Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
100 lat budynku "Mechanika"
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-12, 13:23   100 lat budynku "Mechanika"

Z okazji jubileuszu, szkoła chce zainstalować na głównej ścianie zegar - replikę tego sprzed wojny. Sam zakup to kwestia 13 tys. + koszt instalacji.

Cytat:
W tej chwili wisi tam atrapa zegara. Chcemy, by był tam zegar podobny do tego, który wisiał przed wojną. Mamy nadzieję, że uda się to załatwić do kwietnia. Właśnie rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy. Wyemitujemy też specjalne cegiełki - mówi dyrektor Czesław Czupryniak.

http://elka5.fm//content/view/38121/189

Myślę, że warto pomóc w nagłośnieniu tej akcji! ;-)
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-12, 23:09   

mysle ze niejeden mieszkaniec Głogowa powie ,,no wkońcu" , ta atrapa zegara do niczego nie podobna ;/
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-13, 08:27   

A ilu mieszkancow przechodzacych obok budynku zadziera glowy i zdaje sobie sprawe z tego, ze tam wogole u gory cos sie znajduje? Porazka, ktos probuje kombinowac, ale ten akurat pomysl jest do d....
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-13, 09:11   

...i aż dziw, że pisze to "miłośnik" głogowskiej historii. Ja uważam, że pomysł jest super i na pewno kupię cegiełkę. Nie liczyłam tych mieszkańców i podejrzewam, że Ty też nie, więc nie gadaj :-P ...a jak będzie tam prawdziwy zegar to z pewnością ich liczba znacznie się zwiększy :-P Poza tym, nie mówmy tu tylko o mieszkańcach - zapewne uważasz, że dla przyjezdnych obecny stan to super atrakcja turystyczna :lol: Szkoła nie żebra na ten cel z miejsckiej kasy, robi to sama - jeśli ktoś wesprzę tę akcję, nie znaczy, że nie wesprze innej - tylko o innych raczej nie słychać. Lepsze to, niż wielkie NIC. W ten sposób można by np. uratować wiele innych rzeczy, jednak brak chętnych na tego typu akcje - w sensie instytucji. Nie zapominajmy, że budynek "mechanika" to jeden z nielicznych w mieście, które świadcżą, że miasto nie jest XX-wiecznym wytworem jakegoś zwariowanego inżyniera :mrgreen:

dla osób nie znających miasta wstawiam fotkę sprzed wojny:



i stan obecny:



mam nadzieję, że kolega Darek nie obrazi się za samowolne wykorzystanie fotki ;-)
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
  Wysłany: 2009-10-13, 10:27   hihi

Nie, nie obrażę się koleżanko Balbino, ale proces o złamanie praw autorskich rozpocznie się już niedługo w gmachu naszego sądu grodzkiego (notabene zabytku) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-13, 10:44   

nooo to będzie okazja pozwiedzać :lol:
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-10-13, 17:38   

Milosnikiem glogowskiej historii jestem, i owszem, ale tylko tej wybranej przeze mnie, poza tym nie kazdy pomysl odnosnie miasta/renowacji/tworzenia bede uwazal za sluszny :evil:
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-13, 18:07   

ja jestem wszystkimi konczynami za tym projektem ... ta atrapa tylko wstyd robila , ten budynek ze wzgledu na swoja historie zasluguje na renowacje (taa pomarzmy) a przynajmniej na zegar ;)
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła