Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotyk na śmietniku...
Autor Wiadomość
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2011-10-08, 17:47   

to o 8:30 czy 9:00 ?
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-10-08, 21:51   

8:30
_________________
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2011-10-08, 21:55   

dosyć mordercza godzina ale postaram się nie zaspać ;)
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Mateusz-glogau 


Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 53
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-10-09, 11:33   

Mordercza godzina zamordowała moją osobę,
_________________
http://www.wix.com/mateuszglogow/mateuszglogow
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2011-10-10, 19:45   

Czas mija a sprawa przybiera coraz bardziej dramatyczny obrót. Okazało się, że osoby i instytucje, które najbardziej powinny być zainteresowane losem dziedzictwa kulturowego, zupełnie skompromitowały się swoją ignorancką postawą. Najbardziej zainteresowani ratunkiem zabytków przy tym jesteśmy my, "nieformalni" pasjonaci historii i sztuki Głogowa. Niestety, pomimo naszych dobrych chęci i działań, jesteśmy w tym osamotnieni.

Tymczasem wyczerpał się dotychczasowy zasób możliwości. Nie możemy się jednak biernie przyglądać dalszej dewastacji naszego dziedzictwa kulturowego. Musimy przejść do kolejnego etapu i sięgnąć po bardziej drastyczne środki. Wobec tego czy macie jakieś nowe pomysły?

Osobiście sądzę, że w najbliższych dniach należy nagłośnić sprawę. Musimy dać głos - chociażby - Towarzystwu Ziemi Głogowskiej. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, które miało zająć się zabytkami, mniej lub bardziej świadomie dąży do zatuszowania afery. Nie można do tego dopuścić. Wiemy przecież doskonale (choćby z historii) do czego prowadzi brak refleksji i nieumiejętność wyciągania wniosków...

PS. Ukazały się fakty, które kładą nowe światło na pochodzenie i klasę elementów rzeźbiarskich. O tym opowiem już niedługo. Ponadto pomimo zapewnień muzeum nie dokonało do tej pory obiecanych przenosin zabytków.
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-10-10, 20:19   

Slazak -rozmawialismy z ksiedzem, napisz na priwa do Balbiny. Zakrylismy to, co udalo sie przykryc, przydalaby sie jeszcze jedna plachta.W tygodniu idziemy ze zdjeciami i porozmawiac.
_________________

 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2011-10-10, 20:25   

Wiem o wszystkim, rozmawiałem telefonicznie z Alicją zarówno wczoraj, jak i dzisiaj. Proboszcz Zendran chce jednak z nami porozmawiać dopiero po wizycie prof. Czernera, czyli za około dwa tygodnie (!).

To za mało. Ostatnio zostałem wykpiony za dobre chęci. Chcą wojny, będą ją mieli.
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Zio 


Wiek: 36
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 192
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-10-10, 21:32   

Ślązak napisał/a:
Chcą wojny, będą ją mieli.


I w jaki sposób chcesz ją prowadzić? Ja bym jeszcze poczekał, a kwestia dwóch tygodni jest mi nawet na rękę, bo prawdopodobnie sam będę mógł w rozmowie z ks. Zendranem uczestniczyć. Poza tym chętnie się dowiem co na to wszystko profesor po wizycie.
Dodatkowo jestem przeciwny jeszcze większemu nagłaśnianiu sprawy. Moim zdaniem bardziej ona zaszkodzi niż pomoże.
_________________
Panie, nie dopuszczaj do mnie myśli, że powinienem zawsze i wszędzie wypowiadać się na każdy temat.
(św. Franciszek Salezy)
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2011-10-10, 22:43   

Zio napisał/a:
I w jaki sposób chcesz ją prowadzić? Ja bym jeszcze poczekał, a kwestia dwóch tygodni jest mi nawet na rękę, bo prawdopodobnie sam będę mógł w rozmowie z ks. Zendranem uczestniczyć.


Zobaczymy, nie będę jednak wykonywał żadnych pochopnych kroków. Nie wierzę bynajmniej w jakiekolwiek efekty koncyliacyjnej rozmowy w obecnej sytuacji. Przydałaby się chociażby drobna relacja w gazecie (zwrócenie uwagi na istniejący problem), rzecz oczywista spoza tego lokalnego bagna.
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2011-10-10, 22:58   

Polecałbym niemiecki sposób: piszecie pisma do poszczególnych instytucji, bo na pisma raczej odpowiadają. Podczas spotkań, wyciągacie notesik i notujecie przebieg rozmowy (nazywają to w Niemczech protokołem pamięci). Takie zachowanie zmusza do potraktowania rozmówcy poważniej.
Jeśli nic nie wyjdzie z "dobrej woli", wówczas macie papiery do większej interwencji.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2011-10-10, 23:59   

Ślązak napisał/a:
Chcą wojny, będą ją mieli.


Ślązak wyluzuj.

Sprawą zajmuje się już Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Chcesz nam pomóc? nie działaj pochopnie - skontaktuj się z nami, przyjdz na zebranie a dowiesz się jak sprawa wygląda. Nagłaśnianie (gazeta) nie wchodzi w grę, im większy szum tym większy problem w tym przypadku.
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2011-10-11, 01:59   

patrick. napisał/a:
Ślązak wyluzuj.


No cóż - trudno się nie wściec, mając na uwadze to wszystko :evil: .
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-10-11, 07:16   

Czy kontaktował się ktoś z konserwatorem zabytków? To przecież w jego gestii jest zadbanie o stan zachowanych pozostałości.
Druga kwestia to obawiam się, że powstrzymywanie się przed poinformowaniem środków masowego przekazu było błędem. Obecnie media są mniej zainteresowane tego typu tematami. Przed wyborami nawet najmniejsza wzmianka by wymusiła na politykach szybkie działanie, teraz mają na to czas do następnych wyborów.
patrick. napisał/a:
Ślązak napisał/a:
Chcą wojny, będą ją mieli.


Ślązak wyluzuj.

Sprawą zajmuje się już Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Chcesz nam pomóc? nie działaj pochopnie - skontaktuj się z nami, przyjdz na zebranie a dowiesz się jak sprawa wygląda. Nagłaśnianie (gazeta) nie wchodzi w grę, im większy szum tym większy problem w tym przypadku.

A bez zebrania jakieś informacje na forum będą dostępne?
Mam nadzieję, że jakaś informacja zostanie na forum naszym zamieszczona.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-10-11, 08:37   

patrick. napisał/a:
nie działaj pochopnie - skontaktuj się z nami, przyjdz na zebranie a dowiesz się jak sprawa wygląda.

A mi się wydaje, że nie ma osoby, która lepiej by wiedziała jak sprawa wygląda (Ślązak) :-/ ...chyba, że chodzi Ci o TZG, to rzeczywście niestety nie wiemy jak sparawa wygląda, ale chętnie się dowiemy :-P Mam nadzieję, że nie będziecie zbyt długo dyskutować nad sposobem reakcji, bo jest ona potrzebna w trybie pilnym.
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-10-11, 09:11   

Tez chetnie bym sie dowiedzial "jak sprawa wyglada".
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła