Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z Glogopedią?
Autor Wiadomość
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-14, 09:23   Co z Glogopedią?

Pytanko do zalozycieli i tworcow - czy witryna ciagle sie rozwija, czy jest zastoj od dluzszego czasu? W zakladce "50 ostatnich zmian" znalazlem 2 odnosniki, ktore zreszta prowadza do dyskusji.Czyzby temat sie znudzil, czy nie ma czasu na tworzenie nowych hasel?
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-14, 11:50   

Też zauważyłem, że projekt lekko przygasł... swego czasu chciałem założyć własną głogowską wikii (już miałem nawet wstępnie przygotowaną stronę) jednak jak się dowiedziałem o Glogopedi to sobie odpuściłem co by im nie wchodzić w drogę ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-12-14, 12:03   

Glogopedia cały czas sie rozwija .. dokładniejszych informacji udzielic moze Darek - Glogovia Urbs który nad nią pracuje
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-14, 21:10   

No to 3mam kciuki, zeby cos tu naskrobal na temat.
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-12-14, 21:27   

Witam forumowiczów!
Co do glogopedii to żyje i ma się całkiem dobrze :) Fakt, do pewnego czasu może i był pewien zastój.. ale w ostatnim miesiącu dołączyłem ok. 100 nowych haseł, cały czas wprowadzamy nowe (może w ciągu kilku ostatnich dni była mała przerwa) i nowe hasła będą przybywać cały czas, w niedługim (mam nadzieję ze bardzo niedługim) czasie każde z haseł dorobi się fotografii, obrazków itp. Niektóre hasła zresztą już takowe posiadają... Powoli też wyczerpują się hasła "zeszytowe", ale to nie znaczy że strona "stanie" :) ponieważ dojdą hasła NOWE i nigdzie niepublikowane, dla przykładu hasło o Johannie Kaspru Försterze takie właśnie jest!

Zapraszam więc do odwiedzania na bieżąco glogopedii, a dodam, że mamy się z czego cieszyć, bo projekt ten jest pierwszym tego typu w POLSCE!!! :) Swoje sugestie, wątpliwości, propozycje wysyłajcie na nasz adres: tzg.tzg@wp.pl

Pozdrawiam!
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-14, 21:39   

Cytat:
w ostatnim miesiącu dołączyłem ok. 100 nowych haseł, cały czas wprowadzamy nowe

.....a w "ostatnich zmianach" i tak tylko 2 odnosniki :/ Czyzby skrypty kulały? Czy jest sens wprowadzac hasla nie informujac o tym czytelnikow? Zawsze na poczatku zagladam do zmian, ewentualnie na date uaktualnienia danego serwisu.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-12-14, 22:03   

glogau, bardzo słuszna uwaga ;-) :mrgreen:
_________________
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-12-14, 23:36   

glogau, czytaj ze zrozumieniem :-D wyraźnie napisałem "... w ciągu kilku ostatnich dni była mała przerwa" (we wprowadzaniu haseł), widać, że w zakładce "ostatnie zmiany" jest jakiś limit "czasowy", że w ciągu kilku dni wyczyściło ostatnie zmiany... PRZEZ DŁUGI OKRES, gdy w dosyć krótkim czasie bardzo intensywnie hasła zostały wprowadzane można było do woli szperać w nowościach...

Co się zaś tyczy drugiej sugestii, jak wyobrażacie sobie informowanie tej rzeszy glogopedystów :-D o nowościach? każdemu info na e-maila? :-D Są dni, że dochodzi 10-15 haseł, są dni że wprowadzę 1 hasło, możemy więc zapraszać na stronkę w celu jej odwiedzin, bo zupełnie nielogicznym rozwiązaniem byłoby umieszczanie informacji np. na tym forum typu: "dziś na glogopedii umieszczono 2 hasła a np. wczoraj aż 4" :-D

Stronka cały czas powstaje i obiecać można, że w ramach możliwości czasowych będzie uzupełniania częściej niż było to do jakiegoś czasu... wiem, że każdy chciałby więcej i więcej i łatwo jest krytykować, ciekawi mnie fakt ilu, tzw. "mocnych w gębie" :-D w ogóle podjęłoby się podobnego zadania :-D Poza tym glogau, czy przypadkiem nie uzupełniasz stronki Stowarzyszenia Fortyfikacji? Wybacz, ale przy tamtej glogopedia to jak mercedes przy małym fiaciku jeśli chodzi o uzupełnianie i "życie" stronki... :-D

Pamiętajcie że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-D
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-12-14, 23:45   

a czy na tej glogopedii można się jakoś zarejestrować?
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-15, 08:31   

Nie bede sie klocil jak wyglada Twoja praca i czy recznie wklepujesz texty czy uzywasz skanera z OCR'em Lata temu tworzylem witryne o demonologii, ilosc hasel byla imponujaca, ale zawsze mialem czas na JEDNOZDANIOWE informacje o aktualizacji.Co za problem poswiecic dodatkowo minute na taką wlasnie informacje na stronie glownej; nie posiadajac listy mailingowej uzytkownikow mozna dotrzec do rzeszy ludzi. Mozna takze powiadomic Rafaela i moglby umieszczac info na stronie TZG czy nawet w odpowiednim dziale na tym Forum.
To tyle odnosnie pomyslow - jesli nie masz na to czasu, to podsylaj mi na maila info o aktualizacji, a ja to bede rozpowszechnial.
A co do krytykowania - jak cos mi sie nie podoba lub mam osobiste uwagi to dzialam, a nie przymykam oko i odkrecam sloik z wazeliną, o czym juz kiedys pisalem :)
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-15, 10:48   

Cytat:
ciekawi mnie fakt ilu, tzw. "mocnych w gębie" :-D w ogóle podjęłoby się podobnego zadania

Ja się podjąłem :P Choć mocny w gębie nie jestem, ostatecznie zrezygnowałem abyście mogli sobie działać ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-12-15, 13:29   

Nie zamierzam wchodzić w "spór zbiorowy" z forumowiczami :mrgreen: ale ja, będąc też zainteresowanym innymi stronkami o Głogowie zadaję pytanie do Spirit_of_Martin. Co z Twoją stroną www.1109.pl? Wg mnie umiera, totalnie nic się tam nie dzieje :) do glogau i jego zaangażowania w stronę stowarzyszenia fortyfikacji pisałem wczoraj...

Widzicie jakie to łatwe? :mrgreen: jest takie przysłowie o belce w swoim oku, zapewne kojarzycie, prawda? :mrgreen: mam propozycję, niech każdy robi swoje a będzie dobrze, zatem panowie do pracy, bo wszystkie nasze strony tego wymagają, prawda?

Pozdrowionka
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-12-15, 16:03   

Żeby nie było... :-D Dziś tj. 15.12.2009r. udało się zamieścić 10 nowych haseł na glogopedii... Miłej lektury!
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-15, 16:31   

Jeżeli chodzi o 1109 to nie jest to moja strona - jej właścicielem oficjalnie jest Miasto. Ja zrobiłem na niej i tak więcej niż powinienem, włącznie z zamieszczeniem moich prywatnych zdjęć i aktualizacji jeżeli tylko coś się pojawi na temat obrony głogowa (nie dostając za to złamanego grosza). ;P
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-12-15, 17:39   

No prosze, jak nam sie ladnie Forum rozwija :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła