Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urbanistyka Głogowa na pocz. XX w.
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-11-14, 23:34   Urbanistyka Głogowa na pocz. XX w.

Zapraszamy na wykład p.t. "Urbanistyka Głogowa na pocz. XX w. po zniesieniu fortyfikacji", Janusza Opaski, historyka architektury, który odbędzie się 18 listopada b.r. o godz. 17.15 w Sali Rajców głogowskiego ratusza. Podczas wykładu dowiemy się: Jak ważne dla miasta było zniesienie na pocz. XX wieku fortyfikacji? Jak zaplanowano rozbudowę głogowa, jego układ przestrzenny, który pomimo zniszczeń miasta w 1945 r. czytelny jest do dziś? Jacy urbaniści i architekci pracowali nad "nowym" Głogowem?

Fortyfikacje przez stulecia ograniczały możliwości rozwojowe Głogowa. Brak wolnych terenów pod zabudowę sprawiły, że Głogów był na początku dwudziestego stulecia jednym z najbardziej przeludnionych miast niemieckich.

Na wykład zaprasza Towarzystwo Ziemi Głogowskiej przy wsparciu Gminy Miejskiej Głogów.

http://www.malach.org/art...nistyka-glogowa
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-11-14, 23:39   

widzę, że zostałem "ubiegnięty" :mrgreen: ale to bardzo dobrze... Lecę z infem więc gdzie indziej :mrgreen:
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-16, 09:14   

a mi to się marzy, żeby kiedyś take info dostać chociaż z tygodniowym wyprzedzeniem :-P ...mimio to, raczej będę ;-) A czy będzie można na wykładzie kupić książkę Maciuszczaka?
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-11-16, 23:48   

Specjalnie dla Ciebie Balbina będzie można! :) Wiesz gdzie i do kogo się zgłosić w razie by co :)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-18, 21:49   

spoko, fajny wykład, duzo ciekawych wątków, choć można było powiedzieć to szybciej - nie widziałam, żeby tam ktoś notował :mrgreen: ...do tego minus za brak prezentacji, wyszukiwanie zdjęć podczas takiego wykładu po różnych folderach uważam za mało profesjonalne. Prócz dziadków, którym to pewnie nie przeszkadza, bo zapewne nawet nie wiedzą, że jest coś takiego jak PowerPoint, przyszło całkiem sporo młodych ludzi, dla których mogło to być irytujące. Z chęcią przyjdę na kolejny wykład dot. architektury, tylko na Boga - zróbie prezentację :lol: Z pewnością będzie się panu lepiej mówić :mrgreen:
_________________
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-27, 21:00   

a taką jedną fotkę zrobiłam ...telefonem, więc sorki za jakość ;-)



Darek, trzymaj dla mnie książkę na spotkanie z panem Maciuszczakiem - będę!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła