Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czipy pod skórą
Autor Wiadomość
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-02-08, 08:39   Czipy pod skórą

Jakie sa Wasze przemyslenia na temat czipowania ludzi?
Zakladam, ze niedlugo dojdzie do tego na masowa skale. Bedzie mozna lokalizowac dowolna osobe, a tym samym ewentualnie udowodnic jej przebywanie w okreslonym miejscu o okreslonym czasie. Niewatpliwie zwiekszy sie bezpieczenstwo, byc moze da sie te czipy wylaczyc - hakerzy pewnie sobie z tym poradza. Tylko czy to nei bedzie roznoznaczna z nakladaniem kar? Lata temu czytalem o czipowaniu i tym, samym kontroli spoleczenstwa. Myslalem, ze to bajka. Przeczytalem, ze najpierw zaczipuje sie zwierzeta (to juz jest wprowadzone), bo beda z tego tytulu ulgi (juz wprowadzone), pozniej prawdodpobnie wszczepi sie implanty więźniom dla bezpieczenstwa obywateli (sprawa pedofila w Polsce, kto wie jak go beda namierzac). Kilka lat temu jeden z zagranicznych klubow nocnych wprowadzil czipowanie czlonkow. Niby latwiej i bezpieczniej jest teraz w klubie.

Wedlug plotek implanty zastapia wszelkie dokumenty identyfikacyjne, bo beda nie dosc ze nasze dane, to niemal caly zyciorys, wykroczenia, choroby, powiazania rodzinne, przekonania polityczne. Po co nam karty platnosci, skoro bedzi emozna placic czipem umieszczonym pod skora. I teraz ciekawostka, potraktujcie to jako fantazje, bajke: jeden z przeciwnikow czipowania rozmawial kiedys z bankierem, bogaaaatym gostkiem, takim ktory moglby uszczesliwic chyba polowe ludzkosci. Jego marzeniem bylo zaczipowanie ludzkosci, wprowadzenia platnosci elektronicznej za pomoca urzadzonka w ciele. Rozmowca zapytal, co bedzie jesli ludzie beda sie buntowac przecwiko temu lub strajkowac antypolitycznie:
- Po prostu wylaczymy im urzadzenie.
A tu przytocze cytat, choc nie jestem fanatykiem religijnym: "I nikt nie moze kupic ni sprzedać, kto nie ma znamienia..." :))))) - to z takiej czarnej ksiazeczki z krzyzykiem.

Sam mam mieszane uczucia, bo oczywiscie raz - bedzie bezpieczniej i podobno latwiej, dwa - zniknie prywatnosc.
_________________

 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-02-08, 20:29   

Duża część ludzi a śmiem nawet twierdzić, żre większość dawno się na ochotnika "zachipowała".
-telefon komórkowy
-karty płatnicze, kredytowe itp
-monitoring z systemem rozpoznawania twarzy
-obojętność na informacje o masowej inwigilacji użytkowników na usługi telekomunikacyjne
To kilka przykładów a jest tego więcej.
Ludzie to stado baranów podatnych na propagandę fikcyjnych udogodnień.

Dlatego nie korzystam i nie mam kart płatniczych, kredytowych, rzadko nosze ze sobą telefon komórkowy, często korzystam z internetu używając do przekazywania poufnych informacji ukrytych sieci wewnętrznych typu tornet, freenet, i2p oraz szyfrowania pgp.
Społeczeństwo powinno się sprzeciwiać wymuszaniu posiadania konta bankowego, wprowadzania elektronicznego pieniądza (tego kontrolowanego) jako norma w przyszłości mająca zastąpić pieniądze klasyczne. Jeśli chcą zastąpić płatności klasyczne elektronicznymi niech wprowadzą walutę wirtualną BTC (Bitcoin) której używanie jest zabronione w niektórych państwach ze względu na trudności kontroli przepływu.

Póki co ludzie sami chcą być "zachipowani".
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Piotrek 
Akwarysta


Wiek: 45
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 118
Skąd: Glogau Goethe Weg
Wysłany: 2014-02-08, 20:42   

No mi się nie spodobało wprowadzenie nowych przepustek na terenie huty. Taka trochę inwigilacja.
Ale odnośnie tematu jestem na NIE
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-02-08, 21:11   

Co to za przepustki??
_________________

 
 
Piotrek 
Akwarysta


Wiek: 45
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 118
Skąd: Glogau Goethe Weg
Wysłany: 2014-02-08, 21:25   

Elektroniczne, ja wchodzę a Tadek sprawdza czy ja to ja. ;-) Więcej on Ci na ich temat powie a to jak wygląda spytaj taty to Ci pokaże.
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-02-08, 21:29   

Em, jeszcze nie tak źle, czip niestety zostanie w ciele do konca. Na promach dawno juz kajuty otwiera sie za pomoca kart magnetycznych (przynajmniej dawniej, byly podobne do tych telefonicznych z ciemnym paskiem na rewersie), dzis pewnie uzywaja juz czipowych.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła