Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PREZENTACJA REGIMENTU
Autor Wiadomość
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
  Wysłany: 2009-11-11, 08:25   PREZENTACJA REGIMENTU

Serdecznie zapraszamy na zebranie Członków Towarzystwa "Twierdza Głogów", które odbędzie się w sobotę 14.11.2009 o godz. 9:0 pod Ratuszem ; na spotkaniu zaprezentuje się REGIMENT !
 
 
Krzysiu 
IR Alt Kreytzen


Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2009-11-13, 07:45   

Jeśli to chodzi o nas, to za dużo nas nie będzie - 4 lub 5 osób. Pozostali pracują lub chorują.
A tak w ogóle to dla nas niespodzianka, ta prezentacja :-)
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-13, 09:17   

wrzućcie jakieś fotki z tej prezentacji ;-)
_________________
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-11-13, 14:06   

dlaczego tak wczesnie? dla niektorych 9.00 w sobote to jeszcze noc ...
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-13, 16:44   

...właśnie czytałam na Elce, że już dzisiaj robiliście furorę na Starym Mieście :mrgreen: ...szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, bo akurat byłam w pobliżu :-P http://elka5.fm//content/view/38787/189/
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-11-15, 08:55   

I jak wyszla prezentacja, moze jakies fotki ktos wrzuci na forum??
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-16, 09:16   

...taaak, cały czas czekam :mrgreen:
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-11-16, 18:36   

Otrzymalem dzis kilka fotek od Prezesa, jesli wyrazi zgode - zamieszcze na Forum.
 
 
Krzysiu 
IR Alt Kreytzen


Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2009-11-16, 18:38   

Prezentacja nie wyszła w ogóle, ale spędziliśmy pracowicie trzy dni. Relacja u nas na stronie głównej www.altkreytzen.org.pl , tamże linki do albumów z naszymi fotkami.

Wojsko ma regulaminową pobudkę o 6 rano. U nas nie ma "ciężkiego" wstawania. Wojsko, nawet trochę z innej epoki, to wojsko.
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-11-16, 21:35   

Rozumiem Cie Krzysiu , mój ojciec jest podpułkownikiem takze wojskowe reguły znam ;) Szkoda ze tak mało was było ...
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-16, 23:07   

...jak to się ładnie mówi: kto rano wstaje temu Pan Bóg daje :lol: Ja teraz nawet żałuję tych dni kiedy spało się do południa :-P

Krzysiu, super ujęcia, na niektórych fotach takie detale na które nigdy nie zwróciłam uwagi - musżę chyba też pogratulaować wspaniałego wąsika!!! Koledzy powinni brać przykład ;-) Jak Wam się podobało miasto?
_________________
 
 
 
Krzysiu 
IR Alt Kreytzen


Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2009-11-17, 13:32   

Było nas mało, bo nie każdy ma wolny czas. Jedni pracują w soboty, inni się uczą, mają jakieś kursy zawodowe, niektórzy chorują. Nie każdy może poświęcić trzy dni na wycieczkę. Poza tym taka wycieczka kosztuje, a ludzie mają rodziny na utrzymaniu.
W grupie są tak różni ludzie i z tak odległych miejsc, że jeszcze nigdy nie udało nam się zebrać 100% składu. A na takie wycieczki jeździ z reguły kilka osób, więcej bywa na rocznicach bitew. 5 grudnia w Lutyni w rocznicę bitwy będzie nas pewnie kilkanaście osób.

Samo miasto budzi uczucia mieszane - widać niestety wiele lat pozostawania w ruinie. Są miejsca fajnie zrobione, ale są i takie, które po prostu nie podobały mi się (np. pierzeja w Rynku z domami przypominającymi lodówki). Różne są poglądy na rewaloryzację zabytkowych centrów miast, ja osobiście wolę wierność oryginałom, niż takie współczesne wariacje na temat. Wiele spraw dopiero zaczyna się rozkręcać i efekty będą widoczne za kilka - kilkanaście lat. A część miasta jest po prostu zabudowana w poprzednich latach chaotycznie i tego zmienić się nie da.

Ponieważ ja jestem najbardziej zainteresowany fortyfikacjami, więc siłą rzeczy najwięcej uwagi im poświęciłem. Szkoda, że niektóre obiekty są już niedostępne, a inne pozostawione bezpańsko. Cała prawobrzeżna strona wymaga "odsłonięcia" dla zwiedzających - dróg spacerowych i rowerowych, tablic informacyjnych, regulacji zieleni. Zdaję sobie sprawy, że są to koszty, ale to jest temat na długie zwiedzanie - nam pobieżne obejrzenie części tylko obiektów w starym centrum i na prawym brzegu zajęło dwa dni.
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-11-17, 17:58   











 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła