Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do nowych Forumowiczow (i nie tylko) !
Autor Wiadomość
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
  Wysłany: 2007-05-08, 17:16   Do nowych Forumowiczow (i nie tylko) !

Witam wszystkich zainteresowanych, glogowian i tych, ktorzy trafili tu przypadkiem :lol:
Pytajcie, dyskutujcie - kazdy list ma w sobie cos szczegolnego, a kazda, nawet błaha (kto by pomyslal, ze to sie pisze przez samo H?)informacja moze byc smakowitym kąskeim dla innych, z czym wielokrotnie sie juz spotkalem.

Witam na forum i zapraszam do dyskusji na temat naszego miasta; aczkolwiek jest to furum dyskusyjne i nie musi byc do konca zwiazane z historia 8-)

"Piszcie, piszcie, duzo piszcie, byle by to za bardzo nie odbiegalo od prawdy"!
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2007-11-10, 23:10   

Hej ;-) właśnie pomyslnie zakończyłam dłuuuuuugi i żmudny proces rejestracji :mrgreen: Mam zamiar co jakiś czas tu zaglądać i oczywiście wkleję linka na moim forum :-D
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2007-12-03, 11:03   

Witam, witam - cos malo osob tu ostatnio zaglada, ale chyba z powodu, ze wiekszosc informacji mozna juz znalezc w sieci :) Co prawda przydalby sie dzial ze wspomnieniami lub relacjami osob mieszkajacych tu od lat '50 czy nawet '40.
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-04-03, 19:39   

Ja cały czas jestem ;)

A link aktywacyjny musi dochodzić, być może niektóre poczty odrzucają, ale na to już wpływu nie mam niestety.

Porobię kilka testów i postaram sie zobaczyć co jest nie tak.
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-04-03, 20:02   

Póki co dodałem na górze strony link "Kontakt" który prowadzi do informacji:
http://www.gfh.malach.org/viewtopic.php?p=166

Postaram się coś zaradzić na problem z otrzymywaniem linku aktywacyjnego.

[ Dodano: 2008-04-03, 21:28 ]
Teoretycznie problem został rozwiązany.
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
wojtula 


Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2008-06-12, 09:09   Witam Wszystkich

Witam
Po dość długim okresie aktywowania chciałbym powitać Wszystkich mieszkańców zacnego
grodu Głogów
Urodziłem się ,żyłem mieszkałem w tym mieście
Oczywiście bez mej zgody i udziału zobaczyłem ten świat dnia 31 pażdziernika 1948 r w domku przy ul 10 maja 17 tak w domku a nie w szpitalu naprzeciwko mimo, iż matula ma śp była położną w tym szpitalu , ojczulek niestety też śp pracował w Spółdzielni Ogrodniczo Pszczelarskiej
Jakie były to lata każdy wie, zabawkami naszymi były granaty i pistolety przyniesione częściowo z lochów pod szpitalem z parku czy cmentarza
Czasami do domu nie udało się donieść bo panowie z RUBP w długich płaszczach podwozili nas sławną Cytryną do domu ,gdzie zbieraliśmy lanie. Matula ku przestrodze by nie biegać tam gdzie niepotrzeba pokazywała w kostnicy przy szpitalu szczątki ludzkie po spotkaniu z minami lub Odrą może i dlatego zostałem nurkiem już byłym niestety
W póżniejszych już czasach biegaliśmy po ruinach miasta gdzie tylko się dało a kąpaliśmy się na basenie który wówczas był w bdb stanie i Odrze
Pamiętam poprawczak ,który był blisko nad fosą tereny za Odrą i stocznię rzeczną budynek UB gdzie oddawaliśmy to co znależliśmy pod rzymusem i wiele innych zabawy w ruinach zamku
Sąsiadów z ulicy, których część wyjechała do Australi, stolarnię pana Rybarczyka na końcu ulicy
sąsiada z naprzeciwka pana Koniecznego i wielu innych kolegów ze szkoły np Furs Witold dobrze grał w tenisa stołowego,koleżankę Łoś
Od wyjazdu z Głogowa raz tylko udało mi się zawitać w te strony w latach 1997 - 8 ale przykro mi to powiedzieć to już nie jest to ale chyba w tym roku wraz z mym Serduszkiem postaram się zawitać. Mówią,że na starość człowiek wraca do starych miejsc wspomnień
Poszukam wsród braci irodziny z Krzepowa /obecnie dzielnica Głogowa/ starych zdjęć rodzinnych z widokiem miasta i innych i postaram się podesłać na stronę
Przepraszam za nieco przydługi wywód na temat co prawda nie związany z tematem forum ale tak wyszło
Pozdrawiam WS Pozdrowienia dla rodziny Deców
Przepraszam za możliwe błędy czy niedopiski ale wolę tego już nie czytać
_________________
ww
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2008-06-12, 09:22   

Witamy na Forum :)
Wywod jak najbardziej na miejscu i kiedy dochodzi sie do jego zakonczenia - ma sie ochote na wiecej! Wiecej wspomnien, interesujacej (prywatnej) historii czasu dorastania w Głogowie, opisow miejsc oraz budynkow, ktore od dawna nie istnieja... Tego wlasnie tu potrzeba, a jest jak na lekarstwo :/
Zapraszam przy okazji na strone www.Glogau.info -byc moze znajdzie Pan tam jakies fotografie, ktore przypomna dziecinstwo, a jezeli posiada Pan zdjecia z lat '50 - '80, to chetnie stworze osobna galerie :)
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-02-13, 12:19   

Krótko się przedstawię.

Marcin Błaszkowski, ur. Głogów. Od urodzenia mieszkam w Lesznie, do Głogowa "wpadam" od czasu do czasu. Zawsze jakiś powód znajdę. Od 3 kadencji jestem radnym Leszna.

Jestem ewangelikiem, więc mam zamiar z czasem napisać kilka artykułów z tej dziedziny. Jakby nie było pierwsze utwory Gryphiusa drukowano właśnie w Lesznie i z tego powodu często nazywane są "Sonetami leszczyńskimi". Mam nawet facsimile tych utworów.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-02-13, 18:25   

Witamy na forum :)

Od razu odpisuję, żeby się upewnić, czy dobrze kojarzę Pana z charciego forum?
_________________
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-02-13, 21:50   

Jasne, zgadza się. ;-)
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-02-14, 10:57   

Tak, tak, miłośnikom psów polecam: www.swiatchartow.pl
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-02-18, 10:52   

glogau napisał/a:
No, to chyba my tez znamy sie e-mailowo? Witam i pozdrawiam!


Jak zawsze - wszystko w jednym sosie :mrgreen:
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-02-19, 21:16   

Kolega Glogau pozwolił mi przenieść zdjęcia króla Fryderyka Wielkiego z charcikiem włoskim na charcie forum. Zerknij do działu "charcik włoski".

Dzięki za rejestrację na naszym forum. Jak się dziwnym trafem zdarzyło w okolicach Głogowa i Leszna jest stosunkowo dużo chartów, choć są to generalnie bardzo rzadkie psy.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-02-19, 23:13   

Ja tu widzę niezły ruch na forum :P
Fajnie, że powoli się rozkręca :)

Pozdrawiam i witam wszystkich nowych.
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-02-20, 00:40   

Od kiedy istnieje to forum?

xxxx

Skoro kolega pochwalił się swoimi filmikami w innym miejscu, to ja pochwalę się swoimi. Od ponad 2 lat nagrywam programy dla TV Leszno. Tytuł: "Za winklem". Celem jest przedstawienie tych miejsc i budowli, które są omijane i nie opisane w przewodnikach o Lesznie. Korzystam często z materiałów archiwalnych, niedrukowanych np. dokumenty budowlane z przełomu XIX/XX w.

W Lesznie mieliśmy to szczęście, że podczas wojny nie tylko nie zbombardowano miasta, ale także nie naruszono archiwum miejskiego. W związku z tym stan leszczyńskich archiwaliów jest unikatowy, jak na polskie warunki. Większość domów, które powstały po 1880 r. w Lesznie ma pełną dokumentację budowlaną od samego początku. Część tego właśnie opracowywuję i opowiadam o tym w naszej małej telewizji.

Jeśli chcielibyście cokolwiek z tego obejrzeć, to oto link:
http://www.telewizjaleszn...id=27&Itemid=47
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła