Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miasto będzie miało swoją monetę
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-24, 11:09   Miasto będzie miało swoją monetę

Głogów. Główne obchody związane z dziewięćsetną rocznicą Obrony Głogowa odbędą się w pierwszą sobotę września. Tego dnia odbędzie się między innymi inscenizacja bitwy. Miasto wyemituje także własną monetę, która do obiegu trafi już w czerwcu.

http://elka5.fm//content/view/34178/189/
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-24, 11:33   

...już pisałam o tym :mrgreen: - wpierwszym temacie w tym dziale :-P
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-24, 11:34   

No tak zamieszczam osobno bo w pojedynczych tematach za dużo off topa ;)
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-24, 11:45   

ale jest prawie dokłądnie taki sam temat "Głogowska moneta" http://www.gfh.malach.org/viewtopic.php?t=73
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-24, 11:53   

Aaa no widzisz tam się posty złączyły i przeoczyłem ;)
Ale i tak ten news na elce jest z nowszą datą ;P
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-04-24, 16:06   

...a na GPI takie cusik znalazłam ;-)



ponoć już są oferty na allegro :lol: - sprawdziłam i rzeczywiście :shock: ...cena od 5 do 6 zł.
_________________
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-04-24, 20:16   

To ceny opadly, bo wczesniej kolo 8 pln za sztuke "chodzily".Monety NIE SĄ dostepne, ludzie sprzedaja majac nadzieje na pozniejszy zakup wiekszej ilosci i wysylce po dacie emisji.Ciekawe ile z nich zostanie w miescie i czy przynajmniej 1 na rodzine sie znajdzie :/
Tylko czemu Kolegiata na awersie??
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-04-24, 23:10   

a na drugiej stronie ma być już bardziej na temat ;-)



co do allegro "prezes" uspokaja
http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=4558
(film z mastera)
_________________
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-04-24, 23:13   

Co i jak będzie to wyjdzie w praniu :) Chociaż wczoraj na TV Master (do oglądnięcia na ich stronie) p.Wilczak prezentował projekty owych świecidełek. Będą w obiegu dopiero po 19 czerwca. Prawdopodobnie... A na allegro od 6zł do 10zł sobie śpiewają jak widzę, niech zamawiają już Ci, co zbierają tego typu rzeczy i mieszkają daleko od Głogowa. Dla nas na miejscu ich starczy :)
 
 
TadeuszFantom 
Administrator


Wiek: 58
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1116
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-04-25, 22:28   

Jeśli te rysunki maja przedstawiać docelowy projekt to nie jest to najlepsze wykonanie.

1) W monetach powinien być rozróżnialny awers od rewersu, na rewersie przeważnie jako motyw wiodący (najczęściej centralny) stanowi symbol państwa/regionu/miasta. A tutaj tego typu rozróżnienia nie ma.
2) Awers powinien mieć informacje o rocznicy, rewers zaś napisy wokół herbu Głogowa informujące, że to moneta głogowska i o okresie jej ważności. Tak to przeważnie sie stosuje na monetach.

W przypadku w/w projektu brakuje wyrazistych elementów. Umieszczenie kolegiaty dla mnie jest trochę niezrozumiałe.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-04-25, 22:34   

Zgadzam sie z Tadeuszem - dla mnie to raczej medal pamiatkowy niz okolicznosciowa moneta.Ale dobre i to; krazyly plotki, ze NICZEGO na te okazje sie nie wyda :-o carramba!
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-04-26, 15:22   

...dukaty okolicznościowe każdy może sobie wydać :mrgreen: projekt, z tego co kojarzę, robi menncica. Nie wiem tylko dlaczego trąbiono, że będą to "4 Głogi" - jak tu jasno i wyraźnie widać "40" ...może szczegół, ale o czymś świadczy :-P

...myślę, że dlatego zdecydowano się na kolegiatę, że bardziej niż cokolwiek innego w naszym mieście, ma piastowski charakter (pomijająć osiedle na którym swego czasu mieszkałam :mrgreen: ) - nie wspominając już o tym co kryje w swoich "podziemiach" ;-)
_________________
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-04-27, 22:36   

Nooo, może nie każdy Balbina, bo taki przykładowy pan Zenek spod budki ze złocistym trunkiem fundusze woli przekazać na inne priorytety :) Więc trzeba co nieco jednak zainwestować bo NBP czy Poczta za darmo nic nie wymyślają...
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-05-04, 20:00   

...no i już jasne o co chodzi z tymi 40 głogami :mrgreen:
dzisiejszy nius z elki
Cytat:
Do obiegu trafią 4 głogi, natomiast dla kolekcjonerów wybite zostaną srebrne monety o nominale 40 głogów. (...) Na głogowski rynek trafi 25 tysięcy głogów (...) Zainteresowanie nimi jest tak duże, że może się okazać, że ich sprzedaż będzie wstrzymana do września, na kiedy zaplanowano główne uroczystości związane z obchodami 900 - lecia bitwy głogowskiej.
_________________
 
 
 
Glogovia Urbs 
www.glogopedia.org

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: Glogovia
Wysłany: 2009-05-05, 00:07   

Balbina jak zwykle na bieżąco śledzi wszelkie infa ;) Oj dzieje, się dzieje z tymi głogami, tak naprawdę, to nikt ich na oczy jeszcze nie widział sceny dantejskie się powoli zaczynają... Ale będzie dobrze ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła