Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odgruzowanie Fortu
Autor Wiadomość
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
  Wysłany: 2006-11-11, 11:15   Odgruzowanie Fortu

Ktos pisze sie moze na odgruzowanie Malakoffa? Moznaby wymiesc caly gruz ze srodka, na "szczescie" jest tam chyba tylko kilka ton cegiel, wiec pracy na pare dni.Oczywiscie nikt za to nie placi - praca spoleczna, raczej przez nikogo nie zauwazona.Apel kierowany raczej dla milosnikow fortyfikacji choc nie tylko.Jesli znajda sie chetni (w co raczej watpie) - piszcie :)
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-11-17, 10:01   

A tak z ciekawości, gdzie i jak uzyskać zgodę konserwatora w takich sprawach? A czemu interesuje kogoś odgruzowywanie czegokolwiek? - no cóż kto wie co za pamiątki tam są pochowane. ;)

Cytat:
Po czwatre, czy "glogau. info" to Twoja strona?

To akurat mogę potwierdzić - do reszty niech ustosunkuje się Glogau.

Pozdrawiam
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-11-26, 16:13   trafiony-zatopiony

Nie, nie mam pozwolenia, ale kto w tym miejscie interesuje sie zabytkami militarnymi? Fortyfikacje albo rozbierane sa na cegly albo wyrywa sie metalowe czesci na zlom... A chcialem dobrze :) Poza tym nie wiedzialem, ze znajduje sie na liscie zabytkow.O ile wiem to Stern jest starszy, a na zadnej liscie sie nie znalazl... Chyba, ze sie myle.
Wracajac do odgruzowywania, to po prostu chciailem, aby TO COS jakos we wnatrzu wygladalo, a potencjalni zwiadzajacy nie polamali sobie nog i mogli podziwiac wnetrze (bo robi wrazenie).Bylem takze dzis w Sternie - zabic sie tam mozna na setkach ludzkich kup, poza tym z tym fortem tez moznaby bylo cos zrobic (kilka obiektow w poblizu, np tradytor, poterny), bo wrazenie niesamowite, a i stan zadawalajcy, tylko widac to takie miasto, gdzie jesli nie mozna na czyms zarobic, to ma sie to gleboko w dupie.Lepiej wydac kase na nowy parking (a ja tam moge siedziec w budce i pilnowac aut, bo szukam pracy ;))))
Tak, glogau.info to moja stronka, zapraszam do nowego dzialu dzialu: Fotografie 3 :)
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2007-05-15, 19:39   Re: trafiony-zatopiony

glogau napisał/a:
<...>Poza tym nie wiedzialem, ze znajduje sie na liscie zabytkow.O ile wiem to Stern jest starszy, a na zadnej liscie sie nie znalazl... Chyba, ze sie myle.<...>

Fort Gwiaździsty jest również wpisany do rejestru zabytków:
http://sit.glogow.pl/GEZN/karta.asp?ID=540
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2007-05-26, 11:04   stern

Witam i dzikuje za informacje.Kolejne pytanie - dlaczego nic sie tam nie robi? Zadnej renowacji, zabezpieczenia scian i wnetrza... Pewnie znow brak funduszy :mrgreen:
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-12-25, 13:32   

Nie widziałem tego wątku wcześniej. Odgruzowywaliście coś w końcu? :) Ja bym się pisał na wiosnę.
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-25, 14:08   

Mamy w planie z kilkoma osobami troche projektow, niedlugo sie odezwe.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-12-26, 20:04   

trochę człowieka nie ma i już nie wiadomo o co chodzi ;-) ...czyje to pytanie i skąd ten cytat?
Spirit_of_Martin napisał/a:
Cytat:
Po czwatre, czy "glogau. info" to Twoja strona?

To akurat mogę potwierdzić - do reszty niech ustosunkuje się Glogau.


Inicjatywa Glogau'a bardzo fajna... dobrze byłoby od czasu do czasu robić taką małą inwentaryzację obiektów, żeby było wiadomo w jakim tempie popadają w ruinę. Warto by rozliczyć co poniektóre instytucje z tego jak dbają o zabytki na naszym terenie... Wiadomo, że ludzie tam chodzą, a wstyd, że znajomi, których czasem zdarza mi się oprowadzać, muszą być narażeni na przykre okoliczności przyrody ...i niepowtarzalne :mrgreen:
 
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-05-27, 17:23   

Coś nowego w tej sprawie? Myślę, że naprawdę warto coś zdziałać. Tym bardziej, że nikt tego za nas nie zrobi.

Obiekty tj. Turm Reduit (Malakoff), tradytor kolejowy, itd., nie są w ogóle wpisane do rejestru zabytków. Zapewne należą jedynie do gruntów gminy. Może ułatwić to pracę przy nich (a ile zabytków z rejestru już padło...). W całym kraju podejmuje się akcje inwentaryzacji bunkrów, fortów, itp. Czas, abyśmy i my zrobili coś konstruktywnego dla regionu!

W razie "w" jestem gotowy natychmiast :mrgreen: .
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-05-27, 17:27   

Spoko, spoko - plany sa, rodza sie nowe pomysly.Jesli nikt nie bedzie utrudnial, to moze nowa grupka osob zrobi cos w miescie.
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-10-13, 11:09   

Wiosną/latem przyszłego roku chciałbym objąć opiekę nad jedną z głogowskich fortyfikacji. W kraju pojawia się wiele tego typu oddolnych inicjatyw - czas najwyższy zrobić coś w naszym regionie (nie można oczekiwać czegoś takiego od władz!).

Poszukuję więc chętnych do inicjatywy. Działania powinny objąć - ogólne oczyszczenie i wyeksponowanie obiektu i inwentaryzację. Możnaby również ufundować tablicę informacyjną. Propozycja: Ober Redoute.

Co Wy na to?
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2010-10-13, 11:18   

Jeżeli obiekt jest objęty opieką konserwatorską to bez zgody i nadzoru konserwatora zabytków niczego nie będziesz mógł tam zrobić
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-10-13, 11:31   

Oj patrick - wiele, wiele zabytków nie znajduje się w rejestrze (choćby wzmiankowany Ober Redoute).

A zresztą - na co nam czyjaś zgoda, papierek? Czy nie wystarczy sama troska o region i jego mieszkańców? Ten fakt sam przez się legitymuje do takich działań, nawet jeśli są sprzeczne z prawem.

A co też takiego robi konserwator? Siedzi na krześle i nawet nie kiwnie palcem, by cokolwiek zmienić... a i jeszcze kłody ci pod nogi podrzuci :cry: !
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2010-10-13, 11:54   

Dlatego napisałem ,, jeżeli" .. jestem jak najbardziej za tym pomysłem i chętnie się do tego dołączę ;) Tylko, że wiesz .. koserwator lubi się czepiać i rzucać właśnie te kłody pod nogi
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2010-10-13, 12:14   

No to miło :-> . Nawet zaraz bym się brał do roboty, gdyby nie pogoda...
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła