Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Schron na rondzie, wykopaliska przy ul.Długiej, muzeum
Autor Wiadomość
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-09-20, 09:48   

Yedyny napisał/a:
To dzieki Dominikowi. A w glebi widac jeszcze mezczyzne. Co ciekawe te kamienne siedziska moga dalej tam byc, tyle ze sa przysypane - zerknijcie na ilosc warst cegiel widoczncyh dawniej, a obecnie.

Nie chcę rozczarowywać ale warstw cegieł jest trzy co może oznaczać, że poziom gruntu podniósł się nieznacznie więc i zasypanie taboretów nie wchodzi w rachubę. Prędzej mogą się gdzieś walać w innym miejscu jako kamienno-betonowe pozostałości.


Odnoście pozostałości budynku ogrodnictwa oraz szklarni to może kiedyś warto poszukać na terenie parku, w każdym razie najpierw trzeba zrobić nakładkę dawnej mapy na współczesną aby wiedzieć dokładnie co i gdzie szukać. Rondo ma dużą powierzchnię w dodatku miejscami zarośniętą co nie ułatwia poszukiwań.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Domin 


Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 73
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-09-30, 19:07   

Yedyny napisał/a:
To dzieki Dominikowi.


Fajnie że się przydały. Super wyciągnąłeś ostrość na zbliżeniu. A co do Tadka, na zdjęciu na kamiennym stole Kasztelan. Widać penetrowanie ronda wysuszyło gardło ;)
_________________
Przepraszam, gdzie w Głogowie jest Twierdza ?
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-10-01, 18:48   

demiane napisał/a:
A pytanie mam takie
Czy znane są Wam te obiekty położone w okolicach ul Krochmalnej?
Ten właz co prawda może być do studzienki ściekowej, ale wygląda na stary - może jest przeniesiony z jakiegoś bunkra?
Obrazek

Schron?
Obrazek

Odnośnie tego włazu to pytałem się fachowca z wodociągów, obejrzał zdjęcie i stwierdził, że nie jest to "złoty pociąg" tylko przykrycie studzienki wodociągowej lub kanalizacyjnej. Nawet wodomierze mają niekiedy takie pokrywy aby zabezpieczyć przed opadami deszczu. Są współcześnie produkowane i często stosowane w obszarach gdzie takie zabezpieczenie jest wymagane.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-10-01, 22:23   

Że tam jest jakaś studzienka wodociągowa to się domyślałem.
Po prostu sam właz wygląda jakby go ktoś zajumał z któregoś obiektu Oderstellung i wykorzystał jako pokrywę...
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-11-24, 11:57   

A tu mala niespodzianka.

_________________

 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-11-24, 14:28   

Dobre!
Też coś mam
Nie wiem czy to takie kamienne stołeczki były (Na poprzednim zdjęciu z matką są jakby inne) w tym parku, ale może?
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-11-24, 17:52   

Extra, tego nie widzialem nigdy!
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła