Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do nowych Forumowiczow (i nie tylko) !
Autor Wiadomość
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-05-26, 22:41   

Postaram się, dodam niebawem jeszcze drugi blockhaus. Mały offtop - a propos: czy w związku z remontem drogi robią z nim coś?

Jutro załaduję nowy temat o powyższej inicjatywie, gdzie będziecie mogli składać propozycje zabytków (niestety nie znam sytuacji wszystkich obiektów w regionie).
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Cantores 

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-09-21, 17:12   

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Krótko o sobie: jestem mieszkańcem Głogowa, pracuję w oświacie. Zarejestrowałem się tu ponieważ wpadła mi w ręce wg mnie interesująca rzecz (nie pod wzgl wartości finansowej ale pamiątkowej). Chodzi o 2 całe strony i jeden fragment partii instrumentalnych orkiestry przypuszczalnie z Teatru Głogowskiego. Są to oczywiście tylko małe fragmenty większych całości, które ocalały pewnie dlatego, że były przyklejone do spodu blatu (już nieistniejącej) szafki. Jedna strona to pierwsza strona uwertury opery "Norma" Belliniego- partia II skrzypiec. Druga- początek walca J.Straussa (tytuł walca dla mnie nie do rozszyfrowania)- partia puzonu basowego. Na fragmencie strony z niezidentyfikowanymi nutami widnieje data 1867 r. Z tego, że nuty były znalezione w Krzepowie, i że "Normę" Belliniego grywano w Głogowie, wnioskuję, że mogą pochodzić z naszego teatru. Chciałbym je zachować, ale jakby istniała potrzeba zrobienia kopii jestem oczywiście gotów je udostępnić kompetentnym osobom. Pozdrawiam wszystkich serdecznie- Romek

amatorski skan jednej strony:

Uploaded with ImageShack.us
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-09-21, 17:24   

Witam, na Forum :)
Unikalna pamiatka i interesujaca historia zmaleziska, kto wie ile podobnych antykow zginelo bezpowrotnie... Slyszalem historie o calych zestawach listow i fotografiach spod podlogi, takze o tomiskach 'Niedershclesischer Anzeiger', ktore trafialy do pieca, bo byly niemieckie :/
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2010-09-21, 19:03   

Było by cudowne, gdyby odbudowano teatr, gdyby znalazła się tam izba pamięci, a te karty znalazłyby się właśnie tam. W ten sposób uzupełnia się "dziury" w kulturze i historii.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Cantores 

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-09-21, 21:45   

To właśnie miałem na myśli pisząc na ten temat. A jeśli teatr zostanie odbudowany to oddam z radością te nutki w prezencie- nawiasem mówiąc nadal przyklejone do kawałków meblowego drewna bo boje się przy nich manipulować :-D
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-09-21, 22:00   

Witaj RomQ ;-) ...super historia, Tulpar ma rację! Na razie trzymaj to u siebie, bo inaczej wyląduje w jakimś magazynie :-?
_________________
 
 
 
8konrad888 

Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 24
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-03-16, 06:58   

SIema jestem nowy na forum. Ale to chyba jedyne forum jak narazie ktore znalazłem co by mi odpowiadało;] wiec pomyslałem ze sie zapisze :mrgreen: niestety nie mam gdzie pogadac z kim o mieście i pomyslałem ze wpadne. :-D
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-03-16, 07:31   

Spoko, spoko, po to jest to Forum!
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-03-16, 08:38   

8konrad888 napisał/a:
Ale to chyba jedyne forum jak narazie ktore znalazłem co by mi odpowiadało;]

no to witaj w klubie, kto wie może kiedyś zostaniesz adminem ;-)
_________________
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-03-16, 18:47   

8konrad888 witamy, witamy, to właśnie jest dobre miejsce na dyskusje o naszym mieście.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
8konrad888 

Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 24
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-03-16, 22:14   

Widze pare fajnych tematów ale cos chyba ostatnio nie uzywane :-P
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-03-16, 23:49   

spokojnie możesz odświeżać
_________________
 
 
 
Piotrek 
Akwarysta


Wiek: 45
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 118
Skąd: Glogau Goethe Weg
  Wysłany: 2011-12-12, 14:57   Piotrek wita.

Witam wszystkich miłośników Głogowa. Sam nim jestem i w miarę możliwości staram się uczestniczyć w takich imprezach jak Lato w twierdzy itp. Znalazłem się tu za sprawą Alicji która przypomniała mi o tym forum bo już kiedyś tu zaglądałem jako gość. Gdyby ktoś chciał mnie skojarzyć to jestem na foto https://picasaweb.google.com/114781323666631539161/LatoWTwierdzy2011b#5631063807828154530 ten z wózkiem i synem. :mrgreen: Mimo że urodzony jestem w Legnicy całe życie mieszkam w Głogowie. Jeśli tylko czas pozwoli będę tu zaglądał,czytał i pisał. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-12, 15:26   

Pozdrawiam Piotrka, też tam byłem i "miód, wino piłem" chociaż na zdjęciu mnie niema z oczywistych względów. Tutaj na forum czasami można odnieść wrażenie stagnacji ale po pojawieniu się "gorącego" tematu rozpoczyna się dyskusja, że ho ho (jak mówi św. Mikołaj - patron Głogowa).
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-12, 21:33   

Witaj na GFH, Piotrek :-D
Piotrek napisał/a:
Znalazłem się tu za sprawą Alicji...

a wszystko przez to, że kupiłam Zuzi akwarium i zapuściłam się tu: http://www.akwarystyka-miedziowa.pl - piekne forum, pełen podziw z mojej strony! Ze względu na klimat i niesamowitą wiedzę użytkowników. Pasja powala na kolana!

TadeuszFantom napisał/a:
Tutaj na forum czasami można odnieść wrażenie stagnacji ale po pojawieniu się "gorącego" tematu rozpoczyna się dyskusja, że ho ho
oooj, Tadeusz słusznie prawi! Nawet coponiektórzy obrazili się na amen. Może po prostu ostatnio jest za dużo tematów, w których jesteśmy jednomyślni :P
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła