Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks 1109
Autor Wiadomość
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-10, 08:30   

glogau napisał/a:
Kreska troche mi przypomina "Asterixa"


Ale maszerujący Niemcy to wypisz wymaluj Christowi Zbójcerze :]
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-09-10, 08:37   

No dokladnie cos mi sie z Kajkiem i Kokoszem tez kojarzylo!
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-09-10, 09:09   

Glogovia Urbs napisał/a:
Kurier wyszedł w 25 tyś!

...rzeczywiście, Darku, nakład imponujący! Miałeś wolną rękę w pisaniu tekstu, czy z kimś musiałeś go konsultować przed wydaniem?
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-09-10, 19:12   

Balbina, nie ten dział. Nie pij tyle :p
_________________

 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-09-16, 15:49   

Biorąc pod uwagę, z jaką gazetą jest sprzedawany ten komiks, gdybym miał dzieci, zabroniłbym im czytania tego "dziełka". Lub mówiąc inaczej: skierowałbym ich zainteresowania w innym kierunku. Tak "na wsiakij słuczaj".
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-16, 15:57   

A z jaką?
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-09-16, 18:12   

Bart napisał/a:
A z jaką?


Patrz stronę wcześniej na forum.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-17, 15:49   

A faktycznie. Pff, myślałem że chodzi co najmniej o jakiś organ L. Bubla... :]
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-09-18, 00:20   

Różnicy nie dostrzegam. Dla mnie to wszystko ociera się o już raz dobrze przerobioną lekcję historii.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-03, 22:21   

...tak, tak ;-) tym bardziej, że komiks zaczyna się znanym nam skądinąd obrazkiem, który zajmuje całą pierwszą stronę:



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...właśnie skończyłam czytać :-P Pozwolę sobie zacytować kogoś kto na komikasach zna się nieco lepiej ode mnie :mrgreen:

Cytat:
Scenariusz komiksu jest skrajnie nudny i męczy już po trzech pierwszych stronach, co jest swoistym wyczynem. Obrona Głogowa to samograj – dramatyczna historia, którą możną bardzo plastycznie i wciągająco pokazać. W komiksie zaś ta historia opowiedziana jest beznamiętnie i drętwo. Wysiłek, jaki trzeba włożyć w skończenie czytania tego komiksu, jest ogromny i niemalże graniczy z trudem włożonym w obronę tego grodu.

Równie tragiczne prezentuje się warstwa graficzna. Rysownik ma problemy z kompozycją plansz i anatomią, co zwłaszcza przy rysunku realistycznym jest niedopuszczalne. Najgorsze jest jednak to, że całość przypomina bardziej szkic, wersję roboczą albumu niż gotowy projekt. Dodatkowo im dalej w komiks, tym gorzej. Pierwsze plansze wyglądają jeszcze zjadliwie. Im bliżej końca tym bardziej widać niechlujstwo i pośpiech. Straszne.


reszta recenzji tutaj: http://komiks.nast.pl/art...ogowa-1109-roku

Ja ze swej strony dodam, że autor ma fatalną czcionkę, wielokrotnie jest po prostu nie czytelna - wstyd z takim czymś do ludzi :-/ Poza tym obrazki wyglądają jak rozmazane, co dosyć męczy oczy. Nie wyobrażam sobie dać dzieciom ten komiks do czytania.

Szczęście w nieszczęściu, autorzy wspominają raz w tekście, że to legenda!!!

Nieciekawie wypada też, powiedzmy - posłowie, P. Chruszcza. Nie chce mi się go nawet cytować, powiem tyle - facet mnie nie zaskoczył :lol: Dla mnie to jakieś bzdety... Rocznica, wg niego, "pozwala dokładniej zrozumieć (...) losy zmagań narodu polskiego o ziemie zachodnie oraz ogół historycznych i aktualnych relacji z niemieckim sąsiadem" ! Masakra, co za farmazony!!! ...i jeszcze kilka takich.

A żeby było śmieszniej, przed chwilą na stronie myśl.pl w artykule zapowiadającym wydanie komiksu przeczytałam:
Cytat:
dziś w dobie niemieckich roszczeń historycznych do polskich ziem zachodnich [obrona głogowa] ukazuje prawdziwą historyczną spuściznę tych ziem i jej polskiego oblicza.

i dalej:
Cytat:
Według wielu historyków istnieje teza, że bitwa była początkiem powstania świadomości narodowej Polaków.


reszta tu: http://www.mysl.pl/?m=11&...d=774&more=more

Trudno mi wręcz uwierzyć, że czytam takie rzeczy tu i teraz, pisane współcześnie dla współczesnych :roll:
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-03, 23:05   

Warto nadmienić, że P. Chruszcz to wszechpolak, brat europosła S. Chruszcza (LPR) ...asystent byłego ministra gospodaraki morskiej, który to minister jest kumplem z roku naszego Farfała - byłego już wszechpolaka, prezesa TVP, która to objęła patronat medialny nad komiksem :mrgreen: Wszyscy wspomniani są mocno związani z Giertychem :lol: itd., itd.... ;-) Autorzy komiksu, jak już to pisałam w innym temacie, organizowali nam obchody: Lutomski - Walhalla (ekipa od inscenizacji), Rybacki - zespół Percival (oprawa muzyczna) :lol:

o powiązaniach można poczytać tu: http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3407130.html

A żeby było już całkiem śmiesznie, P. Chruszcz do spółki z W. Wierzejskim są pomysodawcami akcji LPR: "Sztuka przyjazna dzieciom".
Cytat:
Pomysłodawcy za cel stawiają sobie uświadomienie społeczeństwu, iż dzieci są także jego częścią i odbiorcą sztuki, a przy tym ludzie młodzi są najbardziej narażeni na negatywne emocje płynące z kultury, w tym sztuki - prowokacje i manipulacje. Dziecko bowiem nie do końca potrafi odróżnić świat fikcyjny - świat sztuki od rzeczywistości. Autorzy akcji chcą zatem prezentować i promować pozytywne wzorce kulturowe. (...) Autorzy inicjatywy pragną nadawać wytworom kultury tytuł "Sztuka przyjazna dzieciom" - pracom, które są warte polecenia oraz "Sztuka nieprzyjazna dzieciom" - ten symbol oznaczać będzie "dzieło" przed którym trzeba nasze dzieci chronić.

źródło: http://www.aspektpolski.p...id=89&Itemid=30

Hipokryzja do kwadratu, kto czytał komiks - sam wie. Absolutnie nie nadaje się dla dzieci...

Jednym zdaniem, z naszych podatków chłopaki urządzili sobie niezłą imprezę :evil: Ile kosztowały przygotowania? 50 tys. zł przekazało ministerstwo kultury, 50 tys. zł fundacja Zagłębia Miedziowego. Około 100 tys. zł pochodzi z budżetu miasta. (dane podaję za Gazetą Lubuską: http://www.gazetalubuska....IAT03/926936990). Swoją drogą czekam na jakieś oficjalne stanowisko UM w kwestii kosztów i tajemniczego sponsora bankietu...
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-10-03, 23:27   

Sięgaliśmy daleko na zachód... ja to byłem nawet w Lizbonie. :mrgreen:
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
patrick. 
www.glogow.pl/tzg

Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 321
Skąd: Glogau
Wysłany: 2009-10-04, 00:32   

balbina ponoc bankiet byl sponsorowany z wlasnej kieszeni Pana Prezydenta m. Głogowa ale jakos w to nie wierze ;D
_________________
,,Wygląda na to, że skończę na ulicy, bo tylko tam będzie wolno palić" - M.Czubaszek
 
 
 
Bart 
Emigrant


Wiek: 47
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 187
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-04, 01:44   

Tak mi się przypomniało: czytaliście to? http://allegro.pl/item723...lay_groele.html

Ja jako młodzian zęby zjadłem, czytałem chyba ze 30 razy :] Nie wiem jak by mi się spodobało dziś, ale dla łepka była to świetna lektura. Mogliby to wznowić zamiast produkować buble.
_________________
www.ateista.pl
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-10-04, 10:15   

Ja z komksami lekko na bakier jestem :mrgreen: zaliczyłam tylko kilka Thorgali, Kajko i Kokosza, Tytusa Romka i Atomka :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła