Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budynek przy Hospital Strasse
Autor Wiadomość
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-10-10, 12:46   

Takie mam zapytanie w związku z poszukiwaniami jednego pana z Niemiec na temat swoich przodków
Na mapach do pewnego momentu ta ulica (Hospitalstrasse) istnieje
Później ginie a w jej miejsce pojawia się Schlosstrasse (na północ od Langestr) i Malzstrasse (na południu), której zresztą ulica ta była przedłużeniem.
Mówię tu już o mapach z okresu międzywojennego.

Tyle że otrzymałem skany dokumentów na których jasno widnieje fakt (w 1923 i 1940) że pewne osoby mieszkały na Hospitalstrasse nr 9. Einwohneruchy 1930 i 1936 również milczą na ten temat
Czy była inna Hospitalstrasse w Głogowie?
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-10-10, 14:56   

Z tego co mi wiadomo to chyba nie było innej Hospital Str. Schloss Str. liczy się tylko od Lange Str. na północ a na południe zauważyłem, że na mapie była już jako Malz Str. Sądząc po niskim numerze to chyba adres dotyczy odcinka od Lange do Malz Str. Być może ten odcinek dalej adresowo mógł być traktowany jako Hospital STr. bo innego wytłumaczenia na to nie mam. Przy okazji jeśli masz kontakt z osobą która zamieszkiwała ten rejon a być może zna ten rejon z czasów 1945 to można zapytać o groby w rejonie ogrodów zamkowych. Bo według najnowszych danych nie znajdowały w miejscu obecnej sceny ale w południowej części ogrodów, nawet może na podwórzu "Fleminga".
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-10-14, 06:45   

Kontaktu z tą osobą nie mam. Jest to zresztą wnuk mieszkańca Głogowa i niewiele wie. A co do nazwy ulicy to możesz mieć tu rację.
Ma ktoś Einwohnerbucha z lat 40?
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-10-15, 19:21   

Nie mam Einwohnerbucha z lat 40, gdzieś chyba mam ale z 1936.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła