Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachodni Głogów i schron przeciwlotniczy.
Autor Wiadomość
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-06-18, 12:09   Zachodni Głogów i schron przeciwlotniczy.

Jak już wcześniej wspominałem miałem informację o schronie w rejonie ulicy Słowackiego. Postanowiłem wybrać się w ten rejon i odszukać oraz zrobić zdjęcia. Niestety, przy pierwszej wyprawie (19 maja 2014r.) nie udało mi się go odnaleźć. Zrobiłem trochę zdjęć i wróciłem do domu. Początkowo myślałem, że w miejscu wyburzonej hurtowni między ulicami Słowackiego i Mickiewicza pozostałe górki z ziemi są miejscem zasypanych jego elementów ale okazało się, że to tylko pozostałości podziemnej chłodni wybudowanej pod koniec lat 50-tych XX wieku (ostatnio tam chyba była hurtownia jak dobrze pamiętam "EKO".
Dzisiaj (18.06.2014r.) spotkałem sąsiada który zna miejsce gdzie jest ten schron. Razem się tam udaliśmy (niestety zapomniałem wziąć latarki bo nie przypuszczałem, że będę mógł wejść do środka i dlatego fotografie są trochę chaotyczne) i zrobiłem trochę fotek. Galeria fotograficzna na stronie:
https://picasaweb.google.com/tadeuszfantom/ZachodniGlogow

Dla osób które nie gustują w tego typu zdjęciach to mam jeszcze inne fotki, z Dni Głogowa w fosie (występy zespołów Najlepszy Przekaz w Mieście (NPWM) KABANOS BAKSHISH DEZERTER). Moim zdaniem o wiele ciekawszy repertuar oraz miejsce niż te na targowisku miejskim, galeria fotograficzna na stronie:
https://picasaweb.google.com/tadeuszfantom/DniGlogowa2014
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-06-18, 14:14   

Schorn cudo, dzieki za fotografie i informacje! Zawsze cos nowego sie trafi, hehe.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła