Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Festiwal kultury Żydowskiej
Autor Wiadomość
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-09-16, 15:40   

O tu:
https://web.facebook.com/pg/gfhglogow/photos/?tab=album&album_id=1888920421134343
 
 
JoannaBR 
JoannaBR

Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 53
Skąd: Gł/Wa-wa
Wysłany: 2017-09-16, 16:33   

Pięknie wyszło, profesjonalna praca!

Gratulacje dla wszystkich twórców i pomysłodawców!
 
 
Domin 


Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 73
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-09-17, 11:54   

Wystawa do 29 września 2017 jest dostepna w MOKu. Po tym czasie fizycznie wędruje z powrotem do mnie. Jeśli ktoś nie zdążył nic straconego, mogę w każdej chwili pokazać. Ponadto jeszcze nieraz będzie udostępniona szerzej publiczności, jest wykonana trwale i może być prezentowana na zewnątrz - nawet w deszczu i śniegu. Poza tym Ja i Damian posiadamy wersję elektroniczną, pliki są spore (jedna tablica "waży" nawet ponad 100 MB). Jak ktoś chce zapraszam z pendrivem.
_________________
Przepraszam, gdzie w Głogowie jest Twierdza ?
 
 
JoannaBR 
JoannaBR

Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 53
Skąd: Gł/Wa-wa
Wysłany: 2017-09-17, 12:48   

Domin napisał/a:
Wystawa do 29 września 2017 jest dostepna w MOKu. Po tym czasie fizycznie wędruje z powrotem do mnie.


Z góry przepraszam, to nie ignorancja, po prostu od wielu lat nie mieszkam w Głogowie, ale bywam, więc z chęcią zobaczyłabym, jeśli można (w okolicy listopada) - stąd pytanie - do mnie, czyli gdzie będzie można ją zobaczyć?
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-09-17, 14:20   

Cytat:
Pięknie wyszło, profesjonalna praca!

Gratulacje dla wszystkich twórców i pomysłodawców!


Śliczne dzięki.
Pewne osoby jednak zwróciły mi uwagę na drobne błędy - np. brak podpisów pod macewami Pragerów, czy że niektóre zdjęcia powinne być gdzie indziej umieszczone. Ale jak nadmienił Domin - czas gonił organizatora, a Jego goniła perspektywa żeniaczki :-)
Szczerze mówiąc ten temat jest jeszcze szerszy (czy też głębszy) niż to co pokazano. W sumie np. do tematów Pragerów to nie zdążyłem na poważnie przysiąść. Prośba Domina mnie do tego zmotywowała, lecz nie zamieściłem tam innych, ciekawych informacji
Ale może kiedyś to opracuje i opublikuje na GFH.
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-10-16, 09:02   

Wystawa już minęła więc ośmielę się zamieścić to co na niej było, a dokładniej to w co maczało palce GFH











Ostatnio zmieniony przez demiane 2017-10-16, 09:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-10-16, 09:04   

Dodam tylko jeszcze że obydwa tematy mi się pięknie rozwinęły, bo doszły nowe informacje na ich temat. Być może niedługo wszystko opiszę na nowo, w nowym wątku.

Szkoda też że grafik pod widocznymi zdjęciami grobów nie podpisał ich nie pokazał tłumaczenia, które zamieścił w innym miejscu.
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-10-16, 09:09   

Wspomnienia Hansa Ludwiga (Hanan) Lernau dotyczący antysemityzmu jaki dotknął go osobiście w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Chciałbym koniecznie dorwać prasę z tego okresu. Na pewno jakaś informacja czy artykuły się w nich pokazały.







 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-10-16, 09:12   

I historia dobrze Wam znana o Paulu Lernau.
Trochę faktów i zdjęć tylko doszło. No i zebrałem to wszystko w jedno



 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-10-16, 09:14   

I na koniec taka tablica
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-10-16, 14:05   

Bardzo ciekawa wystawa, szkoda, że nie ma wersji w postaci pliku .pdf do pobrania. Było by to wygodne w czytaniu.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2017-10-30, 10:20   

demiane napisał/a:
A jednak uważam że trzeba o niej mówić i pamiętać.

Tak mówicie jakby groziło jej zapomnienie...

Damian, oczywiście duży szacunek za konsekwencję i gratuluję zrealizowania tematu, zwieńczenia pasji/pracy w takiej formie.

Urbweb.pl to Michał Urbanowski, mój sąsiad ;-)
_________________
 
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-10-30, 12:33   

Alicja napisał/a:
Tak mówicie jakby groziło jej zapomnienie...


A nie jest tak? :-P

Alicja napisał/a:
Damian, oczywiście duży szacunek za konsekwencję i gratuluję zrealizowania tematu, zwieńczenia pasji/pracy w takiej formie.


Dzięki za dobre słowo. Ale to nie jest żadne zwieńczenie pracy. Rozkręcam się :mrgreen:

Alicja napisał/a:
Urbweb.pl to Michał Urbanowski, mój sąsiad ;-)

O! Zapytaj go może czy nie ma ochoty jeszcze takich wizualizacji budynków porobić. W sumie to chyba się już dawno temu wycofał i przestał tym interesować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła