Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Królewska Szkoła Wojskowa (Königliche Kriegsschule)
Autor Wiadomość
urbweb.pl 
urbweb.pl


Wiek: 45
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 134
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-20, 22:22   

Zrobiłem to wejście na górze. Jeszcze bez tekstur ale chyba daje radę.







 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-21, 08:05   

Daje, daje to wirtualne dzielo sztuki!
_________________

 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2014-01-22, 12:03   

Urb, gratuluję projektu! Jestem pełen podziwu. Jeśli wciąż potrzebne są Ci orientacyjne rozmiary budynku i poszczególnych jego detali (m.in. otworów okiennych), polecam wybrać się do niedalekiego Lubina. Gmach główny koszar 4. regimentu dragonów von Bredowa (dzisiejszy Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego) to obiekt architektoniczny tego samego rodzaju - o strukturze czterokondygnacyjnej, z trzema dużymi ryzalitami.


Źródło zdjęcia: http://lueben-damals.de/kaserne.html
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
urbweb.pl 
urbweb.pl


Wiek: 45
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 134
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-22, 17:44   

Cytat:
Jeśli wciąż potrzebne są Ci orientacyjne rozmiary budynku i poszczególnych jego detali (m.in. otworów okiennych), polecam wybrać się do niedalekiego Lubina. Gmach główny koszar 4. regimentu dragonów von Bredowa (dzisiejszy Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego)


Przysłowie mówi, że „najciemniej pod latarnią”. Tak się składa, że pracuję w Lubinie i jestem tam codziennie a nie miałem pojęcia o istnieniu tego miejsca. Tymczasem stoi sobie ono w środku Lubina i „śmieje się z nas”. Na razie namierzyłem to miejsce w Street View jest świetnie zachowane i wykorzystywane do dzisiaj (można obejrzeć: https://maps.google.pl w wyszukiwarce wpisujemy Lubin, Kościuszki 9, pooglądać możemy niestety tylko od strony ulicy). Jeśli pogoda pozwoli to jeszcze w tym tygodniu tam podjadę (spróbuję tutaj wrzucić trochę fotek), wymarów modelu już nie zmienię, ponieważ wydają mi się dobre ale pojadę w innym celu, żeby sfotografować ściany tej budowli. W najbliższy weekend miałem zamiar zacząć teksturować model a pokrycie go teksturą z tak podobnej pruskiej budowli wydaje mi się pomysłem co najmniej słusznym, potem tą teksturę będzie można wykorzystać przy innych budynkach Twierdzy. Gigantyczne dzięki dla Ślązaka !
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2014-01-22, 17:51   

Przyjemność po mojej stronie - cieszę się, że mogę przysłużyć się sprawie :-) !

Pozdrawiam serdecznie,
Ślązak
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-01-24, 14:14   

Eulenburg napisał/a:
To może się jakoś też ten widok przyda: widok od wschodu, tj. po prawej jest Odra ;)
1.jpg


W kontekście tego widoku dorzucam nieco więcej od siebie



i widok na te okienka z "wnęki"


 
 
 
urbweb.pl 
urbweb.pl


Wiek: 45
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 134
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-24, 18:01   

Dzięki za wszystkie zdjęcia.

Wracając do wątku Koszar 4. Regimentu Dragonów von Bredowa „podrzuconego” przez Ślązaka. Warunków na porządne zdjęcia dzisiaj nie było, ponieważ godzina późna (po 16) a w dodatku trochę mżawka i trochę zmierzch, ale wrzucam kilka naprędce zrobionych smartfonem fotek. Podobieństwa z Kriegsschule są rzeczywiście uderzające, chociaż widać też spore różnice. Na szczęście ta wizyta utwierdziła mnie w przekonaniu, że model jest dobry pod względem wymiarów i detali.





 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2014-01-24, 22:34   

Pozwolę sobie wprowadzić w wątek karnawałowy nastrój :mrgreen: !


Źródło zdjęcia: http://fotopolska.eu/81220,foto.html


Źródło zdjęcia: http://fotopolska.eu/81221,foto.html
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
urbweb.pl 
urbweb.pl


Wiek: 45
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 134
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-25, 01:13   

Jak karnawał to karnawał.

Przyjrzyjmy się zatem oryginalnemu jestestwu postaci z drugiej fotki. Dokładnie nie określę, ale kojarzy mi się ze wczesnym filmowym postmodernizmem typu "Sok z Żuka".



Na tym zdjęciu znajduje się też niewątpliwie ambitniejsza alegoria, subtelnie powiązana z postacią Ron Wood'a z Rolling Stones (trzyma się chłopak:) ) i widać, że miał nieodróżnialnych protoplastów.

 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-25, 10:20   

I jak w takim wypadku nie wierzyc w reinkarnacje, he?
_________________

 
 
urbweb.pl 
urbweb.pl


Wiek: 45
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 134
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-26, 01:55   

Model Kriegsschule - przyznaję - był momentami frustrujący, do tego stopnia, że chciałam blaszaka wyrzucić przez balkon (i tak pewnie to zrobię, bo bez MAC-a i Linuxa nie uda mi się dokończyć projeku, mój muł wiesza się już po jednoczesnym wrzuceniu do renderingu 5 obiektów Twierdzy). Teraz - kiedy można się bawić i poprawiać, jest już - powiem kolokwialnie - "zajefajnie". Najprzyjemniejsza częśc :). Jeśli nie wynikną jakieś problemy, to w najbliższy weekend temat Konigliche Kriegsschule zostanie zakończony...
A poniżej robocze zrzuty już z teksturami, zostało jeszcze sporo poprawek ale idziemy wąską ścieżką do wyjścia (jeśli są jakieś uwagi, szczerze o nie proszę, teraz jeszcze można model łatwo zmienić, jak już zrobię film i wezmę się za kolejny obiekt, do tego nie mam zamiaru wracać).

Widok z tyłu:



Widok z przodu, od strony Odry:



Konigliche Kriegsschue z perspektwy Bramy Pruskiej:


Konigliche Kriegsschule z perspektywy Bramy Wrocławskiej (późniejszej)


I trochę artu:





 
 
Eulenburg 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 349
Skąd: świat
Wysłany: 2014-01-26, 22:50   

Cytat za J. Blaschke:
"(...) 2.10.1885 rozpoczęto naukę w nowo wybudowanej szkole wojennej, założonej w 1859 roku w Erfurcie i obecnie (1912) przeniesionej do Głogowa. Posesja szkoły wojennej obejmująca główny budynek masztalarni, krytą i otwartą ujeżdżalnię, halę gimnastyczną, szopy na armaty i plac ćwiczeń. Na wschód od masztalarni znajduje się studnia artezyjska głębokości 123 metrów. Główny budynek wykonany w surowej cegle. W ociężale wzniesionej formie zwrócony jest okazałym frontem do Odry. Ma wymiary 84 metry długi i 26 metrów wysoki. Ukazuje proste, lecz jednak architektonicznie udane rozczłonkowanie w środkowej części i dwóch między budowli. Główne wejście od ulicy wojskowej ozdobione jest francuskim karabinem maszynowym na platformie wolnych schodów - zdobycz z wojny francusko niemieckiej. We wnętrzu dwie proste tablice ogłaszają, że 63 dawnych wychowanków szkoły wojennej zmarło śmiercią bohaterów w wyprawach wojennych 1864, 1866 i 1870 / 71.Jak ogłasza inna tablica 2 - ch dawnych uczniów szkoły wojennej padło w 1904 roku w wojnie przeciw Herero i Hotentotom (...)"
_________________
Eulenburg
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-01-27, 08:06   

No prosze, a nikt nie wpadl na to, zeby szukac pomocy u Blaszki... a powinno mu sie co najmniej w miescie pomnik obecnie postawic za to, co stworzyl, poniewaz obecnie wszyscy z tego korzystaja i na jego tworczosci opiera sie wiekszosc obecnych opracowan.
Budynek wyszedl wysmienicie, chyba najtrudniejszy w Twoim dorobku? A pisalem, ze bedzie masakra (przy projektowaniu)!
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2014-01-27, 08:28   

Eulenburg, za te dokładne wymiary to Ci się normalnie ode mnie piwo należy, bo powątpiewałam w te zestawienia Kriegsschule z wieżowcem ...taki to ze mnie niewierny Tomasz :-P
_________________
 
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2014-01-27, 12:02   

Bellissimo!

...a tymczasem - rekonstrukcja średniowiecznego Paryża: http://www.foliamagazine.it/parigi-nel-medioevo/
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła