Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspólny wypad
Autor Wiadomość
MWalacik 


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-30, 15:47   Wspólny wypad

Witam.

Niedawno moja Babcia opowiedziała mi bardzo interesująca historię.Gdy jej Ojciec przebudowywał piec kaflowy znalazł owiniętą w szmaty szable.Babcia wspomniała o bogatych zdobieniach i wygrawerowanych napisach na szabli (po Niemicku),gdy spytałem się o wiek tej szabli wspomniała coś o roku 1700,lecz to nie jest pewne.Nie mogli jej zatrzymać ponieważ po wojnie nielegalny było trzymanie: broni,amunicji itp. w domu bez odpowiedniego pozwolenia władz Rosyjskich.Wiec wrzucili ją do pobliskiego stawu.Dodała także,że w podobny sposób wiele ludzi z wioski pozbyło się broni,amunicji i innych nielegalnych rzeczy.Znam dokładne położenie tego stawu.Chciałem sam na wiosnę wyprać się do tego stawu lecz z moim sprzętem i doświadczeniem w tych sprawach mało zdziałam.Drugą przeszkodą jest to,że na wiosnę (po zimie,której na razie nie widać będzie to wszystko zalane.A teraz najprawdopodobniej jest tam tylko pełno błota.Jest jeszcze sprawa transportu ta wioska znajduje się około 22km od Głogowa.Czy jest ktoś chętny?Termin do ustalenia lecz ze względu na podmokły teren preferował bym styczeń lub dopiero po wiośnie.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-30, 16:07   

Chyba dobrze trafiłeś :-D Yedyny tu dowodzi, więc poczekajmy aż się wypowie. Ja jako jeden z członków GROT-u, jestem na TAK ...jakoś tam dojedziemy ;-)
_________________
 
 
 
MWalacik 


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-30, 16:58   

Jeżeli to miejsce nie okaże się fiaskiem to mam jeszcze kilka w zanadrzu :-D
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-30, 19:04   

Jestem kategorycznie PRZECIWNY tego typu wyprawom: mozna zlamac lopate, mozna urabac sie blotem, do yayec moga sie pijawki przyssac...
_________________

 
 
MWalacik 


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-30, 19:46   

Jeżeli chodzi o łopaty itp. to nie ma problemu mam tam rodzinę i raczej nie będzie problemu z pożyczeniem,błota może trochę być faktycznie ale to nieduży problem.Z pijawkami też problem nie ma, jeżeli nikt w tym błocie się tarzać nie będzie.Jeszcze jakieś przeciwwskazania? :->
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-30, 19:50   

A jak sie schylisz i ććina wejdzie w oko? O wypadek nietrudno...
_________________

 
 
MWalacik 


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-30, 19:56   

No rzeczywiście o wypadek nie trudno, lecz zawartość tego stawku moim zdaniem jest warta wysiłku. :-) Lecz jak napisała Pani Alicja wszystko zależ od Pana.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-30, 22:02   

na forum nie ma żadnego "panowania" ;-)
_________________
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2011-12-31, 03:06   

Jak mawiał klasyk .. Jestem ZA a nawet PRZECIW :)

Dogadajmy się co do terminu i ruszajmy się troche pobrudzić :D
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
MWalacik 


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-01, 11:47   

No ,to ekipę już mamy.Teraz tylko kwestia transportu i dogadania się z paliwem.Mi najbardziej odpowiadają soboty lecz teraz w Piątek (6 stycznia) można się też wybrać lecz podajcie jaki termin Wam pasuje.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2012-01-01, 20:39   

Jak już mówiłam, tu dowodzi Yedyny, więc spokojnie ;-)
_________________
 
 
 
Piotrek 
Akwarysta


Wiek: 45
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 118
Skąd: Glogau Goethe Weg
Wysłany: 2012-01-15, 11:31   

Wodery jakby co to mam. A i chęci się znajdą :mrgreen:

Dobry sposób
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła