Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Militarny Lubin - wycieczka
Autor Wiadomość
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2012-04-05, 15:11   Militarny Lubin - wycieczka



Czy bylibyście zainteresowani wzięciem udziału w wycieczce historycznej po niedalekim Lubinie? Mógłbym oprowadzić Was po mieście. Postulowany termin: początek czerwca.

Lubin posiada dość ciekawe relikty fortyfikacji średniowiecznych. Ponadto w mieście stacjonował do 1945 roku garnizon, po którym zachowały się warte zobaczenia obiekty wojskowe. Program postulowanej wycieczki przedstawiałby się więc następująco:

- pierścień średniowiecznych murów obronnych z basztami, kościół miejski z dzwonnicą, teren dawnego zamku - kaplica zamkowa,
- dawne pomniki Lubina,
- dawny zespół koszarowy von Bredowa,
- dawne małe koszary,
- strzelnica w Parku Leśnym (za osiedlem Przylesie); ognisko na zakończenie,
- opcjonalnie - lotnisko.
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
katarzyna 
katarzyna

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Głogów/ Kamiona
  Wysłany: 2012-04-05, 15:37   Militarny Lubin

bedziesz 12 kwietnia na zebraniu? Mysle ze chetni sie znajda ;D propozycje wyjazdu rzuci sie podczas obrad :p
 
 
 
Ślązak 


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 437
Skąd: Polkwitz Krs. Glogau
Wysłany: 2012-04-05, 15:42   

A o której ma odbyć się spotkanie w klubie batalionowym? Raczej będę obecny :-) .

Oczywiście w zamierzeniu nie ma być to wycieczka wyłącznie dla członków stowarzyszenia.
_________________
"Wo gehn wir denn hin? Immer nach Hause." - Novalis
 
 
katarzyna 
katarzyna

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Głogów/ Kamiona
Wysłany: 2012-04-05, 15:55   Militarny Lubin

o 17:30. Warto byc na tym zebraniu, bo wiele fajnych rzeczy mozna sie dowiedziec co nas czeka niebawem. Ja nie moge zdradzic szczegolow, ale przed nami wycieczka i odwiedziny interesujacego goscia :D no to tyle....
A co do chetnych wyjazdu, to kwestia rozgloszenia tego. :D moze tym razem Yedyny i Alicja jako reprezentanci gfh pojada? :p a ja obiecuje ze nie skrzywdze tego wypadu okropnymi fotkami :p (do wtajemniczonych: zaluje za grzechy, pokute odprawilam za te foto :d )
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2012-04-05, 17:07   

ja myślę, że każdy kto tu pisze jest reprezentantem GFH :-P ...ale powiem szczerze, że całkiem chętnie się wybiorę, bo myslę, że to obciach nie znać zabytków i historii sąsiedniego miasta :-P Mam zamiar już więcej nie robić sobie wstydu :mrgreen: Ślązak zapewne w sposób profesjomalny nas zapozna z miastem, więc grzechem by było nie skorzystac.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła