Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Twierdza Głogów. Garnizon i ludzie. 1630 - 2009
Autor Wiadomość
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-12, 18:12   

o tym, że najprawdopodobniej taka cena będzie w księgarniach, wspominał Patrick kilka postów wcześniej :-P ...nt. rzetelności informacji w głogowskich mediach to się już nie będę wypowiadać :mrgreen:
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-11-13, 16:47   

...książkę można przejrzeć z TV Master http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=7835 i nawet mają kilka sztuk za darmo :lol:
_________________
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-11-13, 18:58   

ksiązka Pana Maciuszczaka naprawde extra ,zapiera dech w piersiach ilośc materiałów i skrupulatnośc z jaką je zbierał i opracował. Mógłby spokojnie zrobić doktorat z tą książką
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-11-13, 22:03   

Jak wyzej - kawal dobrej roboty, cos czego nie spotyka sie na co dzien! Co prawda interesuje mnie okres do '45 r., ale reszte z ciekawosci przeczytam.
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-04, 12:10   

Książka "Twierdza Głogów. Garnizon i ludzie. 1630 - 2009" autorstwa Wiesława Maciuszczaka jest świetnym scaleniem informacji na temat wojska w naszym miescie, dla mnie do gustu przypadł rozdział 3 i 2 (obsady twierdzy i garnizonu i komendanci i dowódcy). Mam dzieki jej szybki dostep do podstawowych danych na temat poododdziałów i dowodców z Glogowa.
Nie zauważyłem błędów a to dobrze świadczy o dokładności autora.
Ogólnie lektura ciekawa ale dla koneserów, obawiam sie, ze pod kątem szerokiej publiczności nie będzie miała dużego wzięcia.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-12-04, 15:39   

niesamowite Tadeusz! ...już przeczytałeś :mrgreen: Ja to nie nie wiem, kiedy się zabiorę. Zamieść link do filmiku, który nakręciłeś na spotkaniu. Nie zauważyłam by ktoś jeszcze tam coś kręcił, więc chyba innego nikt nigdzie nie obejrzy ;-)
_________________
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-12-04, 17:04   

tu kilka moich fotek, sorki za jakość ...z telefonu.








...kolejka po autograf :lol:
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-04, 18:06   

Balbina, to Ty jestes w galerii na glogow.info.pl, taka czarna laseczka? Bo chyba Cie kojarze jak kiedys wpadlas na chwile do lokalu.
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-05, 10:01   

balbina napisał/a:
niesamowite Tadeusz! ...już przeczytałeś :mrgreen: Ja to nie nie wiem, kiedy się zabiorę. Zamieść link do filmiku, który nakręciłeś na spotkaniu. Nie zauważyłam by ktoś jeszcze tam coś kręcił, więc chyba innego nikt nigdzie nie obejrzy ;-)

Już umieszczam:
Link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=pdB6I4PYtRY
oraz link do galerii zdjęć ze spotkania (w miare pelna relacja)
http://picasaweb.google.p...Maciuszczakiem#
Galeria jest z opsami, chyba sa uchwycone niemal wszystkie plansze prezentacji (oprócz tytulowej).
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-12-05, 14:57   

no rzeczywiście, załapałam się na jedną fotę na GPI :mrgreen: ...kiedyś po drodze wstąpiłam luknąć na Twoje pocztówki, tak miło sobie gawędziłeś z jednym panem, że nie chciałam przeszkadzać, więc chyba dobrze kojarzysz :lol:
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-05, 22:12   

A no szkoda, bo moglbym pokazac Ci wiecej zdjec z prywatnej kolekcji (nie mylić z erotycznymi!). A takie przypadkowe osoby jak tamten Pan wlasnie wpadaja na chwile, a rozmowa konczy sie po 40 minutach, lecz za kazdym razem warto dzielic sie z nimi nabytą wiedza.Dzieki temu m.in. powstaje wlasnie kolejna porcja moich opowiadan.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-12-05, 22:18   

ooo :lol: ...w przyszłym tygodniu powinnam być w okolicy, więc nadrobimy ;-) A te Twoje opowiadania już niejedną osobę do łez doprowadziły, a może raczej info na końcu
Cytat:
Większość opisanych sytuacji nigdy nie miała miejsca i stanowią jedynie fantazję autora.
tyle dobrego, że nie drobnym druczkiem :mrgreen:
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-12-06, 11:46   

Tez kiedys bylem panie Glogau u ciebie w tym przybytku ... no ale zeby mnie nie poznac...;/ ;)
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-06, 12:35   

Hehe, no taką mam pamięć ;) To Ty szukales czegos na swojej dzialce, czy pomylily mi sie osoby? Jesli tak - czy cos sie w tym kierunku ruszylo?
Mam kilka studni do zbadania, teren OK, ale nie wiem czy warto ryzykowac. Ostatnio dowiedzialem sie, ze studnia przy Kriegsschule miala 123 m głębokosci :/
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-12-06, 16:51   

Dobrze pamietasz... szukałem studni na swojej działce na której stały przed wojną kamienice ... studnia sie znalazła , lecz strach do niej zaglądać bo ponoc pełno tam niewybuchów .. ponoć leżą tam tez inne ciekawe zeczy przynoszone ze starego miasta i wrzucane tam przez dzieciaki .. może kiedys uda mi sie ją zbadać dogłębniej

Aż 123 m ?! o kurcze , no to nieżle .. Jak bedziesz sie wybierac na ,,penetracje" to daj znac .. chetnie potowarzysze ;D
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła