Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wytną stare okazy z Parku Leśnym!!!
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-02-02, 19:44   Wytną stare okazy z Parku Leśnym!!!

Boże, widzisz i nie grzmisz.... :-( Podobno już są załatwione wszystkie pozwolenia. Stary drzewostan pamiętający jeszcze czasy twierdzy wyląduje zapewne w czyimś kominku, jeśli nie gorzej.... Rzecz jasna mowa o przebudowie Wałów Chrobrego! Właśnie przeczytałam na elce. http://elka5.fm//content/view/40212/189/ ...ciekawi mnie również, jak poradzą sobie z prawosławnym kościółkiem... Fakt, droga jest fatalna - jednak kiedyś zaplanowały ją najtęższe głowy ówczesnej urbanistyki, a teraz???!!!
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2010-04-02, 18:22   

Warto również wspomnieć, że na trasie nowego planowanego odcinka Wałów Chrobrego stała przed wojną fontanna/ studnia do której po wojnie lub w jej trakcie została wrzucona głowa Goethego z Pawilonu. Warto by sie zatroszczyć by została wydobyta i żeby wróciła na swoje pierwotne miejsce. Ostatnio temat ten byl wielokrotnie poruszany na zebraniach TZG.
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-04-02, 18:52   

Patrick daj znac gdzie to mniej/wiecej bylo. Noce są u nas ostatnio dłuugie i cieeemneee......
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-04-02, 22:36   

słyszałam o tym w TV Master ;-) ...mam nadzieję, że popiersie wróci na swoje miejsce.
_________________
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-05-13, 16:54   

....odświeżę nieco temat, bo akurat obejrzałam ciekawy filmik. Jak widać, w Głogowie parki się niszczy i traktuje jak kulę u nogi. W Lubinie inwestują. http://miedziowe.tv/index...63&video_id=796. No nie powiem, mi jako mamie szczególnie przypadła do gustu ta paleontologiczna piaskownica! Fantastyczny pomysł!!! :-D U nas to tylko wieczne kłótnie o sale im. Kaczyńskiego, czy inne pomniki, albo w rynku dziewczynka na ławeczce karmiąca gołębie, czy na takiej samej ławeczce Jan z Głogowa wiecznie bez ręki.... :oops: ...zaścianek totalny :cry: Nie dość, że bez poszanowania lokalnej historii to jeszcze bez inwestowania w przyszłość, w mieszkańców.
_________________
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2010-05-13, 17:32   

No nie wiem... te dinozaury to mi kiczem pachną. Czy Lubin ma coś wspólnego z paleontologią, czy to wynik mody post-jurajskiej? Przyznam, że widok gipsowego dinozaura górującego nad moim miastem raczej by mnie przeraził, a nie ucieszył. Trochę to festyniarskie jest.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-05-13, 21:25   

z tą głową to może rzeczywiście kogoś fantazja poniosła. Ale generalnie uważam, że pomysł pierwsza klasa. Dinozaury nie będą przecież w całym parku i mają być raczej atrakcją dla dzieci, a nie dorosłych :mrgreen: Chciałabym taki park mieć za domem, podobnie jak większość dziewczyn, z którymi spędzam czas na placu przed blokiem, bo nasze dzieci razem się bawią... Problem w tym, że z potrzebami właśnie takiej grupy osób w zasadzie nikt się nie liczy. Zawsze wiadomo co ważniejsze jak trzeba wybrać pomiędzy parkingiem a placem zabaw :-/ Chętnie się wybiorę z Zuzią jak już to zrealizują.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła