Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kopiec Dzieci Głogowskich!!!
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
  Wysłany: 2009-05-21, 18:31   Kopiec Dzieci Głogowskich!!!

takie oto info można dziś przeczytać na Głogowskim Portalu Informacyjnym

Cytat:
Dla uczczenia 900. rocznicy Obrony Grodu z ziemi usuwanej z zabytkowej budowli [trzykomorowa część bloku koszarowego przy ul. Szkolnej] usypany zostanie kopiec. Na wzór Kopca Kościuszki będzie to miejsce widokowe. Wstępnie nazwano go Kopcem Dzieci Głogowskich. Lokalizacja nie jest jeszcze ustalona.


...czy oni litości nie znają? lekka przesada z tą nazwą!!! Dobrze, że to tylko wstępnie. Ciekawe kto tam taką nadgorliwą inwencją tryska w tym UM?
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-09-02, 18:15   

Balbina - nie jest zle. Jesli to ma byc 3-5 metrowej wysokosci gorka (kupka ziemi), to niech sobie odpuszcza, ale gdyby tak umiejscowic to w jakiejs ciekawej okolicy, wykonac otoczenie na wzor Uhligsberg, to i widok ze szczytu bylby ciekawy, a i miejsce czesto odwiedzane.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-09-02, 20:31   

taka górka, jak piszesz, jak najbardziej ;-) ...niech tylko jej tak nie nazywają, niech się tak kurczowo nie trzymają politycznej linii sprzed 50 lat... nie jesteśmy już krajem satelickim Wielkigo Brata, nie musimy się aż tak popisywać :mrgreen: Więcej kreatywności! ;-) Nie musimy chyba być kojarzeni tylko z 1109 r. To żenujące, że musimy sięgać aż tysiąc lat wstecz by legitymować czy wręcz legalizować naszą obecność na tych ziemiach...
_________________
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-09-09, 11:53   

glogau napisał/a:
(...) Jesli to ma byc 3-5 metrowej wysokosci gorka (kupka ziemi), to niech sobie odpuszcza, (...)


Przepraszam za bezpośredniość, ale w takie postaci szybko pojawi się ksywa "głogowska kupa". :mrgreen:
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-09-11, 18:09   

Podobno w Glogowie mają wybudować fabryke pieluch im. Dzieci Glogowskich :-D
A tak na poważnie to górkę powinno sie odpuscic, na tak małym terenie nie może osiagnać duzej wysokosci, wiec jej walory widokowe będą znikome. Lepiej skorzystać z wieży ratuszowej albo stołpu.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-06-12, 18:38   

Dzisiaj byłem w Głogowie i zauważyłem, że na terenie bloku koszarowego zaczęto prowadzić jakieś prace. Całość została ogrodzona - ziemia odgarnięta, przy okazji osłona jednego wylotu powietrznego zniszczona :-/ . Wiecie o co chodzi?

Mam nadzieję, że to nie to... Boże broń już przed tymi dziećmi głogowskimi i obroną! Już mi niedobrze - ile tak można :roll: ?
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-14, 08:17   

Nieoficjalnie Prezydent miasta oglosil:
"Rok 2012 zbliza sie wielkimi krokami. Kleski zywiolowe, powodzie i pozary coraz czesciej zagrazaja miastu. Na tajnej naradzie w Ratuszu podjete zostaly postanowienia dotyczace budowy schronow dla wybranych obywateli miasta. Na pierwszym miejscu znajda sie osoby udzielajace sie na GFH... Wiecej informacji udzieli rzecznik prasowy" ;)

...a oficjalnie - zaczeto w koncu prace dotyczace odkopywania bloku koszarowego :)
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-06-14, 09:43   

Tak myślałem, świetnie 8-) . Mam nadzieję, że oszczędzili sobie kopczyku.
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-06-14, 11:10   

glogau napisał/a:
zaczeto w koncu prace dotyczace odkopywania bloku koszarowego

...co za faux pas, mieliśmy nie mówić blok koszarowy tylko czerwone koszary. Oj Glogau, Glogau! Same kłopoty z Tobą :mrgreen:
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-06-14, 12:29   

faux pas, fux szmas - celowo uzylem takiej nazwy, bo zakodowala sie przez jakies 2 ostatnie lata w swiadomosci mieszkancow i wiekszosc glogowian wlasnie jej uzywa; minie jeszcze troche czasu zanim przerzucą sie na red color.Kiedy mowie o Czerwonych Koszarach moi znajomi nie maja pojecia o co hosi, a mnie nie chce sie czasem tlumaczyc i dlatego u mnie pozostanie to jeszcze Blokiem Koszarowym.



 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-06-15, 08:27   

Póki co, o kopcu cisza :mrgreen: ...przeminęło z wiatrem... bo kto już dziś pamięta o zeszłorocznych obchodach rocznicy bitwy z 1109 r. ;-) ;-) ;-)

Cytat:
- W ciągu dwóch miesięcy powinniśmy zakończyć prace - poinformował archeolog Zenon Hendel.
- Odsłonimy część bloku koszarowego. Częściowo będzie on w ziemi, jak dotychczas. Ale od strony północnej, czyli od starówki, zejdziemy aż do poziomu dawnej ulicy i odsłonimy całą fasadę budynku.

...więc jak widać, nie ma większej woli, ani chyba motywacji by zastąpić blok koszarowy - czerwonymi koszarami, skoro już u źródła człowiek styka się z taką informacją.

http://www.gazetalubuska....IAT03/225041775
_________________
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-06-16, 01:01   

najświeższe niusy z terenu Czerwonych Koszar

Cytat:
Wielkie zaskoczenie zapanowało wśród archeologów po tym, jak odkryto dach dawnych koszar. - Do tej pory myśleliśmy, że Niemcy po prostu zasypali blok koszarowy przygotowując się do obrony Głogowa w 1945 r. - powiedział archeolog Zenon Hendel - Okazało się, że przed zakopaniem dach budynku pokryto specjalną warstwą ochronną: piaskiem i ziemią, które pokryto kilkunastocentymetrową warstwą cementu. Tak więc koszary służyły jako bunkier.




więcej tutaj: http://www.gazetalubuska....IAT03/248148489
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła