Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
,,Projekt Pionierzy"
Autor Wiadomość
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2011-05-19, 17:43   

Kolejny materiał TV Master dotyczący Projektu

http://www.tv.master.pl/i...p?news=15994,By zapłonął znicz...
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2011-11-17, 13:17   

Miło mi poinformować , iż montaż kolejnego materiału filmowego ,,Projektu Pionierzy" został właśnie ukończony .

Swoimi wspaniałymi wspomnieniami z przedwojennego Głogowa, dzieciństwie w cieniu zbliżającej się wielkimi krokami wojny, ewakuacji miasta a następnie powrotu do innego już Głogowa podzieliła się z nami Pani Ewa Zajączkowska z/d Unger, mieszkanka Głogowa od 1934r.

Materiał został zrealizowany dzięki zaangażowaniu i pomocy Łukasza Jedynaka któremu serdecznie dziękuję :)

O kolejnych materiałach filmowych , a będzie ich jeszcze kilka będę informował .


Proponuję również zorganizowanie spotkania, prelekcji filmu np.w Teqilla Pub. Co Wy na to ? :)

Pozdrawiam
Mateusz Zieliński
Koordynator Projektu
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2011-11-17, 13:55   

patrick. napisał/a:
Proponuję również zorganizowanie spotkania, prelekcji filmu np.w Teqilla Pub. Co Wy na to ? ;)

jestem jak najbardziej za! Chętnie pomogę organizacyjnie i nie mogę się doczekać aż zobaczę :-P
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-11-17, 16:39   

Patrick uwazaj z tymi minkami ;)
...bo wyglada na to, ze podziekowania dla mnie to żart i pytanie o spotkanie tez jest żartem :>
_________________

 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-11-19, 11:48   

Jestem za, kwestia jedynie czasu. Często pracuję po południu i nie zawsze mam mozliwość uczestnictwa.

Inna kwestia to nazwy ulic i innych miejsc w Głogowie. We wcześniejszym materiale o pionierach to zagadnienie było poruszane i może u mnie (i chyba nie tylko u mnie) budzić wątpliwości. Nadawanie nazw ulic powinno odbywać się w oparciu o nazwiska czy wydarzenia nie związane z polityką czy działalnością mogaca wzbudzać kontrowersje, oczywiście osoby polityczne moga być brane pod uwagę jeśli są związane z dalsza historią (Krzywousty, Chrobry, itp). Nazywanie ulicy imieniem niektórych osób które brały udział we wspólpracy z okupantem czy słuzbami utrzymujacym hegemonię sowiecka nie powinno byc brane pod uwagę.
Najbezpieczeniejsze nazwy to nazwy historycznie związane z miejscami, np:
1) mamy park leśny ciagnacy sie przez dużą częśc głofgowa, mozna nadac nazwy:
-od ronad do mostku - park Rawelinów
-od mostka do Famaby - park gwiaźdisty
-rondo przy ulicy Rudnowskiej - rondo Zwierzynieckie
2) Cały park leśny nad strumykiem - park Strumykowy
3) Park południowy mozna nazwać park Ewangelicki (na pamiątkę cmentarza)

i tak mozna nadawać logiczne nazwy i uzasadnione historycznie.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2012-01-23, 19:55   

Po raz kolejny zapraszamy i zachęcamy do współpracy - to dzięki Wam , mieszkańcom miasta i regionu Projekt może być sukcesywnie rozwijany o nowe wątki . Odkurzcie stare klasery, zajrzyjcie do piwnicy a może właśnie tam znajdziecie skarby które nas interesują. Lub po prostu skontaktujcie się z nami - opowiedzcie nam swoją historię , podzielcie się informacjami które pomogą nam w dalszych badaniach nad tym trudnym w dziejach miasta okresie .

Ocalmy wspólnie pamięć dla przyszłych pokoleń !

http://www.glogow-info.pl...=21108&Itemid=2

Pozdrawiam
Mateusz Zieliński
Koordynator Projektu
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
MWalacik 


Wiek: 26
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-23, 21:07   

"Chodzi o pamiątki, czyli między innymi dokumenty, fotografie czy też przedmioty codziennego użytku. Organizatorzy chcą też ustalić miejsca pochówku osób należących do grupy powojennych pionierów (także tych, którzy pochowani są w innych miejscowościach, w tym za granicą)."- Jak w innym poście wspomniałem moja rodzina przyjechała w te okolice,jeżeli interesują stowarzyszenie zdjęcia to mogę udostępnić,lecz są to głównie zdjęcia mojej rodziny w okresie powojennym.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2012-01-24, 10:34   

no a co z projekcją tego filmu? Miejsce jest... Pokaz mógłby być elementem promocyjnym dla projektu!
 
 
 
katarzyna 
katarzyna

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Głogów/ Kamiona
Wysłany: 2012-01-24, 21:10   

Witam, parę miesięcy temu rozmawiałam o Pionierach z wnukiem p. Bilskiego... Obejrzałam kilka ciekawych fotografii... Czy zgłosił on swoją gotowość pomocy w owym projekcie? Może poproszę go o to? ...
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2012-01-24, 23:52   

glogauYedyny napisał/a:
Taka moja uwaga - fotki OK, ale raczej sie tu nie nadaja,

no może i nie, ale czemu by nie swtorzyć działu ze starymi rodzinnymi fotografiami? ...tak sobie głośno myślę ;-) Nazwalibyśmy to np rodzinnym pamiątkowym albumem Głogowian?

Witam Kasię na Forum :-D :-D :-D Nawet nie wiesz jak się cieszę, że wreszcie jakaś babeczka coś będzie tu skrobać poza mną!!! :-D :-D :-D Co to za pan, o którym wspominasz?
_________________
 
 
 
katarzyna 
katarzyna

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Głogów/ Kamiona
Wysłany: 2012-01-25, 07:30   

Pan Bilski o ile mi wiadomo to pionier z grupy Wł. Marca. Poznałam osobiście jego wnuka który przechowuje wspomnienia rodzinne z pasją... i myślę, że do projektu może przydatne by były te zdjęcia.
ps. Alicja, dziękuję za miłe powitanie ;D ;D :-) :-)
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2012-01-25, 11:22   

Witam serdecznie

Zgadza się . Pan Piotr Bilski przyjechał do Głogowa wraz z tzw. Grupą Kielecką nazywaną również Grupą Marca w dniu 2 maja 1945r.
Uczestniczył w organizacji polskiej administracji w Głogowie. W Biurze Pełnomocnika Rządu RP na Obwód III Głogów pełnił funkcję Kierownika Referatu Osiedleńczego. Uczestniczył również w organizacji Powiatowej Rady Narodowej w Głogowie w sierpniu 1946r.
Pracował w Dyrekcji Odbudowy Miast i Osiedli w Głogowie.

Razem z p.Piotrem Bilskim do Głogowa przyjechała jego żona Stanisława oraz Bilski Ignacy

Pochowany został wraz z żoną Stanisławą na cmentarzu Brzostowskim kw.IV rz.5 nr.1116

Mateusz Zieliński
Koordynator Projektu
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
Ostatnio zmieniony przez patrick. 2012-01-25, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2012-01-25, 11:35   

Wszystko ładnie pięknie, ale nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie :-P
_________________
 
 
 
katarzyna 
katarzyna

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 38
Skąd: Głogów/ Kamiona
Wysłany: 2012-01-26, 18:01   

trochę pochwalę się: udało się nawiązać kontakt z wnukiem P. Bilskiego :lol: no, zobaczymy co zechce Mateuszowi udostępnić ze swojej kolekcji ;D a ja poszukuję kolejnych wnuków i wnuczki ;P
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2012-01-26, 18:39   

trzymam kciuki, żeby jak najwięcej ;-)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła