Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotyk na śmietniku...
Autor Wiadomość
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2011-11-17, 17:56   

Mateusz-glogau napisał/a:
(...) ale pisać artykuł do gazety na podstawie rozmowy na forum ?


Dlaczego by nie? Miała konkretny cel i napisała.


Wiesz... prawda jest jak dupa, każdy ma swoją ;-)
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Zio 


Wiek: 36
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 192
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-11-17, 20:27   

Ja z kolei nie przypominam sobie żadnych deklaracji przenoszenia tego w ramach czynu społecznego. Pamiętam inne deklaracje z naszej strony (przynajmniej z mojej), ale tej bynajmniej.
Poza tym czy jest sens rozwodzenić się nad artykułem gazety na takim poziomie jak "Głos Głogowa"? Nie sądzę. Można zastanowić się nad faktem, że autorka wysłuchała żali ks. Zendrana o tym jak nikt się z nim nie kontaktował w sprawie, ale nie wysiliła się żeby spróbować skontaktować się z nami. Sądzę, że świadczy to o rzetelności pani redaktor.
_________________
Panie, nie dopuszczaj do mnie myśli, że powinienem zawsze i wszędzie wypowiadać się na każdy temat.
(św. Franciszek Salezy)
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2011-11-17, 22:22   

Owa instytucja przeniknęła wszelkie aspekty życia społecznego w Polsce i kontroluje je. Tu nie chodzi o kto jest rzetelny.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-11-17, 22:32   

Tulpar napisał/a:
Miała konkretny cel i napisała.

zgadza się!
ciągle cięzko mi dojść do siebie, tym bardziej, że dwa dni przed ukazaniem się tego artykułu skontaktowała się ze mną dziennikarka z konkurencji - dla chcącego nic trudnego - o czym informowałam Was sms'ami...

W odpowiedzi od A. Boka dowiedziałam się, że z ramienia TZG temat przejął R. Rokaszewicz i z paletami nie ma problemu.
_________________
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-13, 22:41   

Odświeżam wątek... dostałam dzisiaj informację od Darka Cz., sekretarza TZG że jesteśmy potrzebni na sobotę na godz. 10:00. Palety już są! Dla mnie to priorytet tego dnia i będę na 100%. Proszę byście potwierdzali obecność. Spróbuję zaangażować jeszcze kilka zaufanych osób spoza Forum. Akcją dowodzić ma podobnież Rafael Rokaszewicz. Zbierzmy się bez zbędnego rozgłosu...
_________________
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-14, 07:25   

Alicja, na początek podaj datę, czas, miejsce. Postaram się być jak zdążę, mam nadzieję, że dam radę.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-14, 07:52   

17. XII. 2011 r. (sobota), godz. 10:00, Plac Kolegacki. Mam nadzieję, że do zobaczenia! ;-)
_________________
 
 
 
Piotrek 
Akwarysta


Wiek: 45
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 118
Skąd: Glogau Goethe Weg
Wysłany: 2011-12-14, 21:44   

Jeśli nie pójdę do pracy to będę wiedział gdzie Was szukać. :mrgreen:
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-15, 07:35   

Nie będzie jednak mnie, nie udało mi się załatwić zmiany, chciałem iść na nockę w piątek aby w sobotę mieć możliwość być o 10, niestety jednak muszę pracować tak jak w grafiku, w sobotę na pierwszej zmianie.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-16, 10:20   

Yedyny się nie odzywa w temacie, ale z nim rozmawiałam i mówił, że będzie. W innym wątku obecność potwierdził Bart. Nie wiem ile osób będzie z samego TZG... Martwi mnie, że Ślązak w ogóle już olał sprawę. TadeuszFantom, szkoda że się nie udało poprzekładać, musimy jakoś dać radę ;-) Piotrek, będzie nam niezmiernie miło :-D
_________________
 
 
 
Piotrek 
Akwarysta


Wiek: 45
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 118
Skąd: Glogau Goethe Weg
Wysłany: 2011-12-16, 14:50   

Alicja napisał/a:
Piotrek, będzie nam niezmiernie miło :-D

Postaram się. Ale myślę że będę. Fajnie jakby ktoś jeszcze napisał ile czasu nam to zajmie i w co się ubrać. Odzież robocza itp?
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-16, 17:49   

Ja szacuje, że koło 2-3h. Mam zresztą czas tylko do 13:00. Patrick na pewno będzie, bo też już do mnie dzwonił w tej sprawie. Nie będzie jednak Rokaszewicza :-?
_________________
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-16, 22:22   

Zapowiada się jakaś pogodowa masakra na jutro... akcja pod znakiem zapytania, aczkolwiek na miejscu ocenimy sytuację, więc zbórka o 10:00 aktualna.
 
 
 
Piotrek 
Akwarysta


Wiek: 45
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 118
Skąd: Glogau Goethe Weg
Wysłany: 2011-12-17, 13:50   

No i czas cosik naskrobać aby ożywić wizyty na forum co by młodsi wiedzieli że jeszcze jest wiele do zrobienia dla naszego grodu.

Dziękuję wszystkim za przybycie pomimo pogody. Troszkę wiało ale sporo osób się zjawiło. Swoim czynem i postawą pokazali że nie jest im obojętna historia Głogowa.
Komu by się chciało społecznie nosić fragmenty nagrobków nie raz ważących po kilkaset kilo. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty ale jak już mówiłem na spotkaniu "jest to kropla w morzu potrzeb".
Mam nadzieje że to nie ostatnia nasza taka akcja? Mimo że byłem z Wami pierwszy raz fajnie się bawiłem.
Jeszcze raz dziękuję za spotkanko i udział w akcji. Pozdrawiam.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-12-18, 23:05   

Też jestem zadowolona, choć nagrobki i ambona nie są jeszcze bezpieczne we wnętrzu kolegiaty... a potrzeba naprawdę niewiele, tak mi się wydaje, bo jedynie odrobinę dobrej woli. Dziękuję wszystkim za obecność, Piotrek Twoje zaangażowanie jest nieocenione! Trzeba też docenić młodzież i zainteresowanie tematem TZG. To jedyna głogowska organizacja, która podjęła wyzwanie i spróbowała coś zadziałać. Zabezpieczenie jest ciągle dosyć prowizoryczne, więc mam nadzieję, że czas i warunki atmosferyczne będą łaskawe. Problem tych fragentów zabytkowej kamieniarki będziemy mieć ciągle na uwadze....







Foto: D. Czaja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła