Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Spirit_of_Martin
2009-03-12, 21:18
Można odwiedzać stronę o bitwie
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-10, 15:01   Można odwiedzać stronę o bitwie

Można odwiedzać stronę o bitwie

Głogów. Jakiej broni używali obrońcy Głogowa w 1109 roku? Kto dowodził ścierającym się rycerstwem? Te i wiele innych informacji można znaleźć na stronie internetowej www.1109.pl Jest ona poświęcona obronie głogowa i uroczystościom związanym z obchodami 900 - lecia tego wydarzenia. - Nad stroną pracowaliśmy już od pewnego czasu.

Dużo wcześniej wykupiliśmy domenę. Na szczęście dla nas, nie była ona jeszcze zajęta. Strona merytorycznie przygotowywana jest przy współudziale Towarzystwa Ziemi Głogowskiej - poinformował nas Krzysztof Sadowski, naczelnik wydziału promocji miasta.

Nie są to jedyne działania promujące rocznicę głogowskiej bitwy i uroczystości z tym związane. Również dziś, na fragmencie murów obronnych przy skrzyżowaniu alei Wolności, Bramy Brzostowskiej i ul. Grodzkiej, rozpoczął się montaż ogromnych plansz informujących o tym wydarzeniu. - Stara plansza, która znajdowała się w tym miejscu, była bardzo zniszczona. Dzięki pomocy jednej z głogowskich firm została ona odnowiona. Z jednej strony będzie się w tym miejscu znajdowało zdjęcie głogowskiego fotografika Dariusza Mikołajewicza, przedstawiające nocną panoramę Głogowa. Z drugiej strony znajdą się natomiast informacje związane z obchodami 900 - lecia obrony Głogowa - informuje naczelnik Sadowski.

Miejski urzędnik zapewnia także, że do września na pewno zakończy się remont innego elementu związanego z bitwą - pomnika Dzieci Głogowskich. Jak powiedział nam Sadowski, gotowe są już wszystkie dokumenty, które niezbędne są do ogłoszenia przetargu na to zadanie. - Wiemy jakimi prawami rządzą się przetargi, zabezpieczyliśmy jednak sobie tyle czasu, żeby zdążyć z realizacją remontu do pierwszych tygodni września - mówi Sadowski. (mai)

Radio Elka Głogów


Akurat mam tą przyjemność tworzenia właśnie tej strony ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-03-10, 16:14   

Tak, tak. Ładna strona.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-11, 22:52   

Już banerek z przekierowaniem wrzucony no str. główną mojego forum :mrgreen:
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-20, 12:42   

Balbina link do tego działu został zamieszczony na stronie 1109.pl w lewym bloku :)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-20, 13:38   

to dopiero teraz dodaliście czy ja tego nie zauważyłam? :mrgreen:
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-20, 14:35   

Dodałem dzisiaj za pozwoleniem ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-20, 14:39   

ale super :-D

[ Dodano: 2009-03-20, 22:08 ]
...a jakie fajne banerki się pojawiły ;-)
_________________
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-22, 12:40   

Strona się rozwija i robi się z dnia na dzień ciekawsza, mam małą uwagę dotyczącą layotu, menu jest w kolorze ciemnym i na ciemnym tle, cięzko jest odczytać wyrazy w tym menu zwlaszcza dla osób słabiej widzacych, sądzę, że zastosowanie jasniejszego koloru liter (złoty, zółty, jasnobrązowy itp) ułatwiłoby nawigacje po serwisie. Ta sama uwaga tyczy się linków kontynuacyjnych, dla przykładu link do kontynuacji artykułu w przeglądarce Opera nie dość, że wypada zamiast pod tekstem to pod fotografia to jeszcze kolor czarny zupełnie go maskuje, na szczęście tytuł sam w sobie jest linkiem do artykułu.
A tak po za tym to strona ciekawa, jest co poczytać i co poogladac.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-22, 12:51   

Oik może faktycznie jasny kolor będzie bardziej czytelny.
Link "czytaj dalej" ma być właśnie pod obrazkiem, jakoś ładniej mi się komponuje ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-28, 09:23   

Uważam, że powinny być bardziej wyeksponowane informacje o inscenizacji Obrony - a także podane w bardziej nęcący sposób :) Póki co, trzeba przejść do działu Wydarzenia, a tam domyślić się, że na tych Wzgórzach Dalkowskich to może być ciekawie.

Dałbym na głównej oczojebny baner (np. pomiędzy "mieczowym" menu a blokiem z treścią, na całą szerokość strony) z informacją o inscenizacji i linkiem bądź to do osobnej podstrony na ten temat, bądź chociaż do newsa. Newsa, czy też ową podstronę, rozwinąłbym o takie smaczki, jakie zawarto w artykule z Polski - Gazety Wrocławskiej. A że będzie gród z dziesięcioma chatami, a to już nie w kij dmuchał, a że 300 osób, a że pokazy walk. Być może są już przygotowane jakieś szkice grodu czy chat - można by je również pokazać. Okrasić wszystko paroma faktami i zachętą do zapoznania się z innymi.

Ludzi trzeba mocniej nakręcić, nie każdy ma fioła na punkcie historii :) A przecież mamy ułatwione zadanie, bo nie musimy tworzyć opowieści marketingowych "z powietrza" - wystarczy, że napiszemy prawdę ;) I powiemy o wszystkim, co faktycznie będzie się działo - bo na 1109.pl teraz jakoś specjalnie zachęcająco to nie wygląda. Gdyby to zmienić, z pewnością więcej osób ruszyłoby dupsko, a to oznacza więcej pieniędzy z budżetu na podobne przedsięwzięcia w przyszłości.

Aby nie wyjść na malkontenta, deklaruję, iż mogę się podjąć napisania zarówno tekstu "motywacyjnego" ;) jak i pomocy w kwestiach technicznych (programuję w PHP). Niestety od strony artystycznej (baner) mogę wspomóc tylko oklaskami...
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-06-28, 21:51   

Bart napisał/a:

A przecież mamy ułatwione zadanie, bo nie musimy tworzyć opowieści marketingowych "z powietrza" - wystarczy, że napiszemy prawdę ;)


No, no, no... Bez przesady, bo jeszcze się klapą to skończy. :mrgreen:
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-30, 02:28   

Defetysta :P
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-09-11, 22:04   

Muszę niestety powiedzieć, że oficjalna strona obchodów została potraktowana nieco po macoszemu :-? ...aktualizacje z duzym opóźnieniem, brak informacji o wielu wydarzeniach, a nawet do tej pory brak programu konferencji, który już od dawna opublikowały inne media - żenada. Rozumiem, w związku z tym, że robicie ją chyba za karę...
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-09-12, 09:15   

Jeżeli chodzi o konferencje: http://www.1109.pl/evlist...090309133020373 to informacja wisi tam fiu fiu i jeszcze troszkę - link do niej po lewej pod menu.

Strona robiona na zasadzie - co podeślą mi z UM (lub TZG) to zamieszczam. W galerii zdjęć ponad 600 zdjęć moich, więc tu tez nie można narzekać, jakbym miał czekać na zdjęcia z UM to faktycznie pewnie by to trwało ;)

Generalnie stronę aktualizuje z dobrego serca, nic za to nie dostaje.

O których wydarzeniach brak informacji?
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-09-12, 10:05   

link który podajesz jest mi znany od fiu fiu i jeszcze troszkę :-P ...to nie program, tylko jakaś krótka informacja. Program natomiast można znaleźć np na GPI i na stronie SMGF Twierdza Głogów... no i tu na forum - na oficjalnej stronie tego nie ma! Co do wydarzeń, choćby z Twojego podwórka - zero informacji nt. drogi krzyżowej, nic o Smorawińskim ...i jeszcze innych takich mniej niby istotnych wydarzeniach. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nikt Ci za to nie płaci, skoro na obchody poszło ponad 100 tys. PLN ;-)

Nie mówiłam o zdjęciach z obchodów...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła