Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Panel dyskusyjny Adam Sikroski vs Wiesław Maciuszczak
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-09-22, 08:10   Panel dyskusyjny Adam Sikroski vs Wiesław Maciuszczak

Jak zapowiada dziś TV Master, rezerwujemy sobie przyszły piątek ;-) Obecność obowiązkowa :mrgreen: ...mam nadzieję, że mi nic nie wypadnie niespodziewanego...
Kazamata, godz. 18:00

Dyskusja odbędzie się w Ramach "Dni Turystyki". W Materiale TV Master jest też zapowiedź innych wydarzeń towarzyszących.

http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=12030
_________________
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-09-29, 20:13   

dostałam dzisiaj informację, że dyskusja/debata ...czy jak to tam zwą ;-) Odbędzie się nie w kazamacie, a w ratuszu w sali rajców.
_________________
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-09-30, 14:00   

Postaram się być, chociaż mocno niewyspany ale chyba warto.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-09-30, 14:35   

Liczyłam na to, Tadeusz. ...ja też będę ;-) ;-) ;-)
_________________
 
 
 
yasar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-30, 17:28   

Czego będzie dotyczyła tytułowa dyskusja panelowa?
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-09-30, 22:01   

z materiału TV Master wynika, że będzie dotyczyła twierdzy głogów ...podobno dowiemy co jest jeszcze do odkrycia :mrgreen:
_________________
 
 
 
yasar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-01, 07:31   

czyli spokojnie można sobie darować :-)
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2010-10-01, 10:37   

balbina napisał/a:
z materiału TV Master wynika, że będzie dotyczyła twierdzy głogów ...podobno dowiemy co jest jeszcze do odkrycia :mrgreen:


Ej no... to skąd wiadomo, co będzie odkryte, skoro jeszcze to nie jest odkryte i nic o tym nie wiadomo...?
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-10-01, 10:51   

malkontenci! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
 
yasar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-01, 11:49   

Balbina, napiszę Ci kiedyś jak od 8 (słownie:ośmiu) lat odkopywany jest chodnik kontrminowy na terenie Stern Fort, od 10 (słownie: dziesięciu) lat schron Oderstellung w pobliżu Zamku, od niewielu mniej wejście do "nieznanych" pomieszczeń w tradytorze kolejowym też nad Odrą, od 5 (słownie: pięciu) zamurowane pomieszczenia pod kościołem Bożego Ciała, od 10 (słownie: dziesięciu) wejścia do chodników kontrminowych na terenie Ronda. Z rzeczy łatwiejszych, od 3 (słownie: trzech) lat w kościele Bożego Ciała przesuwany jest konfesjonał, za którym znajduje się nagrobek jednego z komendantów dawnej twierdzy. Chcesz jeszcze jakieś "tajemnice do odkrycia" :-D ? Jest ich bez liku. Wszystkie doskonale znane stowarzyszeniom, prezesom, członkom, wojskowym, strażakom, urzędnikom, księżom, historykom, pasjonatom, dziennikarzom, itd. Po co jednak zajmować się ich wyjaśnianiem, skoro można latami "odkrywać" je w kolejnych książkach, hasłach, artykułach, reportażach, wywiadach, wykładach czy "panelach dyskusyjnych"? O podziemiach szpitala nawet nie chce mi się pisać :-D

Jest też taki plan twierdzy z XIX wieku, na który w latach 90-tych ubiegłego stulecia naniesiony został współczesny wówczas Głogów. Całość jest wielkości bardzo dużego dywanu i każdy może sobie bez problemu sprawdzić co gdzie było i czy warto tam teraz poszukać. Zresztą planem tym operowano przy pracach drogowych na Wałach Chrobrego, więc wykonawcy doskonale wiedzieli czego i gdzie należy się spodziewać (to w kontekście tych wszystkich doniesień o niebywałych sensacjach i odkryciach :-D ). Isnieje także szczegółowy, do tego kolorowy, plan bloku koszarowego, na którym dokładnie zaznaczona jest ilość segmentów, rozkład pomieszczeń oraz poterna (to w kontekście rewelacji telewizyjno-prasowych o "nieznanych" korytarzach, które rzekomo prowadzą do "tajemniczych" pomieszczeń :-D ) Sęk w tym, że niewiele osób ma dostęp do takich materiałów, przez co sztuczna aura tajemniczości unosi się i nie opada...

"Malkontenci"? Potraktuję to jako komplement ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2010-10-01, 12:11   

yasar napisał/a:
"Malkontenci"? Potraktuję to jako komplement

...no tak, to miał być żart, dobrze że się rozumiemy ;-)

Wiesz, skoro to dysusja panelowa... może warto, żebyś przyszedł.
_________________
 
 
 
yasar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-01, 16:04   

Nie sądzę ;-)
 
 
Tadek 
Tadek


Wiek: 59
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 91
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-10-01, 17:20   

No właśnie:
"Nie o to chodzi by złowić króliczka
Ale by gonić go..." :-P
 
 
Tadek 
Tadek


Wiek: 59
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 91
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-10-01, 19:55   

Wiele razy słyszeliśmy o różnych Klubach Poszukiwaczy Skarbów. A słyszał ktoś o Klubie Znajdowaczy Skarbów? Nikt! :)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=VB0zEtyCjmM
 
 
Tadek 
Tadek


Wiek: 59
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 91
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-10-01, 19:58   

...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła