Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuł Niezwykła metamorfoza Głogowa robi wrażenie
Autor Wiadomość
JoannaBR 
JoannaBR

Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 53
Skąd: Gł/Wa-wa
Wysłany: 2017-06-29, 11:48   Artykuł Niezwykła metamorfoza Głogowa robi wrażenie

Na łamach NaTemat.pl pojawił się artykuł o Głogowie "Niezwykła metamorfoza Głogowa robi wrażenie. Odbudowali jedno z najpiękniejszych miast w dzisiejszych granicach Polski" red W. Szczepańskiego


http://natemat.pl/211305,...comments-211305
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-06-29, 13:42   

To mile że tak jest nasze miasto odbierane
Mnie trochę rażą błędy w rodzaju utożsamiania mostu Hindenburga z Tolerancji. To zupełnie inny most.
Ale może się starzeję :-)

I pomimo że wolałbym żeby Stare Miasto było wiernie (lub prawie wiernie) odbudowane, to jednak na pewno lepszy taki widok miasta niż inny ( a zwłaszcza "zblokowany wielką płytą")
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2017-06-29, 20:24   

A moim zdaniem to był błąd, taka zabudowa. Kamienice są małe, Stare Miasto ma niewielu mieszkańców, jest tam pusto, a imprezy ściągają ludzi tylko na czas trwania. Ciężko będzie komukolwiek ożywić tę część miasta, jako centrum jest to sztuczny twór.

Co do mostu, masz rację Damian i nie jest to kwestia wieku, a wiedzy ;-)
_________________
 
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-06-30, 07:13   

Ja ogólnie żałuję że nie pokuszono sie o choć trochę wierne odwzorowanie budynków jakie stały.
To chyba nie byłoby takie trudne. Zdjęć jest mnóstwo.
I to by był powód do dumy i chwały. Odbudować kamieniczki takimi jakie były kiedyś.

Ale i tak powtórzę. Cieszę się że miasto to wróciło. Ja sam ganiałem po resztkach kamienic, krzakach i buszu. A miały być bloki i wieżowce. Wtedy to byśmy płakali i narzekali. No nie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła