Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Noc w muzeum
Autor Wiadomość
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-05-11, 06:15   Noc w muzeum

15 maja od godz. 18 do 24 w zamku odbędzie się ogólnoeuropejska impreza Noc Muzeów. Zaplanowano wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Będzie zatem między innymi pokaz filmu z archiwum filmoteki muzealnej, plener malarski, pokaz multimedialny dotyczący historii głogowskich Żydów. O godz. 17:30 odbędzie się przemarsz wojsk napoleońskich sprzed głogowskiego Ratusza do Zamku oraz pokaz musztry na dziedzińcu. Wyjątkową i jedyną okazją będzie zwiedzanie Ośrodka Studyjno- Magazynowego Zabytków Archeologicznych na ul. Portowej 1. Rozpocznie się o godz. 16 a zakończy o g. 18. Poza stałymi wystawami pracownicy muzeum przygotowali jeszcze trzy nowe: wystawa archeologiczna – „Mieszkańcy Gwiaździstego Nieba”, litografie Marca Chagalla oraz malarstwo głogowskiego artysty Telemacha Pilitsidisa.
www.glogow.info.pl
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-05-11, 14:32   

Na Malachu też jest :P
http://www.malach.org/art...zeow-w-glogowie
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-05-11, 21:59   

na oficjalnej stronie muzeum też :-P
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-05-12, 06:48   

I GDZIE JESZCZE? Oto pytanie dręczące obecnie głogowskie władze oraz społeczeństwo :>


 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
  Wysłany: 2010-05-16, 06:53   

Nie ukrywam, ze wielu ludzi bylo w^%&nych, bo bylem ze znajomym pod ratuszem o 17:20 i.... cisza! Nic sie nie dzialo, nikogo nie zastalem, pusty plac. Pytanie do organizatorow: przyspieszyliscie sobie wymarsz ze wzgledu na pogode?? Jestem rozczarowany i zawiedziony!
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-05-16, 08:54   

Zapewne twoje pytanie zostanie bez odpowiedzi, ja już się przyzwyczaiłam, że w tym mieście jak ktoś coś robi, to tak jakby za karę. Nie mówię, że nie ma wyjątków ;-) Czytałam na lubuskiej, że impreza pod ratuszem zaczęła się o 17:00! ...a na plakatach jak byk stoi, że przemarsz o 17:30 :-?



http://www.gazetalubuska....IAT03/684045876

ciekawe jak reszta programu, jak tam pokaz o głogowskich Żydach?

Cytat:
Myślę, że nasza oferta jest godna uwagi - mówił wicedyrektor Waldemar Hass.

http://miedziowe.pl/content/view/42197/189/
niech w samouwielbienie nie wpadną :mrgreen: ...rzeczywiście ciekawa oferta, jak ludzie otwarcie przyznają, że byli w muzeum tylko raz w życiu z wycieczką szkolną :lol: Te muzeum też już powinni oddac ...do muzeum. I te pustki na co dzień, to ich wina, a nie tego, że ludzie się nie interesują - bo jak pokazała Noc w Muzeum ludzie są nakręceni, a media są mocno tendencyjne... Dziwne, że w żadnej z przytoczonych wypowiedzi nikt ni był zawiedziony :-P ...a jak pokazuje Twoja wypowiedź, Glogau - coś jest na rzeczy ;-)
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2010-05-16, 10:20   

Hmm jakby tu nazwać tegoroczną noc w muzeum ... bieda? ? I to do duzego kwadratu.
Gdyby nie ci grenadierzy napoleońscy to juz wogole nie byloby nic ciekawego ;/ A i ludzi w tamtym roku było więcej .
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2010-05-16, 11:53   

Noc muzeów spędziłem w Łodzi. Tutaj oczywiście nie można wszystkiego "obskoczyć" w jeden wieczór. Byłem na koncercie Zelowskich Dzwonków w kościele na terenie skansenu łódzkiego oraz na wystawie fotografii.

W Lesznie oferta muzeum wydaje się dość atrakcyjna, jak na możliwości tak małego miasta. Dla mnie leszczyńska synagoga jest wielkim szczęściem dla miasta.

Może dla porównania dam linki.
Zapowiedź:
http://elka.fm//content/view/41888/80/
Realizacja:
http://elka.fm//content/view/41933/80/
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-05-16, 18:08   

A my, 'frajerzy' glogowscy, nie wpadlismy na to, ze mozemy te noc spedzic poza miastem :/
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-05-17, 08:49   

Enoooo, jak czytam komentarze na elce, to aż takiej tragedii nie było - poza tą wpadką spod ratusza ;-) My chyba mamy zbyt wygórowane oczekiwanie od co poniektórych instytucji :mrgreen: Musimy zrozumieć, że jesteśmy wiochą a nie jakimś tam Gross Glogau! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...no dobra, prowincjonalnym miasteczkiem - zagalopowałam się. Spirit of Martin, nie masz jakiś zdjęć z imprezy?
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-05-17, 08:57   

Nie mam zdjęć byłem po za miastem - dodatkowo ostatnio moja aktywność troszkę zmalała ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2010-05-17, 09:18   

glogau napisał/a:
A my, 'frajerzy' glogowscy, nie wpadlismy na to, ze mozemy te noc spedzic poza miastem :/


Od 6 latam mieszkam w Łodzi większość miesiąca. Nie obrażaj się. ;-)
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-05-17, 10:06   

Spirit_of_Martin napisał/a:
ostatnio moja aktywność troszkę zmalała

...zauważyłam właśnie, że skoncentrowałeś się na robaczkach ;-)
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-05-17, 10:55   

Ahhh robaczki swoją drogą ;)
Przybyło mi kilka dodatkowych zajęć i problemów na głowę i jakoś tak wyszło, że Malach lekko poszedł w odstawkę...
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-05-17, 12:06   

Glogau, dla Ciebie :mrgreen: http://www.youtube.com/wa...ayer_embedded#!

Cytat:
Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Głogowie informuje:
15 maja 2010 w godzinach od 18:00 do 24:00 w czasie NOCY MUZEÓW odwiedziły nas 1652 osoby. Ośrodek Studyjno Magazynowy Zabytków Archeologicznych w Głogowie od godz. 16:00 do 18:00 zwiedziło 106 osób.

info za GlogowMIX
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła