Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieje 3 Dolnośląskiego Pułku Piechoty nr58 podczas I wojny.
Autor Wiadomość
demiane 


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1717
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-01-12, 11:33   Dzieje 3 Dolnośląskiego Pułku Piechoty nr58 podczas I wojny.

Nasz "żarkowski" pułk podczas I wojny brał czynny udział na froncie zarówno wschodnim jak i zachodnim. Częściowo na skutek znajdowania kilku informacji i częściowo na skutek korespondencji zainteresowałem się tym tematem

O dziejach tych pisał już m.in Głogowski Wehikuł Czasu
http://www.glogow.pl/tzg/.../sierpien10.htm

Pięknie by mieć pewną książkę - niestety na razie nie jest dostępna - ale można kupić za 100 ełrasów.
Walter Schmidt, Otto Winkelmanni Martin Altermann : „Das Koenigliche Preussische 3 Posensche Infanterie Regiment nr 58 in Weltkriege“ Zuelenroda 1932

Również pewne fragmenty dotyczące tego pułku są zawarte w tej publikacji:
http://gck.gorlice.pl/wp-...t-2-zzzzzzz.pdf

Do tej pory myślałem że Pułk ten brał udział jedynie na zachodzie (m.in niedaleko Verdun). Tu się okazuje że był również na terenie obecnej Polski. Za tę informację dziękuję W. Maciuszczakowi który mi to wyjaśnił

Sam dostałem pewne opracowanie dotyczące przebiegu walk w sierpniu 1915r. Mam zamiar to przetłumaczyć, ale mam chroniczny brak czasu...

Zdjęcia z cmentarza w Krasnem przesłane przez pana J.P (nie wiem czy chce bym podawał pełne imię i nazwisko - jakby co podam zainteresowanym na priv). Zamierza teraz "zrobić" coś z tym cmentarzem i chwała Mu za to. Zobaczymy. Zdjęcie stare - ale mam otrzymać zdjęcia aktualne.











Wg opisu z jednego z forów - na ten cmentarz przeniesiono przed II wojną poległych pochowanych w Krzczeniu i Piasecznie. Na liście poległych jest 246 nazwisk w tym 55 polsko brzmiące. Na stronie Wehikułu jest ich część. Dobrze by było dokładnie je opracować. Zapytam W. Maciuszczaka czy udostępni tą listę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła