Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lotnisko forteczne
Autor Wiadomość
krakus57 

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 69
Skąd: Kraków /Głogów
Wysłany: 2016-06-12, 23:56   

PT demiane

Tak na marginesie , nie warto zbyt często używać słowa " z pewnością " ( I daleki jestem od " zgryżliwości " jaką mi Waść przypisałeś ? ) . W inkryminowanym tekście błędna jest data powstania jednostki jak i jej dalszej historii . Powstała z PEWNOŚCIĄ 07. XI. 1914 poprzez wydzielenie z jednostki XYZ . Oczywiście lotnisko wojskowe istniało po Wlk. Wojnie i stacjonował tam FA nr XYZ GSO którego dowódcą w lutym 1919 był Freiherr von XYZ .

Nie podaję więcej danych bo 1./ łatwo je znależć je nie tylko w archiwach tyczących Deutsche Luftstreitkräfte ale zapewne w .... Wikipedii , a 2./ szkoda mi mego czasu na bicie piany .

PS. W odniesieniu do lotniska , jednostek , pilotów i samolotów proszę o kontakt poprzez PW ( bowiem gwoli wyjaśnienia : nie jestem zwolennikiem TWA czyli Towarzystw Wzajemnej Adoracji ) jeśli Waści to jeszcze interesuje .

Pozdrawiam MJR
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-13, 04:01   

Krakusie
krakus57 napisał/a:
I daleki jestem od " zgryżliwości " jaką mi Waść przypisałeś ?

Proszę wskazać miejsce w którym wyraziłem się powyższymi słowami, lub sugerowałem tego typu zachowanie. Nie życzę sobie byś wnioskował aż tak dalekie przypuszczenia, nie oparte na merytorycznych faktach. Prosiłem tylko o spokój, szacunek i nie atakowanie rozmówców. A to różnica. I to wielka

Fakt. Pewnym to można być tylko śmierci, jak mówi przysłowie. A w przypadku pisania o historii słówka tego należałoby unikać. A ja nieopacznie go zastosowałem. Jednak wg źródeł jakie ja znalazłem - data była 11.11. Na tyle mnie teraz zaintrygowałeś. że szukał będę dalej.

Nie rozumiem. Forum służy od wymiany informacji, uwag. Każdy ma prawo wnosić swoje uwagi. Trochę obraźliwie piszesz o cyt. "TWA". Jest to lekko nonszalanckie stwierdzenie - i tym razem jednak stwierdzę - lekko zgryźliwe. Nie uważam jednak że ktokolwiek kogokolwiek tutaj adoruje. Możesz śmiało pisać i dzielić się swoją dużą wiedzą. Po to stworzono te forum
 
 
krakus57 

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 69
Skąd: Kraków /Głogów
Wysłany: 2016-06-13, 12:06   

PT demiane

Wracając do meritum . Ponieważ nie zainteresowała Waści droga PW ( co było swoistym zaproszeniem do bliższych kontaktów ) wnioskuję zatem ,że moja wiedza nie jest potrzebna ( i absolutnie nie jestem obrażliwy /mimozowaty ) zatem kończąc podaję mimo to choć trochę informacji pomocnych. Radzę zainteresować się osobami :

Freiherr Oskar von Boenigk oraz Lt Franz Büchner jak i już wyżej wspomnianymi materiałami tyczącymi Deutsche Luftstreitkräfte 1912 - 1920 .

Doprowadzą Waści do tematu i pozwolą go poszerzyć wielopłaszczyznowo .

PS . Zawsze ceniłem , cenię i będę cenił wiedzę oraz ... weredyzm . Kadzideł nie znoszę .

Pozdrawiam MJR
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-14, 04:00   

Krakusie
Nie wnioskuj zatem, bo masz imponującą wiedzę, a ta jak wiadomo zawsze jest potrzebna.
Wskazówki, które podałeś są cenne i jeszcze nie do końca przez mnie zbadane.
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-14, 16:05   

krakus57 napisał/a:
Powstała z PEWNOŚCIĄ 07. XI. 1914 poprzez wydzielenie z jednostki XYZ . Oczywiście lotnisko wojskowe istniało po Wlk. Wojnie i stacjonował tam FA nr XYZ GSO którego dowódcą w lutym 1919 był Freiherr von XYZ .

Skąd ta data 7 listopada 1914 ? Według moich źródeł data powstania jednostki 9 Oddziału lotnictwa fortecznego (Festungsflieger-Abteilung 9 Glogau) to
11.11.1914
według książki Wiesława Maciuszczaka "Twierdza Głogów - Garnizon i Ludzie 1630 - 2009" Rozdział III, str. 215

Chętnie poznam to tajemnicze źródło informacji z datą 7 listopad 1914...

A same podawanie fałszywych danych nie świadczy o dużej wiedzy lecz o zadufaniu w sobie.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-15, 12:25   

Tadek
Może te dane nie są fałszywe?
Nie wyciągaj zatem pochopnych wniosków
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-16, 09:37   

demiane napisał/a:
Tadek
Może te dane nie są fałszywe?
Nie wyciągaj zatem pochopnych wniosków

Wyciągam słuszne wnioski.
Już wcześniej miałem okazję zapoznać się ze "wspaniałą" wiedzą Krakusa.
Przypomnę może tylko zagadnienie zastrzału oraz nieuzbrojonego myśliwca obserwacyjnego.
Dalej ciągnie swoją retorykę powołując się na dane z "xyz", jednostkę "xyz" i datą dla niego pewną jako 7 listopada 1914 roku, bez jakiegokolwiek uzasadnienia czy podania źródła informacji.
Powołuje się przy tym na renomę profesorów Politechniki Warszawskiej ale jak zapytać o jakieś opracowanie które by uzasadniało jego tezy to brak odzewu.
Po prostu pisze co mu się podoba i tworzy aurę fachowości a tak na prawdę to tylko czcza pisanina.
Aby coś zbadać należy się spierać ale na zasadach argumentów a nie dogmatyzmu Krakowiaka.
krakus57 napisał/a:
Tak na marginesie , nie warto zbyt często używać słowa " z pewnością " ( I daleki jestem od " zgryżliwości " jaką mi Waść przypisałeś ? ) . W inkryminowanym tekście błędna jest data powstania jednostki jak i jej dalszej historii . Powstała z PEWNOŚCIĄ 07. XI. 1914 poprzez wydzielenie z jednostki XYZ . Oczywiście lotnisko wojskowe istniało po Wlk. Wojnie i stacjonował tam FA nr XYZ GSO którego dowódcą w lutym 1919 był Freiherr von XYZ .

Nie podaję więcej danych bo 1./ łatwo je znależć je nie tylko w archiwach tyczących Deutsche Luftstreitkräfte ale zapewne w .... Wikipedii , a 2./ szkoda mi mego czasu na bicie piany .

Póki co to nie podał żadnych informacji na temat swoich wypowiedzi, przy czym masa popełnionych błędów które powyżej przytoczyłem pozostała bez uzasadnienia nawet przez Wikipedię.

Dlatego póki co to jestem przekonany, że jednostka Festungsflieger-Abteilung 9 Glogau powstała 11 listopada 1914 roku po czym 29.12.1914 została przekształcona w FFA 48 Feldflieger-Abteilung 48 i zimą roku 1915 przeprowadzono dyslokację tej jednostki jako oddziału lotniczego wpierającego działania wojsk lądowych za pomocą lotów rozpoznawczych.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-16, 11:41   

Nie spieram się o datę.
Fakt że Krakus tylko i wyłącznie podsuwa inną, a ja również spotkałem się w źródłach internetowych z datą 11 listopada
Jednak wskazówki jakie podsuwa doprowadziły mnie do pewnych informacji o głogowskim lotnisku, o których wkrótce napiszę.

A że taki styl ma Krakus i nie chce otwarcie napisać skąd i co wie.
Trudno.. Taka widocznie uroda i styl. Choć wolałbym, podobnie zresztą jak i wszyscy, by pisać i mówić otwartym tekstem a nie samymi poszlakami i niedomówieniami.
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-16, 12:07   

demiane napisał/a:
Nie spieram się o datę.
Fakt że Krakus tylko i wyłącznie podsuwa inną, a ja również spotkałem się w źródłach internetowych z datą 11 listopada
Jednak wskazówki jakie podsuwa doprowadziły mnie do pewnych informacji o głogowskim lotnisku, o których wkrótce napiszę.

A że taki styl ma Krakus i nie chce otwarcie napisać skąd i co wie.
Trudno.. Taka widocznie uroda i styl. Choć wolałbym, podobnie zresztą jak i wszyscy, by pisać i mówić otwartym tekstem a nie samymi poszlakami i niedomówieniami.


Czy chodzi o tą stronę?
http://www.frontflieger.de/2-ffa047.html
Bo przypuszczam, że to znalazłeś. Jeśli tak to mogę wytłumaczyć błąd tej strony. ;-)
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-16, 17:01   

Nie. Nie ta.
Ale wytłumacz i tak o co chodzi.
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-18, 04:19   

Idąc za wskazówkami Krakusa
Ciekawe zdjęcie podpisane:
FA 418, straż graniczna na wschodzie w Głogowie / Śląsk. Luty 1919. Dowodzona prze von Freiherr von Boeingk (w środku z orderem Pour le merite). W tle Fokker D VII
A może o inny Głogów chodzi?

 
 
krakus57 

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 69
Skąd: Kraków /Głogów
Wysłany: 2016-06-18, 18:37   

TadeuszFantom napisał/a:
demiane napisał/a:
Tadek
Może te dane nie są fałszywe?
Nie wyciągaj zatem pochopnych wniosków

Wyciągam słuszne wnioski.
Już wcześniej miałem okazję zapoznać się ze "wspaniałą" wiedzą Krakusa.
Przypomnę może tylko zagadnienie zastrzału oraz nieuzbrojonego myśliwca obserwacyjnego.
Dalej ciągnie swoją retorykę powołując się na dane z "xyz", jednostkę "xyz" i datą dla niego pewną jako 7 listopada 1914 roku, bez jakiegokolwiek uzasadnienia czy podania źródła informacji.
Powołuje się przy tym na renomę profesorów Politechniki Warszawskiej ale jak zapytać o jakieś opracowanie które by uzasadniało jego tezy to brak odzewu.
Po prostu pisze co mu się podoba i tworzy aurę fachowości a tak na prawdę to tylko czcza pisanina.


PT TadeuszFantom

Ponieważ wywołano mnie do ...tablicy w temacie wiedzy lotniczej . Pozwolisz ,że zapytam kiedy Waszmość się laszowałeś , kiedy i gdzie ? Może ten fakt mnie coś wyjaśni .

PS . Zastrzał u Waszeci ?

Pozdrawiam MJR
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-19, 06:45   

krakus57 napisał/a:
PT TadeuszFantom

Ponieważ wywołano mnie do ...tablicy w temacie wiedzy lotniczej . Pozwolisz ,że zapytam kiedy Waszmość się laszowałeś , kiedy i gdzie ? Może ten fakt mnie coś wyjaśni .

PS . Zastrzał u Waszeci ?

Pozdrawiam MJR

Jestem nielotem.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-19, 13:33   

demiane napisał/a:
Idąc za wskazówkami Krakusa
Ciekawe zdjęcie podpisane:
FA 418, straż graniczna na wschodzie w Głogowie / Śląsk. Luty 1919. Dowodzona prze von Freiherr von Boeingk (w środku z orderem Pour le merite). W tle Fokker D VII
A może o inny Głogów chodzi?

Obrazek

To będzie z naszego Głogowa (Glogau). W okresie po 1918 oprócz jednostki FA 418 w Glogau była też jednostka FA 411.

Dodam jeszcze trochę danych:
Boenigk, Oskar von
* 25.08.1893
Siegersdorf/ Schl.
+ 30.01.1946
in Gefangenschaft

Zdjęcie z okresu IWŚ


Zdjęcie nagrobka:


W FA 418 był dowódcą w okresie 28 grudnia 1918 - 17 września 1919

Więcej na temat kariery Oskara Freiherra von Boenigka:
http://www.oocities.org/~...NIGK_OSKAR.html
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Irek 

Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 120
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-06-19, 20:24   

Cześć koledzy.
Postanowiłem się włączyć w dyskusję dotyczącą lotniska Głogów - Serby. Ja na lotnictwie znam się jak ... na gwiazdach tyle, że kilka razy robiłem rozpoznanie ze śmigłowców i niszczyłem krę.
Ale jeżeli chodzi o lokalizację to mam pewnego "typa". Obecny obiekt wojskowy powstały za Serbami korzystał z istniejącej starej infrastruktury. Były tam magazyny zbudowane jak bomboskłady i teren był ogrodzony solidnymi ogrodzeniami. Pierwotnie miały tam powstać magazyny amunicji i MW. Ostatecznie jest coś innego. Za tym obiektem do lat 2000 - tych było jeszcze kilkaset ha łąki chociaż część była wykorzystywana w latach 60 - 80-tych przez WGR. Ta infrastruktura, lokalizacja wielkiej łąki przy niej i bliskość do innych obiektów wojskowych (artyleryjskich) daje do myślenia. Szukanie lotniska w innym kierunku, np. na Sławę to ulokowanie lotniska w osi strzelnicy artyleryjskiej.
A na marginesie chlebak służy do noszenia menażki i manierki.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła