Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokhauz nr w przy ul Rudnowskiej
Autor Wiadomość
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-03-03, 18:33   Blokhauz nr w przy ul Rudnowskiej

Powstał prawdopodobnie ok 1871r. Tak przynajmniej podaje strona SIT
Niedawno niemy świadek tragedii jaka wydarzyła się w jego murach
Nie o tym jednak chcę pisać
Wczoraj wpadła mi w ręce gazeta "Głos Głogowa" gdzie z przyjemnością przeczytałem że budynek ma być remontowany i sprawa ponaglana jest przez WUKZ.
Tym bardziej mi jest przyjemnie ponieważ w 2016r napisaliśmy dwa pisma w sprawie jego niszczejącego procesu oraz interwencji u osób lub instytucji odpowiedzialnych za ten stan
W 2017r była kontrola która stwierdziła że stan jego jest dobry i nakazała wykonanie część robót.
Jak widać z artykułu WUKZ nie odpuszcza i mam nadzieję że to jest opisane niedługo stanie się faktem.
Może i nie będziemy z GROTem ojcem sukcesu jednak i tak chyba będziemy dumni że w pewnym stopniu się przyczynimy do uratowania tego obiektu

Zdj SIT i własne:


Artykuł z Głosu Głogowa



Fragment pisma zwrotnego z WUKZ
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-03-04, 09:28   

Niestety wiekszosc "historykow" miejskich.....
A my jak widac dzialamy w GROTcie - glownie dzieki Damianowi Szczepanowskiemu oraz Piotrowi Rąpale, na szczescie wielu ludzi chce zachowac pamiatki przeszlosci i odbudowy zabytkow z ruin.

Bez pomocy Prezydenta Glogowa oraz Konserwatora zabytkow bysmy sobie jednak nie poradzili w powazniejszych tematach.
_________________

 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-03-04, 18:47   

Bardzo się cieszę, że blokhaus będzie remontowany. Dobrze, że są osoby które dbają o pamiątki przeszłości.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-03-05, 08:46   

Yedyny nie przesadzaj z tymi gloryfikacjami :-P
Ale masz rację. Gdyby nie pewne osoby i instytucje to na nic nie zdały by się nasze zapytania i prośby
Dobrze że taki sprzyjający klimat dla działalności GROTu się zrobił. Oby jak najdłużej!
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-03-16, 00:16   

Troszkę więcej niż w artykule jest i w TV Master
Mam nadzieję że środki na jego ochronę się znajdą.
http://www.tv.master.pl/t...KIER-DO-REMONTU
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła