymi słowami ( w 1964 r ) : " Zapamiętaj sobie Mieciu ,że mamy najlepsze w świecie wyższe uczelnie dla ..idiotów ". Prorok czy co ?

Krakowskie - cauuuuję rączki Acance .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-05-11, 22:30   

krakus57 napisał/a:
" Zapamiętaj sobie Mieciu ,że mamy najlepsze w świecie wyższe uczelnie dla ..idiotów ". Prorok czy co ?

aaaa, bo jak ktoś siedzi po drugiej stronie biurka (czy katedry), to chyba już tak ma ;-)
_________________
 
 
 
radogost 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 23
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-09-25, 19:41   

Witam wszystkich forumowiczów :) Od urodzenia jestem głogowianinem i od zawsze związany z historią tej ziemi. Zainteresowanie z historią związane jest z pasją exploracji. Od dłuższego czasu moje zainteresowania historyczne, ukierunkowały się w stronę regionalną do okresu początków państwowości polskiej. Przede wszystkim Słowianie związani z ziemią Dziadoszyców.Wraz z kilkoma znajomymi próbujemy stworzyć grupę pasjonatów historii tego oraz wcześniejszego okresu, jak również w planach naszych powstał zalążek grupy rekonstrukcji z tego okresu. Na razie kompletujemy sprzęt, zwiedzamy miejsca związane z kulturą materialna, próbujemy nawiązać współpracę z innymi grupami odtwarzającymi lokalnie podobny okres w historii. Szczególnie jestem zainteresowany wszelkimi tematami, nawet tymi zasłyszanymi i nie potwierdzonymi jak i wszelką literaturą. Pozdrawiam wszystkich Radogost :)
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-09-26, 07:07   

Witam i zycze powodzenia! Mam nadzieje, ze bedziesz informowal glogowian o swojej dzialalnosci i byl aktywnym uzytkownikiem naszego Forum :)
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-09-26, 11:59   

Witam serdecznie!
Mam znajomych, którzy od lat tworzą taką grupę. Fantastyczni ludzie, robiłam z nimi Dzień Kulturoznawcy w głogowskim PWSZ, mają stronę internetową http://cives.skarbykultury.pl/.
Jeśli chodzi o literaturę, ostatnio pojawiła się nowość w temacie autorstwa K. Czapli (na ten dzień nie ma chyba większego znawcy tematu) Dziadoszanie. Plemię zamiszkujące ziemię głogowską w X w. Serdecznie polecam i zapraszam do zakładania tematów na forum.
 
 
 
radogost 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 23
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-09-26, 17:46   

Odwiedziłem stronę bardzo fajna i ciekawa tylko okres nie ten co mnie interesuje , maksymalnie XI w. Książkę DZIADOSZANIE Czapli już kupiłem i przestudiowałem , dzięki niej namierzamy w terenie dawne ślady przeszłości. Książka przy okazji potwierdza moje przepuszczenia związku asymilacji napływu kultury słowiańskiej z ludnością wcześniejszej kultury przeworskiej która nie uległa migracjom w okresie wędrówek ludów, czyli osobliwa kultura ceramiki typu TORNOW. Yedyny jak najbardziej z grupą będziemy dzielić się naszymi odkryciami. A tak przy okazji znamy się od lat :) Jak by ktoś był zainteresowany niedawno otworzyliśmy swoją stronę na facebooku i jest tam kilka zdjęć obecnego stanu niektórych grodzisk. Strona dla zainteresowanych : Strażnicy świętego gaju z ziemi dziadoszyców. To nie żadna reklama tylko informacja dla osób które były by zainteresowane tą tematyką.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-09-26, 22:14   

radogost napisał/a:
Strona dla zainteresowanych : Strażnicy świętego gaju z ziemi dziadoszyców. To nie żadna reklama tylko informacja dla osób które były by zainteresowane tą tematyką.

Takie rzeczy to tu u nas na forum spokojnie można reklamować. GFH już Was polubiło ;-)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła