Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
V edycja Złoty Bilet Czytelników GWC
Autor Wiadomość
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-03-08, 07:04   V edycja Złoty Bilet Czytelników GWC

Rozpoczęła się kolejna - V edycja Głogowskiej Nagrody Historycznej „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu za 2016”.
Cytując Głogowski Wehikuł Czasu:
"V GŁOGOWSKA NAGRODA HISTORYCZNA „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu” – głosowanie od 8 marca (środa) do 5 kwietnia 2017 (środa)

Głogowskiego Wehikułu czasu – Niecodziennik historyczny (637/7.03.2017)

Wehikuł czasu, przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej i Towarzystwa Ziemi Głogowskiej oraz głogowskich mediów ogłasza plebiscyt V edycji Głogowskiej Nagrody Historycznej „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu za 2016”.

Patronat nad Nagrodą objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

„Wehikuł czasu” przedstawia do Nagrody następujących Nominatów Kapituły:
1. Album - E-Towers Famaba 1946-2016, red. Antoni Bok, Marian Kulczycki, Jarosław Trawiński. Głogów 2016.
2. Poli i Stasia wędrówki po Głogowie czyli przewodnik dla dzieci, Dariusz A. Czaja i Aneta Steciąg, Głogów 2016.
3. Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic, za wielowątkową aktywność w roku 2016.
4. Pomnik Głogowskich Saperów, Koło Stowarzyszenia Saperów Polskich w Głogowie.
5. „Nocna Bitwa o Głogów - 2 kwietnia 2016”, Wydział Promocji UM.

Zasady głosowania
Chcąc zagłosować należy wysłać mail z wybraną przez siebie jedną kandydaturą, na adres: wehikulczasuglogow@interia.pl
Głosowanie będzie trwało od 8 marca (środa) do 5 kwietnia 2017 (środa), do godz. 24.00. Jeden mail z jednego adresu jest jednym głosem. Regulamin Nagrody znajduje się w zakładce Złoty Bilet na stronie http://www.glogow.pl/tzg/
Wręczenie Nagrody odbędzie się 24 maja w trakcie Gali „Wehikułu czasu” w Miejskiej Bibliotece Publicznej z udziałem wybitnej pisarki i reporterki Magdaleny Grzebałkowskiej, autorki książki "1945. Wojna i pokój", która weszła do finału Nike 2016 i zdobyła Nagrodę Czytelników "Gazety Wyborczej".

Więcej informacji na stronach TZG – http://www.tzglogow.ddr.pl/"

Ja się cieszę że jednym z nominowanych jest GROT.
:-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2017-03-08, 21:01   

demiane napisał/a:
Ja się cieszę że jednym z nominowanych jest GROT.

Też się cieszę i dobrze byłoby to wygrać ;-)
_________________
 
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-04-24, 08:41   

24 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 biblioteka przy u. Jedności robotniczej 15.
24 kwietnia 2017 r. Gala Nagrody Historycznej
oraz spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską
Już po raz piąty zostanie wręczona Głogowska Nagroda Historyczna Złoty Bilet Wehikułu Czasu. Na jubileuszową galę jej wręczenia, poznania wszystkich nominowanych oraz laureata zapraszamy w dniu 24 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 do biblioteki przy u. Jedności robotniczej 15. Gościem specjalnym tegorocznej uroczystości jest polska pisarka i reporterka Magdalena Grzebałkowska, autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasz i Zdzisława Beksińskich. Jej ostatnia książka 1945. Wojna i pokój była nominowana do literackiej nagrody NIKE.
24.04.2017 r. spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską
Kolejnym niezwykłym gościem biblioteki będzie reporterka i pisarka, absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę 1945. Wojna i pokój.
Miłośnicy jej książek będą mogli spotkać się z autorką 24 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej, po gali wręczenia Głogowskiej Nagrody Historycznej Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu, której jest gościem specjalnym. Zdanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania”Czas na czytanie, czyli 70 niezwykłych spotkań z książką”
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2017-04-24, 20:55   

Wygrać się nie udało, na pewno nie przy takiej konkurencji! Gratulacje dla wszystkich nominowanych i przede wszystkim dla zwycięzców, czyli autorów przewodnika dla dzieci Poli i Stasia wędrówki po Głogowie. Osobiście spośród nominowanych wyróżniłabym książkę wydaną na 70-lecie Famaby, łącznie z całą imprezą na 70-lecie, no ale vox populi, vox dei :-P

Gratulacje dla Tadeusza Fantoma, zasłużone wyróżnienie!

Dla GROT-u kilka książek, możemy zrobić konkurs na fb na przykład i rozdać jako nagrody, bo myślę każdy z nas już je ma w swoich zbiorach.
_________________
 
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-04-24, 22:59   

Dokładnie.
Gratulacje dla wszystkich wygranych i nominowanych.
Ja się cieszę że w zeszłym roku nominowane było GFH a w tym GROT i Tadek z GFH.

A z konkursem masz rację. Wrzuć na FB jak w zeszłym roku zrobił Yedyny - z pośród tych co udostępniali post z konkursem wylosowano zwycięzcę który otrzymał książkę. Proste i skuteczne :-)
 
 
JoannaBR 
JoannaBR

Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 53
Skąd: Gł/Wa-wa
Wysłany: 2017-04-24, 23:31   

Ooo, szkoda.

A przy okazji, w minioną niedzielę w Drugim Śniadaniu Mistrzów u Mellera, Krzesimir Dębski wspomniał o dolnośląskich wydaniach, które warto przeczytać, na przykład Twierdza Glogau. Niby nic wielkiego, ktoś mógłby powiedzieć, ot, zarekomendował, tak samo jak "niczym wielkim" jest przywracanie pamięci, zbieranie macew, robienie gifów ze starych i aktualnych ulic... MA TO ZNACZENIE, więc gratuluję nominacji, zeszłorocznej również i oczywiście sukcesów nieustających życzę.
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-04-25, 06:03   

A jak dla mnie najwieksze wrazenie w tegorocznych nominacjach zrobil... kolor wlosow Alicji :D
_________________

 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-04-25, 09:08   

Oczywiście byłem (chociaż z gorączką i bolącym karkiem) i zrobiłem trochę zdjęć.
Z naszego forum wyróżnionych było więcej, nawet w końcu nagroda główna przypadła osobie z forum



Reprezentacja GROT:




I nasz kolega forumowy Domin




oraz Irek



Po wręczeniu wyróżnień spotkanie z dziennikarką - pisarką Magdaleną Grzebałkowską:



Na dzieleniu tortu nie zostałem, bardzo rozbolał mi się kark i dostałem wysokiej temperatury, wróciłem leczyć się do domu.

Cała galeria dostępna na stronie:
https://1drv.ms/f/s!AvGvu2K4bAQwhVsCyFrScJmzQow8
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-04-25, 15:06   

3a dla Tadka szykowac specjalna nagrode za prace w niebezpiecznych warunkach :)
_________________

 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-04-26, 12:55   

I dla pozostałych członków GROTu również
Praca z takim prezesem i viceprezesem to jest niezła jazda bez trzymanki :-P
 
 
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-04-26, 12:59   

JoannaBR napisał/a:
Ooo, szkoda.

A przy okazji, w minioną niedzielę w Drugim Śniadaniu Mistrzów u Mellera, Krzesimir Dębski wspomniał o dolnośląskich wydaniach, które warto przeczytać, na przykład Twierdza Glogau. Niby nic wielkiego, ktoś mógłby powiedzieć, ot, zarekomendował, tak samo jak "niczym wielkim" jest przywracanie pamięci, zbieranie macew, robienie gifów ze starych i aktualnych ulic... MA TO ZNACZENIE, więc gratuluję nominacji, zeszłorocznej również i oczywiście sukcesów nieustających życzę.


Dziękuję w imieniu wszystkich GROTowców
Notabene Pani również jest "współwinna" tym działaniom "niczym wielkim" :-)
Każda informacja jaką Pani zamieściła przyczynia się do sukcesu zarówno GROTu jak i GFH
Dziękuję.
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2017-04-27, 23:52   

Yedyny napisał/a:
A jak dla mnie najwieksze wrazenie w tegorocznych nominacjach zrobil... kolor wlosow Alicji :D


Sporo osób, których dawno nie widziałam ostatnio tak zareagowało, więc postanowiłam zaktualizować zdjęcie profilowe na fb :-P
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła