Głogowskie Forum Historyczne
Kontakt Kontakt  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
z Głogowa i okolic
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-12, 22:30   

Jaki post zniknął ? Może to jednak jakiś problem po waszej stronie, u mnie wszystko działa idealnie.

W najbliższym czasie spróbuje jeszcze czegoś innego, ale powoli kończą mi się opcje.
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-12, 23:33   

Zniknął post Glogau'a - ten, który zacytowałam - o "Prezesie" :mrgreen: i w temacie o stronie o 1109 r. ... pisałam tam, żebyś jako współautor strony zamieścił tam baner forum... i jeszcze kilka starszych, ale nie będę teraz szukać.... działaj, Adminie, działaj! ;-) bo jeszcze forum nam zniknie :roll:
_________________
 
 
 
Spirit_of_Martin 
Administrator


Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 239
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-13, 06:52   

Ok znalazłem rozwiązanie :)

Problem nie leży po stronie technicznej, Balbina w momencie jak piszesz posta czy temat, masz pole wyboru zaraz pod polem w którym formatujesz tekst możliwość wyboru: "Czas ważności postu/tematu" - tam widzę masz co nie gdzie ustawione np. 2 dni (po dwóch dniach więc post sam znika) ma być ustawione "Bez limitu".

Być może korzystaliście z szybkiej odpowiedzi a tam ta opcja jest domyślnie włączona - już ją wyłączyłem więc nie będzie problemów.

I problem rozwiązany - być może czasem nawet bezwiednie włączaliście to funkcję.

Wyedytowałem posty które miały włączone tą funkcję, szkoda tych postów które już uciekły bo "błąd" był w sumie banalny - stąd pewnie trudno było mi go zauważyć.

Pozdrawiam
_________________
Serwisy Malacha: Głogów / Wrocław
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-13, 10:24   

Właśnie! ;-) Ja prawie zawsze korzystam z szybkiej odpowiedzi - w związku z tym nawet nie zauważyłam, że taka opcja istnieje na tym forum (swoją drogą - zbędna) :-P ....a postów rzeczywiście szkoda. Nie zdarza mi się włączać niczego bezwiednie :mrgreen: Forum jest tak wybajerzone, że aż nawet za bardzo, ale podoba mi się. A powiedz mi jeszcze jak będzie z tym banerkiem?
_________________
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-03-13, 15:32   

Co by nie było, to do Leszna zapraszam. Jak ma być "akcja Leszno" - to niech będzie. Ja chętnie i o grupie osób poopowiadam. Postaram się też, że jak już będzie AKCJA, to żeby i media o niej wspomniały. :-)

Jak się okazuje nie jestem jedynym Marcinem z Leszna, który promuje swoje miasto:
http://elka.fm//content/view/33287/80/
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-13, 20:26   

fajnie, fajnie ;-) ...że macie takiego rodzynka - Rozynka :mrgreen: O naszych głogowskich rodzynkach w ogólnopolskich mediach narazie jakoś cicho ;-)

Leszczyniaki to fajni ludzie - miałam parę osób na studiach - są najlepszą promocją Waszego miasta. :-D

jejciu, ale my okrutnego off-topa robimy w tym temacie :mrgreen: niestety nie mogę się powstrzymać i zrobię już mega-offtopa :-) ....chłopaki, jest cenzura na nasze forum na GPI :mrgreen: wstawiłam dzisiaj linka w temacie o roku 1109 i jest wykropkowany! ;-) oni mają normalnie jakąś paranoję - moje forum dla mam też cenzurują :evil:
_________________
 
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-03-13, 22:00   

Ale strony internetowe o Głogowie są dużo lepsze niż o Lesznie. U nas nie ma takiego forum historycznego, Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne nie ma nawet http :-?

Kiedyś zapytałem, czy w biurze Rady Miejskiej mógłby być komputer z dostępem do netu, to się dowiedziałem od jednego z pracowników, że nie - bo on nie chce, żeby ktoś gadał, że w pracy panienki ogląda :mrgreen:

A leszczynianie, jak głogowianie, składają się z fajnych ludzi i czarnych owiec. Jedyna istotna różnica to ta, że mieszkańcy Leszna mieszkają w swoim mieście od pokoleń, często w tych samych domach. No bo to nie są ziemie pozyskane, tylko "pruska" Wielkopolska.

Zabawne jest leszczyńskie skąpstwo.... choć od czasu wstąpienia do UE, należy być politycznie poprawnym i ewentualnie można powiedzieć, że jesteśmy "otwarci na wszelkie formy oszczędzania". :mrgreen:

Pozwolę sobie opowiedzieć Wam pewną historyjkę.

Do Leszna, na parafię ewangelicką przysłali młodego księdza spoza Wielkopolski. Zatem widział wszelkie nasze przywary wyraźniej. Kiedyś poszedł na Rynek, wywołać zdjęcia i spotkał naszego wspólnego znajomego. Porozmawiali chwilę, a znajomy zaproponował, że mu chwilę potowarzyszy. Młody ksiądz się zgodził, ale po chwili zdziwiony zapytał: "Masz urlop, nie spieszysz się?" Znajomy nieco się zdziwił na to pytanie, ale zaraz odpowiedział: "Nie, spieszę się, ale zapłaciłem za parking i jeszcze się czas nie skończył, to wykorzystam."
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-14, 07:37   

Eeee, nie przesadzajmy - w dobie kryzysu kazdy jest skąpcem ;)

Balbina - na glogow.info.pl nie mozna wpisywac adresow stron w postach, maja automatyczna blokade o ile pamietam, mozna kombinowac np. W W W itd.

Tulpar - znam tylko jedna spoko dziewczyne z Leszna, ktora prowadzi u nas sklep.Kiedys rozmawialismy o Głogowie i stwierdzila, ze w Lesznie nie ma takiego BUMU na przedwojenne pamiatki jak tutaj, ale z drugiej strony w moim miescie nie ocalalo za duzo po 1945 i teraz fanty z napisem GLOGAU sa rozchwytywane.
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-03-14, 13:02   

Co to są fanty?

Nie, w Lesznie nie ma takiego bumu, bo ze względu na to, że w Lesznie jest ciągłość pokoleniowa i pamięć pokoleniowa związana z tym samym miastem, coś co było przed wojną nie jest tak atrakcyjne dla nas, jak dla dzisiejszych głogowian.

W czasie wojny w Lesznie zachowało się prawie wszystko. Prawdziwych zniszczeń dokonali dopiero... Polacy. :-?
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-14, 13:08   

Fanty, wykopki - przedmioty przewaznie tzw."poniemieckie" (sprzed 1945 roku), stanowiace zazwyczaj wartosc sentymentalna lub kolekcjonerska, np. butelki z napisami GLOGAU, dzwonki rowerowe firm głogowskich itp. przedmioty regionalne.

Co do zniszczen powojennych, to wielu zgodzi sie z Toba w tej kwestii!
_________________

 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-03-14, 13:16   

Ach! Chodziło o fant=Pfand, ale nigdy nie słyszałem, żeby użyć tego słowa w takim znaczeniu ;-) Myślałem o napoju o nazwie Fanta i nie pasowało mi to wszystko.
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Yedyny 
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 2196
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-03-14, 13:28   

Slang poszukiwaczy :p
_________________

 
 
Alicja 
Administrator


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 1887
Skąd: Głogów-Kopernik
Wysłany: 2009-03-14, 14:56   

glogau napisał/a:
Balbina - na glogow.info.pl nie mozna wpisywac adresow stron w postach, maja automatyczna blokade o ile pamietam, mozna kombinowac np. W W W itd.


...i tu się mylisz :mrgreen: oni cenzurują wybiórczo. Tym bardziej szok, że przez kilka godzin link normalnie się wyświetlał - chyba poczuli się zagrożeni ;-) odnoszę nieodparte wrażenie, że przyczyniła się też do tego krótka wymiana zdań, w którą się wdałam z jednym cwaniaczkiem :mrgreen: bo podobnie było, gdy ocenzurowali moje forum. Klimat na GPI robi się coraz bardziej niezdrowy.... ich sprawa, ale w taki sposób, poziom jaki osiągają najdelikatniej mogę nazwać żenującym :-?

Tulpar napisał/a:
U nas nie ma takiego forum historycznego, Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne nie ma nawet http


...to może czas najwyższy, żebyś założył ;-) Te forum, o ile mi wiadomo, jest raczej niezależne - ale niech chłopaki mnie poprawią jeśli się mylę ;-)

Tulpar napisał/a:
Jedyna istotna różnica to ta, że mieszkańcy Leszna mieszkają w swoim mieście od pokoleń, często w tych samych domach. No bo to nie są ziemie pozyskane, tylko "pruska" Wielkopolska.


Macie jeszcze fajny akcent :mrgreen: ...ale ponoć my też - moi znajomi z Krakowa często mają ze mnie niezły ubaw, jak rozmawiamy ;-)

[ Dodano: 2009-03-24, 00:33 ]
Tulpar napisał/a:
Może ktoś mógłby zrobić zdjęcie budynkowi, w którym znajdowała się karczma? Ciekawe, jak dzisiaj wygląda.


to o Grębocicach ;-) ...a więc mobilizacja jest pełna w tej kwestii :mrgreen: jedna z moich forumowych kochanych mamusiek prowadzi tam aerobik i udało jej się zaangażować w lokalizację budynku jakiegoś radnego :mrgreen: tak mi dzisiaj napisała na priva ;-)

[ Dodano: 2009-04-01, 21:36 ]
słowa dotrzymuję - obiecana fotka ;-)

_________________
 
 
 
majena 

Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Głogów
Wysłany: 2009-05-24, 15:59   

witam,
jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat Przedmościa. Interesuje mnie wszystko na temat tej miejscowości, zaczynając na historii, zabytkach, zdjęciach na legendach i ciekawostkach kończąc. Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat wsi Przedmoście i mógłby się z nimi podzielić byłabym bardzo wdzięczna:)
 
 
Tulpar 

Wiek: 49
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 497
Skąd: Lissa i. P. / Leszno
Wysłany: 2009-05-28, 11:45   

A jak się nazywało Przedmoście po niemiecku?
_________________
Tak stoję, inaczej nie mogę./So stehe ich, anders kann ich nicht.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
GłogówStowarzyszenie Miłoœników Głogowskich Fortyfikacji - TWIERDZA GŁOGÓWTowarzystwo Ziemi GłogowskiejGROTGłogowskie Forum Historyczne
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group / Serwisy Malacha: Głogów / Pompy Ciepła