Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
św. Mikołaj
Autor Wiadomość
Mariusz
Mariusz

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1
Skąd: Glogau
Wysłany: 2006-02-17, 20:12   św. Mikołaj

Co myslicie o koncepcji zagospodarowania ruin kościoła św. Mikołaja? Moim zadaniem kościół powinno sie odbudować w taki sam sposób jak kolegiatę.
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-02-17, 22:09   

Mi tam koncepcja się podoba - zachowa się niejako "duch" kościoła, obecnie wszelkie funkcje parafialne pełni kościół Bożego Ciała, więc zachowanie, bardzo zresztą charakterystycznych już ruin, w połączeniu ze szklanym uzupełnieniem moim zdaniem jest bardzo ciekawym pomysłem.

Mam nadzieję że będzie można wyczuć klimat i nastrój zniszczonego zabytku - ciekawym pomysłem mogłoby być przedstawienie historii obiektu w jego wnętrzu coś na zasadzie galerii historycznej, gdzie byłaby opisana historia kościoła i jego zdjęcia - a kształt ruin przypomniałby tragizm i okrucieństwo wojny - czyli zostanie niejako wypełniona "treść" historyczna obiektu.
 
 
 
Michał 
Michał

Wiek: 77
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 4
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-02-24, 11:49   

Jestem za odbudową kościoła. Podoba mi się pomysł pokrycia go dachem szklanym. Byłby świetnym miejscem na wieksze wystawy.
Kiedyś pracowałem przy odbudowie tego kościoła, aby go zachować w takim stanie jak obecnie :jupi:
 
 
skrzypu 


Wiek: 37
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-02-24, 12:58   

Bardzo mi się podoba koncepcja odbudowy dawnego kościoła parafialnego. Będzie swego rodzaju wizytówką miasta, oraz wzbogaci nasze nowe ""stare Miasto"". :)
 
 
 
wazalski 

Wiek: 46
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-04-04, 09:09   

no wlasnie wszystkim sie podoba, wszyscy sa za ale jak na "nasze checi" reaguje UM? jakos slabo biorac pod uwage ze od tylu lat mikolaj raczej niszczeje niz pieknieje....brak slow, wolalbym odbudowanego mikolaja niz ratusz, nie chodze co prawda do kosciola ale taaaki zabytek to rozumiem! a nie ze odbudowali sie panstwo wladza w pieknym ratuszu a reszta zabytkowej zabudowy miasta moze sie sama zawali? moze na miejscu zawalonego mikolaja postawia nam kolejna perelke architektury jakim jest lidl?
 
 
Rafael
Historyk miasta


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-04-04, 12:43   

Koncepcja odbudowy koscioła , opracowana przez wroclawską fimę ARCHIDEA, to efek konkursu ogłoszonego przez władze miasta w 2004 roku.
Można ją zobaczyć stronie archidea

Wiem, ze nie wszystkim sie pdoba ...

Od dwóch sezonów prowadzone są w kosciele prace archeologiczno - architektoniczne. Może po ich zakończeniu coś drgnie ...
 
 
wazalski 

Wiek: 46
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-04-04, 13:16   

raaany! co to jest? wszedlem na www. archidea.pl i oniemialem, nie tylko ja zreszta kazdy ze znajomych ktory to widzial mial tylko jedno slowo do powiedzenia ale go tu nie przytocze bo jest nieladne :-/ nie mozna by mikolaja odbudowac w bardziej "przystajacy" do jego rangi sposob? cale to szklo i stal PSUJE efekt, no ale to tylko grafiki, moze po odbudowaniu bedzie sie to-to prezentowac lepiej? pozdrawiam,
p.s. archeologow sie nie popedza podobno ale mam dla nich jedna prosbe: zrobcie te badania jeszcze za mojego zycia zebym mogl chociaz raz (legalnie i za dnia) spojrzec z odbudowanego mikolaja na Glogow...
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-04-04, 14:49   

To już kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;)

Jak dla mnie projekt świetny i jestem przekonany że w realu wyjdzie genialnie.
Pozdrawiam
 
 
 
wazalski 

Wiek: 46
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 2006-04-04, 14:58   

hmmm jak taK na to spojrzec z innej strony moze byc faktycznie niezle, zreszta niech wpierw cos zrobia, pozniej sie bedziemy martwic ;-)
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-02-13, 22:31   

Myślę, że projekt jest bardzo ciekawy. W końcu ten budynek już jako kościół nie będzie funkcjonował. Jako galeria sztuki może być zinterpretowany na nowo. Ponadto w ten sposób zachowuje się to, co jest oryginalne. Stawianie makiety (czyli całkowita rekonstrukcja) jest może ładne dla turystów, ale jest równocześnie zakłamywaniem historii.

_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-02-20, 11:01   

...a ja myślę, że bardzo ciekawy jest problem przejścia z fazy projektu w fazę realizacji ;-) ostatnio coraz częścięj pojawiają się apele, żeby działać szybciej w tej kwestii.... Nawet tu na Malachu jest fajny artykuł: Wołanie z wieży Nikolaskirche

...chociaż muszę przyznać, że ten pierwszy artykuł tego autora, bardziej daje do myślenia ;-) Ja chcę pomnik cesarza
_________________
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-31, 18:58   

Ło matko i córko! :shock: Co to jest? To wygląda jak szklarnia badylarza z lat siedemdziesiatych...
To co zobaczyłem to raczej sie nadaje na uprawę nowalijek a nie na centrum sztuki. Cały monumentalny urok obiektu się rozprysł jak tłuczone szkło. Wolałbym już żelbetowy pseudogotyk niż stalowo - szklany inspekt :-D Może lepiej zostawic jako trwałą ruinę?
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-05-24, 18:05   

ja oczywiście jestem za :mrgreen: lubię eklektyzm ;-)
_________________
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-28, 11:05   

Widziałem coś bardzo podobnego w Berlinie. Mury nie utraciły nic ze swej powagi i majestatu. Popieram :)
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-09-14, 22:41   

Coś drgnęło...



_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła